SEVGİLİLER GÜNÜ ŞİİRLERİ

SEVGİLİLER GÜNÜ ŞİİRLERİ

Bir Garip Âşık

Bugün Sevgililer Günü imiş, Kim demişse yalan demiş, Sevmenin günü olur mu imiş, Seven için her gün sevgi imiş, Ben Seni Her Gün Seviyorum, Sensiz Bir gün Ölüm Demek imiş. (Adana; 14.02.2012) Bertan ALTINOK Seni de, Seni seveni de Seviyorum. Gerçek Ölümsüz Aşkım Türkiye’m.
..

Devamını Oku
Gülhan Aydaş

Ramazan ayında insanlar öyle her yerde yemek yememeye özen gösterir,oruç tutana saygı olsun diye.Canı çeker günah olur falan dikkat edilir...
Şimdi aynı saygıyı istiyorum sevgililerden :) Olanı var olmayanı var :) Tamam gün sizin gününüz ama hiç olmazsa yalnız insanları düşünerekten yaaa yoldaa sarmaş dolaş olmayın:P :))) Çok bozuluyorum:P :) Yalnızlığımın yüzüme vurulduğunu hissediyorum :)))) Dolaşma kardeşim elinle güllerle hasta etme beni :))) :P Tamam sevgilin çiçek almış olabilir gözümüze sokmanın alemi nee:P :))) Sabah Sabah sinirlendim yaa :))
Sevgililer günü kurallarını açıklıyorum :)))
Alınan çiçekler arabada yada hemen eve götürülüp bırakılacak yanınızda taşınmıycak :)))
Sevgiliniz olması kahkahayla ona sarılarak yanımızdan geçmeniz hoş değil:P :))) El ele dolaşın:P :)))
Yalnızlara saygı lütfen..... :) ;)
Olmaz amaaa aaaa :)))))
..

Devamını Oku
Ensar Aktaş

Bu ilk ve son sevgililer günü sensiz geçirdiğim
Oysa ben seni sevgi kelimesinin manasını aşarcasına sevmiştim
Ve kalplerimiz bir daha ayrı çarpmayacak,
Gözlerimiz bir daha mahreme bakmayacak diye bilmiştim
Gidişin kalbime düşüşünden daha yakıcı oldu
Ve son sevgililer gününde bana verdiğin gül vazoda sararıp soldu
‘Bu gül solarsa bilki sana olan sevgimde soldu’ demiştin
..

Devamını Oku
Midayet Kara

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ 910
İnsan sevgisi sığar mı, öyle bir güne
Birileri mal satarak, kavuşur üne
Kapitalizm oyunu bu, değer mi buna
Sevginin günü olmaz, o kalplerde yaşar

Kapitalizm oyunu bu, bize yedirir
..

Devamını Oku
Abdurrahman Alma

Sevgimizin günü
tanıştığımız gün
aşkımızın günü
sevgililer günü

hani
en imkansız aşklar
..

Devamını Oku
Zafer Özkay

İşte yine bir sevgililer günü,
Yine yalnız kutluyorum,
Bir tek gül verecek aşkım yok,
Hatta kalbimi bile.

Bu gün on dört şubat,
Bir sevgililer günü,
..

Devamını Oku
Sefer Kurt

Bugün sevgililer günü
Benim ilk sevgililer günüm
İlkin verdiği heyecan
Bu gün farklı olacağını biliyordum
Sabah üstümü giyer giymez doğru mağazaya
Hediyelik eşya mağazası çok kalabalık
Bir demet gül takıldı gözlerime
..

Devamını Oku
Hatice Kundakçı

Sevgilisi Olmayanlara! Bir Sevgililer Günü...

Bugün sevgililer günüymüş,
Benim sevgilim yok ama
Yagmur yagıyor dışarda
Ben yine sessiz, soguk kaldırımda
Yürüyorum tek başıma
..

Devamını Oku
Süleyman Altunbaş

DOKUZ GÜL BIRAKIYORUM “Sevgililer Günü”NDE FİLİZLENEN SEVDALARA

Âsi Kelebeğim,
ılık ılık yağmurlar yağıyor eskisi gibi
şimdi içimde büyüyen kader çizgisi dönerken mâsum sevgiye
kimliksiz şiirlerim kıpır kıpır ziyan sonbaharlarıma
kenetlendi yeniden iki el
..

Devamını Oku
Fikret Turhan

9'unda...
Ben doğmuşum...
13'ünde...
Canım... Ayşem...
14'ü....
Sevgililer Günü...
Ben...
..

Devamını Oku
Cihat Adleyba

Bugün sevilene, sevene özel.
Hele seni sevmek, her şeyden güzel.
Ne mutlu tutana, sıcacık bir el.
Sen de beni böyle, birkaç satırla
Her ondört şubatta, an ve hatırla.
Sen pembe gülümsün, mis gibi kokan.
Sevda hançerini, kalbime sokan
..

Devamını Oku
Gülhan Özkara

Eğer şiir yazmamız,
Vuslata nafi olsaydı
Bana hayrı olurdu...

Çeşit çeşit güzelin
Endamını anlattım;
Şarkılar yetmez gibi
..

