Tesirsiz Parçalar 272 Şiiri - Ali Lidar

Ali Lidar
578

ŞİİR


220

TAKİPÇİ

Tesirsiz Parçalar 272

272.
Yağmura dair söylenebilecek her şeyi birileri söylemiş, yazılabilecek her şeyi birileri yazmıştır. Yine de az gelişmiş bir cümle kurmam gerekirse eğer, iyi yağıyor be mübarek. Bakalım bu kadar kepazeliği temizlemeye yetecek mi gücü?

Ben ömrümde ilk defa boş bakmanın ne demek olduğunu gördüm. Dün akşam ya da yıllar önce. Ne fark eder? Orada, o an ölmüyor ya insan, daha da ölmezmiş gibi hissediyor. Hiç'in ne olduğuyla bir kez yüzleşti mi, kim onu bir şeyleri umursamamakla suçlayabilir? Değer mi dediniz? Onur mu? Aşk mı? Ne? Duyamıyorum? Aşk mı dediniz? Hiç diyorum hiç, boşluk diyorum, boşluğu gördüm diyorum, sikeyim değerini! Al sana Nihilizm'e giriş. Sonra çık çıkabilirsen içinden. (Gerçek bir nihilist olmak istiyorsanız günde yarım saat Cengiz Kurtoğlu dinlemeniz ve farklı saatlerde en az 42 kere ben işe yaramaz bir orospu çocuğuyum diye mırıldanmanız gerekir)

İnsanın canının yanmasından çok daha acı bir şey var, artık canının yanamaması! Orada o an batmadın ya dünya, sana da yazıklar olsun!

Ali Lidar
Kayıt Tarihi : 22.6.2015 18:59:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Tamer mintaş
  Tamer mintaş

  Bir şair de deşebilir yaraları. Sarabilir…

  Cevap Yaz
 • Nazmi Cemil
  Nazmi Cemil

  Şairin içinde bulunduğu ruh hali klasik bir ressentiment vakası.

  Cevap Yaz
 • Ünlü Şair
  Ünlü Şair

  Bayılıyorum bu yazarın yazdıklarına hepsi şahane!

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (3)

Ali Lidar