SİNSİ SİNSİ BİRİLERİ iZLEDİ

Binali Kılıç
825

ŞİİR


9

TAKİPÇİ

SİNSİ SİNSİ BİRİLERİ iZLEDİ

Böyründen vuruldu,aslan Mehmedim.
Sinsi,sinsi,birileri izledi.
Son gayretle attı,bir iki adım.
Kıvrandıkça,siperleri izledi.

Birden bire,ciğerinde bir sızı.
Tükendi takatı,kesildi hızı.
Kanında seyretti ayı, yıldızı.
Mehtaptaki yıldızları izledi.

Elini tetiğe attı süratle.
Yandı ciğerleri,bir harâretle.
Bacağını çekti,son bir gayretle.
Gitmedi ileri, geri izledi.

Gevşedi kolları, düştü yanına.
Bir serinlik çöktü, cümle canına.
Toplandı, sığındı, yaradanına.
Bir semayı, birde yeri izledi

Heybeti, benzedi koca çınara.
Elini bastıkça kanadı, yara.
Gözlerini araladı, bir ara.
Semâya yükselen nûru izledi.

ALLAH; dedi, kuvvet geldi kasına.
Haykırdı, gökleri yırtarcasına.
Tetiğe yüklendi, son defasına.
Bir lâv çıktı, bin serseri izledi.

Vedâlaştı anasından, yarinden.
Çabaladı,kalkamadı yerinden.
Şehâdet döküldü, dudaklarından.
Kucak açmış, Peygamberi izledi.

Artık açılmadı, göz kapakları.
Göğsünü okşadı, seher rüzgarı.
Binali der, tâm ömrünün baharı.
Tabutunu,.yavruları izledi.

09.11.2007

Binali Kılıç
Kayıt Tarihi : 9.11.2007 08:23:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • İbrahim Yılmaz
  İbrahim Yılmaz

  PKK VE İSRAİL’İN GİZLİ PLANI

  Son şehitlerimiz;

  Bugünlerde Hakkari’de emperyalizmin işbirlikçi uşağı PKK tarafından Mehmetçiklerimize bir gece vakti haince pusu kurularak 11 erimizin şehit edilmesiyle ilgili bir çok arkadaşımız duyarlı davranıp şiirler yazdılar. Tarihi şerefle ve şanla dolu olan Mehmetçiğe haince saldırmanın hiç bir mazereti olamaz. Bu apaçık Türk Milletine düşmanlıktır ve savaş açmak demektir, nefretle kınıyorum.. O Mehmetçik ki adını HZ Peygamberden alır.Onun adı ve şanı tarihte ve her zaman çok yücedir. Ben de PKK ve emperyaliz’min kirli amaçları kınayan arkadaşlarımın şiirlerine tercüman olsun diye ortak bir yorum yazdım.

  Tepkiler;

  Hakkari’deki son şehitlerimizden dolayı ülkemizde bir hayli tepkiler ve tartışmalar oldu. Bende bu tartışmaları okudum ve takip ettim. Aslında tüm halkımız aynı duygular içerisinde. Vatanımızı, milletimizi, tarihimizi ve Mehmetçiklerimizi çok seviyoruz. Türk Milletinin tarihinden gelen vazgeçilmez genlerinden gelen kutsal duygulardır bunlar. Bu duygular bence çok doğaldır. Çünkü mesele vatan, millet, bayrak ve şehitlik olunca akan sular durur bu aziz millette. Kanı kükrer, Malazgirt’te, Mohaç’da, Preveze’de, Kosova’da, Varna’da, Yemen’de Çanakkale’de ve Sakarya meydan savaşında olduğu gibi….Bu milletin azmini ve cesaretini değil PKK uşakları ne ABD ne İsrail ve ne de onların ataları olan emperyalist Avrupalı köpekler bile test edemez.

  Birlik ve beraberlik olma zamanı;

  Ancak doğudan batıya millet olarak birbirimize karşı asla yanlış yapmayalım ve de kırıcı hareketlerde bulunmayalım. Bu ancak düşmanlarımızın işine yarar. Arkadaşlar yangın su ile mi söner yoksa diğer bir sıvı olan benzinle mi? Şimdi su olma zamanıdır. Benzin değil….Aramızda maksatlı olarak benzin olmak isteyenlerin olacağına da asla inanmıyorum. Eğer var ise onlar siyonizm’in ve batı emperyalizminin işbirlikçi uşaklarıdır.Bizler bu topraklarda asırlardır aynı ulvi duygular uğruna kardeşçe yaşamış asil bir milletin evlatlarıyız.Aramızda asla ayrımız ve gayrımız olamaz.

  Türk Milleti Ne Demektir?