Devamını Oku
Oya Özpoyraz

SEVGİ
Seni seviyorum! Dünya’nın bu en güzel sözcüğü, bazılarının dilinden çağlayan gibi dökülürken bazılarının ise dudaklarına mühür vurulmuş gibi sımsıkı yüreklerinde gizlenir.
Duymaktan sonsuz haz alınan bu iki kelimeyi, neden başkalarından esirgerler bilemiyorum? Geçenlerde bir çift konuşurken kulak misafiri oldum, biri diğerine “ Beni sevdiğini biliyorum ama, hiç seni seviyorum demiyorsun, Oysa ben arada duymak istiyorum. “ diyerek sitem ediyordu….Diğeri ise kendisini sevdiğini anlatan başka sözcükler kullandığını, bu iki kelimenin ona olan sevgisini anlatmaya yetmeyeceğini söyleyerek savunma yapıyordu. Hangisi haklı bilemiyorum, bildiğim tek şey yaşamak için hava ve su kadar sevgiye de ihtiyacımız olduğu.
Evet doğadaki tüm canlılar gibi bizlerinde ihtiyacı sevgi. Hani daha ana karnında yumuşacık okşamalarla başlayan ve dünyaya geldiğimiz andan itibaren bizi sarmalayan sevgi.
Son yıllarda bu güzel duyguyu da yitirmeye başladık. Yaşanan ekonomik krizler, işsizlik, yolsuzluk ve zorunlu göçler nedeni ile manevi değerleri ortadan kaldırıp, maddi değerlerin peşinde koşan toplum haline geldik. Çocuklarımız hatta eşlerimiz bile sevginin ölçüsünü kendilerine alınan eşyalarla ölçer oldular. Sadece onlar mı? İş ve aş uğruna doğdukları değil de doydukları yerler de yaşamak zorunda kalan insanlar arasında, sonradan kurulan dostlukların temelinde de, ölçü aynı değil mi?
Kendi çocukluk günlerime dönüyorum, hani bir kişinin çalışıp tüm aileyi geçindirebildiği günlere O günlerde kolay değildi ama aile içinde oluşan sımsıcacık sevgi yumağı komşuların katkıları ile büyür, çocuklukta başlayan dostluklar, kendi seçtiğimiz okullar ve severek çalışılan işlerle yüreklerimizi doldururdu.
O zamanda hatırladığım bir tek anneler günü vardı. İnsanların birbirlerini sevdiklerini anlatabilmek için özel günlere ve o günler için seçilmiş hediyelere hiç ihtiyaçları yoktu.
..

