Ümmühan Yalçın Şiirleri

47

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Ümmühan Yalçın

Mehmetçik dağda yine üç beş
köpek sürüsü peşinde,
Korkusuzca cesaretiyle yine
nöbette!
Mehmedim canlar kurban sana,
Rahat uyu şehidim intikamını

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Evet...
Bitmesini istiyordum..
Ama cesaretim yoktu..
Seviyor muydum bilmiyordum...
Ondan bir türlü kopamıyordum..
Bu aşk mı bağlılık mı?

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Unutmam deme unutursun... ERTESİ gün hemen başkasını bulursun... Ya mutlu ya hüzünlü olursun... Aklına HİÇ gelmeyeceğim, BELKİ geleceğim, BELKİ bir damla gözyaşi aKıverir gözleRden yanağına süzülür dudağına doğru kayboluR.. O an BELKİ hatiralar bir teyit gibi geçer aklından.. Hüzünlenrsn... Keşke...Dersin. Keşke yanımda olsaydı da sarılsaydim ona! HİÇBİRŞEY sormasan bana gel... desem gelsen... SENİNLE ağlasak SENİNLE gulsek... Herşeyi ortak yapsak yine... Hayatın inadına bütün olanları çeksek sineye... Olmaz sevgili... Olmazlari çiğneyemıorz ne yazıkkiii Bazen sorgusuz sualsiz bir anda bitebilemiyormuş hayatlar meğerkii Sen başka hayatlarda yaşa, yaşa ki varlığını hep şuramda hissedebileyim sevgili

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Unutmak, unutulmak kadar acı DEĞİLDİR... Unutulmak öyle BİRŞEYdir ki kalbinde ız birakir... HİÇ olmazsa bir anında hatirlamasini istersin... Aklının bir köşesinde olsun yeterlidir fakat yürek de unutmasın... Mümkünse hep orada kalsın... Tebessum edersin KENDİ KENDİNE gülersin... Etrafındakiler BELKİ DELİ diyecek... Ama umrunda değildir... KİM ne derse desin, unutmasin bazen ansin kulakların çınlasın... MÜMKÜN MERTEBE her zaman istediğin olmaz... UNUTULDUGUNLA KALİRSİN...

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Tekk söz bir aşkı başlatır.. Tek kelime bir aşkı bitirir... Kararsiz kilarsin bazen dusuncelerinde, suspus olursun düşlerinde... Sevmenin ne demek olduğunu anlamadan iterler seni ummansız sonsuz kuyulara... Gökyüzünun maviligi saflığı kadar safsindir.... Gökyüzünden akan yağmur kadar berrak ve TERTEMİZsindir... Taa ki o bir damla yağmur taneciği yere düşene kadar... Yere düşer ve kirli bir su olur... Camur olur GİDER... Kalbini aynı bu şekilde kirletip giderler... Hayat böyledir... Yaşam ayricaliktr.... Yaşamak ise bambaşkadir.... Etrafindakileri iyi seç ki üzülme... ve ÜZME... !

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Konuşmaa... Daha fazla gözümde alçalma... Sevme beni... Sevme ki... Devrik tümcelerle kaybolmayalm... Daha fazla küçük düşmeyelim birbirimize karşı... Bırak sessizce sevelim... Yasayalim bu aşkı sessiz sedasız yureklerde.... Kurmayalım hayal meyal... görmesin gözler rüyada SENİ BENİ... Boşversene... Olmayalım leyla ile mecnun gibi... Aşk KİMe denk GELDİki, GELDİ de mutlulugu yaşayabildi mi? . Yalanli bir sevda yürür mu ki? . Güven olmazsa aşk da olmaz bilmiyor musun sanki. Sus... Sus ve çıt çıkarma.... Daha fazla abartma.... Daha fazla küçük dusmeden bitsin bu HİÇ yaşanmamiş masal... Bitsin ki hayat dursun... Yürümesin bizim için... !

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Sus konuşma... Gözlerıni de kapat BİTMESİN bu rüya... Tut HADİ ellerimi koşalım sonsuzluğa... Ayrılığa DAİR ne varsa at gitsin karanlığa.... Biz sadece bakalım mutlu yarınlara... !

Devamını Oku