  Türk milleti saf kan bir ırkın adı değildir..TÜRK MİLLETİ ezelden ebede akan büyük bir nehrin adıdır..Bu nehri büyük yapan ve besleyen isimli ve isimsiz kollarıdır..Eğer o büyük nehrin kolları olmaz ise o nehrin suları ya azalır veya o nehir kurur..Ve o nehir büyük nehir olmaktan çıkar..Şimdi büyük nehir ve tarihinde olduğu gibi büyük Türk milletinin şerefli bir ferdi olma zamanıdır..Türk,Kürt,Boşnak,Laz,Çerkez,Gürcü ve Abaza bu nehrin ana gövdesini besleyen vazgeçilmez asli kollarıdır.Kim ki bu kolları kesmeye kalkarsa veya inkar ederse bindiği dalı keser..Şimdi lafta değil özde kardeşliğimizi eylemlerimizle ve fikirlerimizle yaşatma zamanıdır..Bu topraklarda kardeşçe yaşamanın başkaca bir formülü yoktur.

  Kişi Hak ve Özgürlükleri

  İnsanların doğuştan var olan hak ve özgürlüklerini hiç bir kimsenin veya otoritenin yok saymaya hakkı yoktur..Devlet doğuştan kazanılan hakları yok etmekle görevli bir aygıt değildir, tam aksine devlet kişinin doğuştan var olan ve ALLAH tarafından her insana doğarken verilmiş olan bu insani temel hak ve özgürlükleri kanunlarla güvence altına almak ve geliştirmekle mükelleftir..Devlet ve Millet olarak el ele verdiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz herhangi bir sorunumuz yoktur..Bu vatan bizim,bu bayrak bizim ve bu devlet bizimdir..Yıllar yılı öz evlatlarına zulmeden kökü dışarıda masonik güçleri bu devletin içinden temizlemeden bu ülkede iç barışı ve kardeşliği asla sağlayamayız..Bu masonik güçler asil Türk milletinin öz evlatlarını yıllar yılı devletimizin kilit noktalarına sızarak bizleri sağ sol,alevi sünni,laik antilaik ve şimdilerde de Türk ve Kürt diye kışkırtarak birbirimize düşüren ve dolayısyle kırdıran bu masonik güçlerdir...Hatta bu ülkede 10 yılda bir yapılan darbelerin arka planında da hep bu siyonist uşağı masonlar vardır.Bu Yahudi tarikatı masonları tanımadan bırakın Türkiyeyi Dünyanın nasıl idare edildiğini asla anlayamayız.

  Atatürk Mason Localarını neden kapattı?

  ATATÜRK 1935 yılında masonları boşuna kapatmadı...O biliyordu ki bu masonlar 1909 - 1918 yılları arasında masonik İTTİHAT VE TERAKKİ PARTİSİ ni kullanarak masonlar koskocaman Osmanlı Devletini 9 yılda yıkmışlardır..1909 dan 1918 gelindiğinde 6 milyon km2 toprağa sahip olan koskocaman Osmanlı İmparatorluğundan elimizde sadece Sivas,Ankara ve Erzurum kalmıştır..Ve bu asil millet dişini tırnağına takarak bir istiklal savaşı yapmak zorunda bırakılmıştır..İşte ATATÜRK bu tarihi olayları çok iyi bildiği için bu masonların genç cumhuriyetimizin içine sızarak zarar verirler diye,kökü dışarıda ve zararlı güçler olarak gördüğü masonları meclisten bizzat kanun çıkartarak ve takip ederek 1935 yılında temelli kapatmıştır ve mal varlıklarını da halk evlerine devretmiştir..Ama 1948 yılında ATATÜRK'e ihanet ederek masonları İsmet İnönü ve Celal Bayar meclisten aynen kanun çıkartarak tekrar açmışlardır..Ve mal varlıklarını masonlar halk evlerinden tekrar geri almışlardır..T.C.Devleti ve Milleti olarak bu günlere nasıl gelindiğini anlamak için bu tarihi olayları çok iyi bilmemiz gerektiğine inanıyorum..Anadolumuzun yiğit ve asil evlatları uyanalım artık asırlık kış uykularımızdan..Sen ben yok biz varız..Hala anlamadık mı bu coğrafyada varlığımızın önemini.?

  PKK nın arkasında kimler var?

