Şeyhmus Sait Aydın: Hayatı, Biyografisi, ...

102

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

ŞEYHMUS SAİT AYDIN HAYATI

Babamın Yazısı:
''''62 yaşında Devlete olan görevini tamamlayıp kabuguna çekilmiş bir insan.
İnsanlıga,Dostluğa gönül verip hep darbe yemiş,Acı ve hüzünle yoğrulmuş bir yaşamı bu güne kadar sürükleyip getiren,Tek dost bildiği şiire tutkun,Vucut denen posayı yaşam denen serüven'de Günü geldiğin de çöpe atmak için
taşıyan ihtiyar bir beden.
İşte ben.
17 sene devlet hizmetinde Yurdun çeşitli yerlerinde daha sonra 7 yıl Avrupa'da degişik ülkelerde çalıştım.Vatanım kadar güzel bir yer ve memleketimin insanı kadar Tüm güzellikleri bir araya toplayan bir toplum da görmedim.
Şa anda emekli bir kişinin yaşamını sürdürmekteyim. şiir e 14 yaşında başladım, ilk eleştiriyi Lise de, kıyymetli yazar büyük şair Edebiyat hocam Halim Yagcıoğlu'ndan aldım.,Memleketimin şarkışla olması bana Rahmetli Üstad Büyük insan Aşık Veysel Şatıroğlu'nu yakınan tanımama şiir ve bestelerini Kendi sazı ve sözüyle dinleme fırsatına eriştim.
Bu büyük üstadla yaptıgım sohbetleri ve onlardan aldığım çoşku ve hazzı hayatım boyunca unutamam.Kendisine buradan rahmet diliyor saygıyla anıyorum.
şu anda Kendi sitem olan Edebiyatcim com 'da Kıymetli şair kardeşlerimin şiirlerini okuyup dinleyerek ara sıra da içimden gelenleri satırlara dökerek zaman geçiriyorum.
İki çocuk üç torun sahibi bir dede ne yaparsa onu yapıyor yolun sonunu hata yapmamaya dikkat ederek adam gibi adam olarak getirmek istiyorum.
Saygılarımla.'''''
Babamızı 17 Mart 2008 Tarihinde kaybetmiş bulunuyoruz. Kendisine Allahtan rahmet diliyoruz. Dualarınızı eksik etmeyin. Anısına binaen yazılarını ve mesajlarını devam ettirmeye çalışacağız.

Ailesi.