  Bizim esas düşmanımız PKK falan değildir…Şu an PKK ya efendileri yıllar önce var olan katil ermeni köpekleri ASALANIN görevlerini verdiler. Kim o efendileri derseniz ABD,İsrail ve Avrupalı maskeli dostlarımızdır…. Düşünün yıl 15 Mayıs 1919 Anadolu işgal altında, İzmir’e Yunanlıları giyindirip,kuşandırıp ve silahlandırıp gemileriyle kimler çıkardı dersiniz..? İşte o maskeli dostlarımız ….Kimin gemileriyle dersiniz? .İngiliz, ABD ve Fransız gemileri Yunanlıları İzmir’e çıkarmış ve bizim üzerimize salmıştır…Bu güne geldiğimizde bu film PKK ile devam etmektedir….. Ha bugün esas çekirdek düşman kim derseniz İsraildir. Yani Yahudi siyonizmi…..İsrail’in meclisi Knesset de bir Yahudi şeriatı haritası vardır…Bir ucu Nil bir ucu Fırat’a uzanan arz-ı mevut, yani Yahudilere Yahuda tarafından vadedilmiş topraklar…İşte bu topraklar onlara göre işgal altındadır….Bu haritanın Mısır tarafı hemen hemen Sina dışında hallolmuştur….Filistin bölümü de hallolmuş sayılır….Ama Irak, Suriye ve Türkiye sınırları arasında kalan topraklar İsrail’e göre hala işgal altındadır….İşte arkadaşlar esas gizli,sinsi ve de uzun vadeli düşman budur…İsrail’in uzun vadeli sinsi bir planı vardır…Ama bu plan çok uzun vadelidir….İsrail şu anda bir Truva atı gibi içine girdiği ABD yi kullanarak bu sinsi planını uygulamaya koymuştur…Irak işgali bunun içindir..Ve şu son günlerde ülkemizde terör olaylarının arkasında hep İsrail parmağı vardır.

  Karşımızda asla ABD ve Batı Avrupa yoktur. Onların içine girmiş bir Yahudi sinsi planı vardır…Irak’ı işgalin arkasında da İsrail vardır… ABD bir bahane bularak mutlaka İran’a saldıracaktır…Neden saldıracak dersiniz? . İran atom bombası yapmasın diye. Halbuki ABD nin elinde 10.000 atom başlığı vardır.. Ve Nagazaki ve Hiroşimaya ilk atom bombasını 1945 yılında ilk defa atarak insanlık suçu işleyende ABD dir…İşte İsrail İran’ın atom bombası yapmasını mutlaka önlemesi lazım…Yoksa kendi askeri gücü sarsılır…Ama İsrail ırkçı Güney Afrika Cumhuriyeti topraklarında yıllar önce atom bombasını yaptı ve denedi…Tüm dünya biliyor….Bugün İsrail’in elinde tüm Orta Doğuyu Türkiye dahil yok edecek tam 200 adet atom bombası vardır…Bunu tüm dünya bilmektedir ama konu İsrail olunca ne Avrupa ne ABD ve ne de sözüm ona Birleşmiş Milletler Teşkilatı görmemezlikten geliyor..Çünkü Yahudi tüm dünyada yolları tutmuştur. Bizler hala uyuyalım… Uyanalım artık asırlık kış uykularımızdan..esas düşmanımız İsrail’i ve siyonist amaçlarını çok iyi tanıyalım..Aslında siyonizm insanlığın ortak düşmanıdır.İsrail kurulduğu tarih olan 1947 den beridir hakkında karar alan bir tek B.M. yaptırımına uymamıştır.


  Abdullah Öcalalan Nasıl Yakalandı?

  Türkiye'nin baskıları sonucu 1999 yılında Suriye'den çıkmak zorunda kalan Öcalan, önce Rusya'ya, oradan İtalya'ya geçti. İtalyan Hükumeti tarafından ülkeden çıkarılınca Yunanistan'ın yardımıyla Kenya ya geçti..Yunanistan'ın Kenya Büyük elçiliği'nde saklanan Öcalan 16 Şubat 1999 tarihinde Mossad ajanlarınca Kenya da yakalandı..Kısacası Öcalan'ın yakalanışı 6 kişilik bir MOSSAD operasyonuydu. Kod adı da 'Uyanık'tı..Mossad ajanları tarafından yakalanan Öcalan Türk bordo Berelilere teslim edildi..Daha sonra uçakla Kenya'dan Türkiye'ye getirildi. Öcalan'ın üzerinden Lazaros Mavros adına düzenlenmiş bir Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu çıktı.

  Öcalan'ı Kimler Niçin Bize Teslim Ettiler?

  Mossad ajanlarınca sayın Ecevit'in başbakanlığındaki koalisyon hükumetine idam edilmemek şartıyla Öcalan neden teslim edildi acaba.? Ve sayın Ecevit bunu siyasi çıkarı için hemen kullandı ve Öcalan'ı yakalayan kahraman başbakan olarak seçime gitti.%21 dolayında oy alarak ömrünün son hükumetini kurdu.

  Fakat Öcalan'ı bize teslim eden irade olan İsrail ve ABD durduk yerde neden ve ne amaçla Öcalan'ı bize teslim etmişlerdir. Ve idam edilmeme koşulunu neden dayatmışlardır..Sayın Ecevit'in başbakanlığındaki koalisyon hükumetinin neden idamın kalkma kararına imza atarak Öcalan'ın idam edilmesini önleyen iradenin içinde yer almışlardır.? Anlamak mümkün değil? Bence bu bugünleri göremeyen öngörü eksikliğidir.

  Bu günlere gelindiğinde bunun nedenini daha iyi anlıyoruz..Onlara yani İsrail ve ABD ye göre Öcalan Türk hapishanesinde yatacak ve Güney Afrika Cumhuriyetinin efsane lideri Nelson Mandela gibi Öcalan da Kürt halkının gözünde milli kahraman olacak ve bil hassa İsrail'in gelecekteki çıkarlarına Öcalan'ın Türk hapishanesindeki varlığı daha iyi hizmet etmiş olacaktır..İşte bundan dolayı İsrail Öcalan'ı bize idam edilmemek koşuluyla teslim etmiştir..Maalesef bu durumu o zamanki hükumetimiz anlayamamıştır..Öcalan'ı ziyaret eden avukatları ve BDP yetkilileri şu andaki hükumete Kürt meselesinin sözüm ona çözümü için İmralıdaki Öcalan'ı muhatap alın diye telkinde bulunuyorlar..Muhatap almazsanız T.C devletine PKK militanları vasıtasıyla savaş açılacağını ve açtıklarını açıkça beyan ediyorlar ve Mehmetçiklerimize haince ve kalleşçe saldırıp şehit ediyorlar.

  İsrail ve ABD nin bu memlekette yıllar yılı içimizde yaşayan bir Yahudi tarikatı olan masonlar vasıtasıyla bu aziz ve kardeş milleti sağ sol,alevi sünni,laik anti laik diye kırdırdıktan sonra,oynayacağı en son ve en büyük oyunları olan Türk ve Kürt çatışması çıkartmaktır..Ve bunu PKK vasıtasıyla iç savaşa dönüştürüp, TÜrkler Kürtleri katlediyor bahanesiyle daha sonra uluslar arası güçler denilen malum emperyalist devletler ve B.M devreye sokularak ırakta oynanan oyunun aynısı tezgahlanacaktır..Ve Güney Doğu Anadolu muz kopartılarak kuzey Irak merkezli kurmayı planladıkları İsrail'in güdümünde kukla Kürt devletine giden yol açılacaktır..Ve Abdullah Öcalan ve PKK bu oyunda sadece bir figürandır.

  Uyanalım artık asırlık kış uykularımızdan.

  Öcalan ve adamlarının amacı Kürt halkının sosyal,ekonomik,kültürel ve demokratik haklarına kavuşmasından ziyade ayrılıkçı mantık izlemektedirler..Kürtlere kültürel hakları bir şekilde verilirse piyon Öcalan ve adamlarının varlık nedeni ortadan kalkacaktır..Bundan dolayı demokratik açılıma şiddetle karşıdırlar..Onlar bu kaotik yapıdan beslendikleri için,antidemokratik feodal düzenin aynen devam etmesini kendi varlık sebeplerinin nedeni olarak şiddetle istemektedirler..Komünizmin en kan dökücü zalim liderlerinden olan Stalin geleneğinden gelen ateist Öcalan ve adamları,acaba vatanına,milletine,bayrağına,dinine,milli ve manevi değerlerine son derece bağlı Müslüman Kürt halkının kaçta kaçını temsil ediyorlar dersiniz.? % 10 geçmez.Öcalan ve adamları gerçek Kürt halkının ne fikren ve ne de dünya görüşü olarak temsilcileri asla olamazlar..O zaman Kürt halkının gerçek temsilcileriyle sosyal ve kültürel meseleleri görüşmek gerekir..

  T.C Devleti insanı merkeze koyan insan haklarına dayalı yapılanmaya acilen gitmek zorundadır..Yani değişen dünya koşullarına göre insanımızın huzuru,mutluluğu ve kardeşliği için gerçek reformlara gidilmesi şarttır..Hele Avrupa birliği istiyor diye ben reforma karşıyım..İnsanımızın mutluluğu ve huzuru için siyasilerimiz el ele vererek bu reformları kendiliğinden düşünmeleri gerekir..Çünkü bizim insanımız iyi ve güzel olan her şeye layıktır..Fedakar ve şahsiyetli Anadolu insanımız yeryüzünün en muhteşem insanıdır..Onun şanla ve şerefle dolu mazisi insanlık tarihi kadar eskidir..Bu asil milletin tarihinde sömürgecilik ve kölecilik yoktur.


  Filistin,Iraktan sonra sıra İran da mı?

  Şu günlerde var gücümüzle İran’ın yanında yer alalım.. İran’a saldıracak olan planın arkasında da İsrail vardır… PKK nın arkasında da İsrail vardır… ABD bir Truva atıdır… ABD başkanları siyonizmin elinde birer kukladırlar… ABD kongresi,yazılı basını ve görsel medyası, bankalar, finans, silah fabrikaları, petro kimya ve diğer tüm ekonomik ve parasal faaliyetler Yahudiler tarafından kontrol edilmektedir… Ve dolayısıyla Birleşmiş Milletler Teşkilatı ve Nato da Yahudi nin emrine girmiştir… Türkiye de yıllarca işlenen Uğur Mumcu,Bahriye Üçok,Çetin Emeç,Gün Sazak gibi bir çok faili meçhul cinayetlerin arkasında da İsrail gizli istihbarat örgütü Mossad'ın olduğu söylenmektedir…

  Bizler devlet ve millet olarak neler yapmalıyız… İsrail’in bu gizli planlarını uygulamasını mı beklememiz lazım..? .Elbette ki hayır.

  1.Önce düşmanımızı tanıyıp ona göre içeride birlik ve beraberlik içinde olmalıyız…ABD,emperyalist Avrupa ve İsrail ne Türk’ün, ne Kürt’ün, ne İranlının ve ne de Arap’ın dostudur..Ve olamaz da…Bunu bir defa herkes bilsin…1974 yılında hain Rumlara karşı Kıbrıs barış harekatını Mehmetçik gerçekleştirmeye başlayınca bu maskeli dostlarımızın hepsi zalim Yunan’ın yanında yer aldılar..ABD bize yıllarca sürecek olan silah ve ekonomik ambargolar uyguladı..Hatta Kıbrıs barış harekatının en kritik anında Kıbrıs ta ki Yunan mevzilerini bombalamaya giden uçaklarımızın jet yakıtı kalmamıştı..Ve Türkiye nin içerisinde jet yakıtı üreten tek rafineri vardı,mersindeki ATAŞ rafinerisi..Bu rafineri bir İngiliz şirketine aitti ve bize ister inanın ister inanmayın uçaklarımızın o anda çok ihtiyacı olan jet yakıtını vermedi..peki kim verdi uçaklarımıza en kritik anımızda jet yakıtını,tahmin edin,bizim masonik basımızın her fırsatta alaya aldığı ve çokça da aşağıladığı ülkeler olan İRAN ve LİBYA verdi..GERÇEK DOSTLAR YILDIZLARA BENZER,KARANLIK ÇÖKÜNCE ÖNCE ONLAR ORTAYA ÇIKAR...

  Bu millet bu maskeli Avrupalı sahte dostlarından çok çekti..Çanakkele de,istiklal savaşı yılların da anlamadık mı bunların iğrenç yüzlerini.? ..Bu sahtekarlar değil mi Avrupa'nın başkentlerine Ermeni soykırım anıtlarını diken.? .Bunların parlamentoları değil mi Türkler Ermenilere karşı soykırım yaptı diye karar alan,bunlar değil mi Kıbrıs ta bize karşı daima Yunan'ı destekleyen ve bunlar değil mi yıllar yılı Müslümanız diye ve bayrağımızdaki Ay yıldızımızdan nefret ettikleri için bizleri Avrupa Birliğine almayan.? .O İtalyanlar değil mi 1911 yılında Trablusgarp savaşı sırasında oldu bitti ye getirip bizim olan egedeki 12 adaları işgal edip 2.dünya savaşının sonunda 12 adalardan İtalyanlar çekilirken UŞİ antlaşmasına göre bizim olan adaları din kardeşi gördükleri Yunanistan'a veren o İtalyanlar değil mi? .Hala anlamadık mı bize nefretle ve hınçla baktıklarını..Yıllar yılı bizi onların önünde küçük düşüren,sanki Türkiye'nin Avrupa dan başka alternatifi yokmuş gibi bizi onlara mahkum eden devleti ele geçirmiş olan hep masonik kafalardır.

  Rahmetli M.Akif Ersoy ne güzel tespit etmiş ta yıllar öncesinden o alçakların Türk milletine karşı yürüttüğü gizli emellerini.

  Maske yırtılmasa hâlâ bize âfetti o yüz
  Medeniyyet denilen kahbe, hakikat, yüzsüz.

  2. Türkiye artık her defasında bizlere kazık atan bize karşı Yunanı ve Ermeniyi destekleyen şu maskeli dostlarımızın yani Avrupa,ABD ve İsrail’in asla dostumuz olmadığını bilerek, kendine esas dostlar bulmalıdır… Bakınız; bizim Kuzey Irak dediğimiz yere adamlar Güney Kürdistan diyor… Peki bu Güney Kürdistan’ın kuzeyi neresidir, bizim güney Anadolu dediğimiz topraklarımızdır… Peki bu Güney Kürdistan’ın doğusu neresidir, İran’ın batısındaki Kuzistan topraklarıdır… Peki bu güney Kürdistan’ın batısı neresidir,Suriye nin doğu toprakları yani Suriye El-Cezire’sidir… Şimdi anladınız mı orta vadede ABD nin içine girmiş İsrail’in planını..Uzun vadede İsrail kendisine bağlı kukla bir Kürt devleti kurmak istiyor..Yani Kürt kardeşlerimizi düşündüğü falan yok,uzun vadede kendi planlarının bir parçası olan bir Kürt devleti kurmak.. Daha planın başlangıcındayız … Bugün Kuzey Irak’ta kendisine bağlı peşmerge askerini ve polis teşkilatını şu anda mossad ajanları vasıtasıyla eğittikleri kukla bir Kürt devleti kurulma çalışmalarını izliyoruz…

  Arapları da İngilizler 1915 yılında bize karşı böyle örgütlediler ve Arapları bizden kopararak sonunda da onlara atom bombasından daha tehlikeli olan İsrail Devletini hediye ettiler… Ve İsrail devleti onları dövdükçe Arap’ın petrol gelirlerini kendilerine akıttı ABD ve Avrupalılar… Onlara güya İsrail’den kendilerini korumaları için habire silah sattılar. Ve paralarını ellerinden aldılar… Bugün yeryüzünde Araplar İsrail’den yedikleri tokat neticesinde onursuzca yaşamaktadırlar… Ve İsrail’i yenmeleri mümkün değildir… Çünkü ipler birleşmiş milletler dahil tüm dünyada Yahudinin elindedir… Bizim de İsrail le bu aşamada tek başımıza mücadele etmemiz biraz zordur… Hele ekonomik ve siyaset bağlamında… Adamlar Türkiye’yi kendi planlarının dışına çıkmasına konjonktür olarak asla izin vermiyorlar… Hatırlayın, İran’la tek başımıza bir doğal gaz antlaşması yaptık diye yer yerinden oynadı,İsrail ABD yi nasıl üzerimize saldı… Avrupalılar, ABD ve İsrail bize karşı hep el ele vererek beraber hareket ediyorlar.. Ama adamların ödü patlıyor Türkiye İran’la Suriye ile ve Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile işbirliği yapacak ve ortak hareket edecekler diye..Şunu unutmayalım,Orta Asya Türk Cumhuriyetlerine açılan kapılar İran dan geçmektedir.

  İsrail'in Gizli Planı;

  İleride kurmayı planladıkları kukla bir Kürt devletinin sınırları sadece Türkiye’yi ilgilendirmiyor… Yukarıda belirttiğim gibi Suriye ve İran’ı da ilgilendiriyor bu olay… O zaman onlar nasıl sinsi planları için aralarında işbirliği yapıyorlarsa… Türkiye, Suriye ve İran da derhal kendi aralarında askeri siyasi ekonomik ve stratejik anlaşmalar yapmalıdırlar ve Orta Doğu’da Irak meselesinde ve bölgenin tüm meselelerinde beraber hareket etmeleri gerekmektedir… Bence can alıcı çözüm budur… İçeride halkımız olarak birlik ve beraberlik içinde olacağız ve komşularımızla da dediğim gibi çok yönlü ittifaklar yapacağız… Ortak silah endüstrisi bile kurmamız lazım… Bakınız ABD Irakta İngiltere, Fransa, Almanya, Belçika, Avustralya, İtalya, Hollanda ve İsrail’le beraber hareket etmektedir..Yıllar önce Çanakkale ye de böyle gelmediler mi? ..Biz neden beraber hareket etmeyelim… Arkadaşlar ben olayları gözlemleyen bir vatandaş olarak şunu söylüyorum…Irak’ın işini bitirdiler, sırada İran var, daha sonra Suriye ve en son da Türkiye’ye sıra gelecektir… Çünkü Sevr onların planlarından hiç düşmemiştir…Ve İsrail Fırat ve Nil arasındaki muharref Tevratta vadedilmiş kutsal topraklarını almak için sinsice çalışıyor..Bu sinsi plan her Yahudinin dini inançlarının bir gereğidir.

  Daha Güçlü Türkiye İçin Neler yapmalıyız?

  Hatta Türkiye bu ittifak ağını Rusya, Mısır, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Pakistan, Hindistan ve Çin’e kadar genişletmesi lazımdır… Yoksa bizi orta vadede Avrupa, ABD ve İsrail şer üçgeni yemeye çalışacaktır… Arkadaşlar İran'ın yarısı Azeri Türküdür, Suriye bizim tarihi ve dini kardeşimizdir… Orta Asya Türk Cumhuriyetlerine açılan kapılar İran’dan geçmektedir… Rusya’nın üçte birisi Türk’tür… Kısaca sadece bizim menfaatlerimiz maskeli sahte dostlarımız olan ABD ve Avrupalılarla değildir… Şu an Türkiye’nin menfaatleri komşularıyla, Rusya’yla ve Türk Cumhuriyetleriyle işbirliğine gitmekle alakalıdır… Tabi ki Avrupa dan temelli kopalım demiyorum… Ama körü körüne de onların peşinden gitmeyelim… Tüm dünyaya açılalım…Milli harp sanayimizi ve sivil sanayimizi tez elden kuralım. Bir de arkadaşlar bir Yahudi tarikatı olan masonları tanımadan ne Türkiye’nin ve ne de dünyanın perde arkasından nasıl yönetildiğini asla bilemeyiz… Masonlarla ilgili bir değil bir çok kitap okumamız gerekir… Ve Atatürk’ün 1935 yılında meclisten kanun çıkararak kökü dışarıda dediği mason localarını neden temelli kapattığını çok iyi bilelim ve araştıralım… Ve 1948 yılında Atatürk’ün kapattığı bu Yahudi tarikatı Mason localarını Atatürk’e ihanet ederek İsmet İnönü ve Celal Bayar tarafından ABD nin isteği doğrultusunda aynen meclisten kanun geçirilerek tekrar açılmasıyla ülkenin İttihat ve Terakki döneminde olduğu gibi masonların güdümüne sokulduğunu yine çok iyi bilmemiz gerekir. Bu yazdıklarımı boyalı masonik medyadan duyamazsınız.Hele 1935 yılında Atatürk’ün masonları kapatmasından hiç bahsetmezler..Duymamazlıktan ve bilmemezlikten gelirler…Halkın bu tarihi olayı öğrenmesini hiç istemezler. Çünkü bunlar bu işin ta göbeğindedir ve sözüm ona Atatürkçü’dürler… O zaman ben şunu sormak isterim; Masondan Atatürkçü olur mu? Ve en önemlisi 10 yılda bir yapılan darbelerin arkasında hep bu masonlar vardır.


  Kutsal Anadolumun vatanperver aziz evlatları olarak bizler bugün yarın ve daima hep el ele, gönül gönüle kardeşçe birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekir. Eğer aramızda doğusuyla batısıyla kültürel ekonomik ve sosyal konularda sorunlarımız var ise bunu yine kendimiz kardeşlik duygularıyla anlaşarak ve saygı çerçevesinde barış içinde el ele vererek halletmemiz gerekir. Çünkü Kürdün dostu Türk’tür, Türkün dostu da Kürttür..Hatta Arap’ın da gerçek tek dostu yine Türktür.. ABD, Batı ve İsrail asla değildir. Hatta tüm Orta Doğu,Balkan ve Kafkas ülkelerinin tek kalıcı dostu yine Türkiye’dir.

  Allah vatanımızı ve milletimizi korusun… Rabbim bu aziz Türk Milletinin açık ve gizli düşmanlarına fırsat vermesin ve tüm kirli planlarını kahretsin… Allah şehit Mehmetçiklerimizi cennetinde peygamberine komşu eylesin… Amin.

  Ey şehidoğlu şehit isteme benden makber
  Sana avuşunu açmış duruyor peygamber.

  Çalışmanızı beğenerek okudum.
  Kutlarım saygın kaleminizi tam puan 10


  Saygılarımla

  İbrahim Yılmaz.

  20 Haziran 2010


  **********************

  - ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE -

  Şu Boğaz Harbi Nedir? Var mı ki dünyada eşi?
  En kesif orduların yükleniyor dördü beşi,

  -Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya
  Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya,

  Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı!
  Nerde-gösterdiği vahşetle “bu: bir Avrupalı”

  Dedirir-yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi
  Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yahut kafesi!

  Eski Dünya, Yeni Dünya bütün akvam-ı beşer
  Kaynıyor kum gibi, Mahşer mi, hakikat mahşer.

  Yedi iklimi cihanın duruyor karşında,
  Osrtralya’yla beraber bakıyorsun; Kanada!

  Çehreler başka, lisanlar, deriler rengarenk.
  Sade bir hadise var ortada: Vahşetler denk.

  Kimi Hindu, kimi Yamyam, kimi bilmem ne bela...
  Hani tauna da zuldür bu rezil istila...

  Ah o yirminci asır yok mu, o mahluk-i asil,
  Ne kadar gözdesi mevcut ise hakkiyle sefil,

  Kustu Mehmetçiğin aylarca durup karşısına;
  Döktü karnındaki esrarı hayasızcasına,

  Maske yırtılmasa hala bize affetti o yüz...
  Medeniyet denilen kahbe, hakikat yüzsüz.

  Sonra mel’undaki tahribe müvekkel esbab,
  Öyle müthiş ki: Eder her biri bir mülkü harab.

  Öteden saikalar parçalıyor afakı;
  Beriden zelzeleler kaldırıyor a’makı;

  Bomba şimşekleri beyninden inip her siperin;
  Sönüyor göğsünün üstünde o aslan neferin.

  Yerin altında cehennem gibi binlerce lağam,
  Atılan her lağımın yaktığı: Yüzlerce adam.

  Ölüm indirmede gökler, ölü püskürtme de yer
  O ne müthiş tipidir: Savrulur enkaaz-ı beşer.

  Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el, ayak,
  Boşanır sırtlara, vadilere, sağnak sağnak.

  Saçıyor zırha bürünmüş de namerd eller,
  Yıldırım yaylımı tufanlar, alevden seller.

  Veriyor yangını, durmuş da açık sinelere,
  Sürü halinde gezerken sayısız tayyare.

  Top tüfekten daha sık, gülle yağan mermiler...
  Kahraman orduyu seyret ki bu tehdide güler!

  Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından;
  Alınır kal’a mı göğsündeki kat kat iman?

  Hangi kuvvet onu, başa, edecek kahrına ram?
  Çünkü te’sis-i ilahi o metin istihkam.

  Sarılır, indirilir mevki’-i müstahkemler,
  Beşerin azmini tevkif edemez sun’-i beşer;

  Bir göğüslerse Huda’nın edebi serhaddi;
  “O benim sun’-i bediim, onu çiğnetme” dedi.

  Asım’ın nesli... diyordum ya... nesilmiş gerçek:
  İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.

  Şuheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar...
  O, rukü olmasa, dünyaya eğilmez başlar,

  Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
  Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

  Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!
  Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer.

  Ne büyüksün ki, kanın kurtarıyor Tevhid’i...
  Bedr’in aslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

  Sana dar gelmeyecek makber’i kimler kazsın?
  “Gömelim gel seni tarihe”desem, sığmazsın.

  Herc ü merc ettiğin edvara da yetmez o kitab...
  Seni ancak ebediyetler eder istiab.

  “Bu, taşındır” diyerek Ka’be’yi diksem başına;
  Ruhumun vayhini duysam da geçirsem taşına;

  Sonra gök kubbeyi alsam da, rida namıyle;
  Kanayan lahdine çeksem bütün ecramıyle;

  Mor bulutlarla açık türbene çatsam da tavan;
  Yedi kandilli Süreyya’yı uzatsan oradan;

  Sen bu avizenin altında, bürünmüş kanına;
  Uzanırken, gece mehtabı getirsem yanına,

  Türbedarın gibi ta fecre kadar bekletsem;
  Gündüzün fecr ile avizeni lebriz etsem;

  Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana...
  Yine bir şey yapabildim diyemem hatırına.

  Sen ki, son ehl-i salibin kırarak savletini,
  Şarkın en sevgili sultanını Salahaddin’i,

  Kılıç Arslan gibi iclaline ettin hayran...
  Sen ki, İslam’ı kuşatmış, boğuyorken hüsran,

  O demir çemberi göğsünde kırıp parçaladın;
  Sen ki, ruhunla beraber gezer ecramı adın;

  Sen ki, a’sara gömülsen taşacaksın... Heyhat,
  Sana gelmez bu ufukalar, seni almaz bu cihat.

  Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
  Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.


  MEHMET AKİF ERSOY

  Cevap Yaz
 • Mehmet Gözükara
  Mehmet Gözükara

  Artık açılmadı,göz kapakları.
  Göğsünü okşadı,seher rüzgarı.
  Binali der,tam ömrünün baharı.
  Tabutunu.yavruları izledi.

  Allah sahiplerine sabır versin

  Seninde Yüreğine sağlık

  Tebrikler

  2.tam puan benden

  Paylaşım için teşekkürler

  Cevap Yaz
 • Safure Kalafat
  Safure Kalafat

  Mükemmel bir eser...gözyaşlarımı tutamadım..
  Tüm Şehidlerimize Allah rahmed eylesin...
  Tebrik ediyorum güzel kaleminizi...
  Saygılar.

  Cevap Yaz
 • Fikret Oğuztürk
  Fikret Oğuztürk

  BUGÜNÜN MÜSEBBİPLERİ ÖZEL HAREKÂTI LAĞVETTİRENLERDİR.

  TEBRİKLER AĞAM.

  SELAM VE DUA İLE.

  Cevap Yaz
 • Ersin Kayışlı
  Ersin Kayışlı

  RABBİM TÜM ŞEHİTLERİMİZE RAHMET EYLESİN. MEKANLARI CENNET OLSUN...

  GÖNÜL DOLUSU TEBRİKLERİMLE. SAYGILAR...

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (6)

Binali Kılıç