Devamını Oku
Şener Babur

annmf
BİR BABA NE KADAR ANNE OLABİLİRKİ:
Annem yürüyorum işte amaçsızca ve kendimden bihaber bu kentin bitmek bilmeyen ıssız karanlık sokaklarında.yürürken buz kesen soğukta üşüdüğümü bile farketmiyorum çünkü varlığını bilmek en dondurucu soğukta ısıtıyordu beni.bak kışın en deli en sisli ve en soğuğunda bile adım adım dolaşıyorum aklımdaki senle beraber.ve hiç üşümüyorum biliyormusun anne.aslında kışın bitmesini hiç istemiyorum,biliyorumki nisan yağmurları gelince götürecek babam seni terkedilmiş ıssız ama eşsiz güzel memleketimize.ben köyümüzü bile seninle seviyorum seninle heryer bir başka güzel.ama beni üzen ve yıpratan da benim bunları bilmidiğimin farkında bile olmaman.seni suçlamıyorum ne olur yanlış anlama beni ben seni ne kadar çok sevdiğimi belli edemiyorum suç benim.varlığınla doyumsuz günlerimi yaşıyorken yavrulaarım geliyor aklıma.benim bir annem var amaaaaa ama çocuklarım annesiz çocuklarım yarım ve buruk belli etmemeye çalışsalarda ben farkındayım.annesizliğin ne kadar korkunç olduğunu bilirmisiniz.hasret geçen gecelerin hesabını soracakları kimsede yok üstelik.yokluğuna alışmaktan korkardılar ne kötü biliyormusunuz.annenin yokluğunu yürüyorlar okul yolunu adımlarken sokaklarda.birde hiç gelmeme ihtimali korkularına korku katıyor ve umutsuzluğu kitap yapmış sayfa sayfa okuyor mutsuzluğu defter edip annesizliği kalem yaparak gözyaşlarını mürekkep diye akıtarak yazarlar sayfa sayfa defter defter.ve Hiçbir şey yapmadan annesizliğin soğuk nefesini hissederek anlamlı olan bir şeyin olmadığının farkına vararak belkide bir an önce ölmektir akıllarından geçen annesizlik işkencesi bitsin diye.işte bunu bilme hisside bir babayı öldürmekten beter eder. Peki ya anneler günü:ah işte o gün benim ölmek isteyip ölemediğim en ızdıraplı gündür.çocuklarım ne kadar belli etmeselerde gözlerinden okuyorum bir görsem ah bir dokunsam bir gelse hislerini.bütün annesi olanlar için anneler gününde sevginin çiçek çiçek açtığı umutların yangın misali alev alev sardığı kolların kucak kucak anne sevgisi saçtığı günde çocuklarımın anneyi annesiz yaşayamayacağının mümkün olmayacağını anlamasını bir düşünün ve bir baba ne kadar anne olabilir.
işte ben o yüreği geniş insanlara sesleniyorum şimdi kutlayın o anneler gününüzü.ben kutlayamıyorum.anneler günü diye saydığınız o günde ben çocuklarımı alıp kırlara çıkıyorum insanlardan uzak.o günü o yokluğu hissettirmemek için kırk takla atıyor olsamda insan oğlu koymuş adını işte ogünün adını biliyorlar artık ve kaçıramıyorum gönüllerinden anneyi çıkaramıyorum işte.içinde yüreğinde taşıyorlar ne yapabilirimki.tek değiştiremediğim ve dokunamadığım yürekleridir müdahale bile edemiyor insan.ve bir baba ne kadar anne olabilir acaba...
Ve bir çocuğun annesiz geçen gecelere nefretini ve sessiz çığlığını anneyi yıldızlara benzetip yıldızlarda aramalarını siz düşünün.yanlarındayım diyorum her an ama gece el ayak çekilmişken hiçbir ses yokken işte anne ve gece buluşuyor çocuğun hayallarinde.zaman geçer elbet herşey unutulur bir örtüyle kaplanır ama anne unutulması imkansız bir varlıktır.Küçücük bedenlerinde kocaman bir anne sevgisinin farkında olarak bencil insanların bile bile anneler gününü kutlaması ne kadar doğru. Birçok sevgiye evsahipliği yapmış yüreklerimiz ve evimizde bir tek anne sevgisinin olmayışını düşünün eyyyyyyyyyy faşistler ve en delice kutlayın şimdi.soruyom işte bir baba ne kadar anne olabilir ki,
Şimdi kıştayız ve bahara giriyoruzya yakında bütün çocuklar dört mevsimi yaşarken,eksizksiz ailelerde çiçek çiçek bahar açarken benim çocuklarım üzerine çiğ taneleri düşmüş gül gibi kışı yaşamaya devam edecekler.nisan yağmurlarından sonra çıkan gök kuşağını bir anneye benzetmelerine ve onda aramalarına onunla anmalarına ne dersiniz.kaçırmaya çalışıyorum çocukları insanlardan anne kelimesini duymasınlar diye,çöllere gidiyoruz güneş anne ne güzel ısıtıyor kum tanelerini ama üşüyoruz yinede baba demelerinden,kışın karın en dolu dolu olduğu yere götürüyorum,ne güzel bir kar,anne gibi sarmış heryeri örtmüş güzelce ama biz çıplağız baba deyişlerini,okyanuslara denizlere götürüyorum kaptanın deniz ana sana geldim deyişini duyarlar,bu sefer ne güzel heryer masmavi bütün canlılara hayat veriyor deniz ana,ama biz nefessiz kalıyoruz baba.annemiz olsaydı bu kocaman uçsuz bucaksız mavi okyanuslara sarı çöllere ve beyaz dağlara zındansı gecelere insan dediğimiz varlıkların doldurduğu kentlere ülkelere ve kıtalara kafa tutabilirdik demeleri.hayranız sana duruşuna gülmene kızmana yorulmamana şaşkınlığına saflığına çocukluğuna sesine ve verdiğin o doyumsuz sevgine,ama anlatacak kelime bulamadığın zaman çaresizliğine üzülüyoruz demeleri ,işte bir babanın çaresiz kalışı ve erim erimmmmmmm erimesi.şimdi bir daha soruyorum bir baba ne kadar anne olabilirki,ve aslında şanslıyız diyorum kendi kendime hiç değilse bir babaları var,ya hem annesiz hemde babasız çocuklar onları düşünmeye dayanamıyorum kopuyorum o an.biz sadece anneler günü diye adlandırdığınız ızdırap gününde yılda bir kez,ya annesiz ve babasız çocuklar birde babalar günü koymuşsunuz,siz kutlayın anneler gününü kutlayın babalar gününü kutlayın kaygısızca,saygısızca,bencilce ve düşüncesizce kutlayın be kutlayın.Anneler günü babalar günü sevgililer günü günüüüü günü...para kazanmak uğruna bireylerin durumu gözetilmeksizin düşüncesizce ve bencilce hazırlanmış hem bir tuzak hemde gereksiz olduğu kadar mantıksız bir şeydir.
Güz yaprakları gibi birer birer dökülürken ayaklarının dibine,çocuklarım her gece karanlığa dikip gözlerimi annenin aydınlığını bekliyorlar.sevdaya bulanmış her kaldırım taşında annenin adını annenin kokusunu ararken raslıyorum defalarca ve yeniden yenideeeeeen ölüyorum işte.evin odalarının duvarları birer birer üzerlerine yıkılısını izlerken çaresizlikten sessiz çığlıklarla ağlayışlarımla boğuşuyorum işte.anne acısını taaa yüreklerinde hissederken onları enkazın altından çekip alacak anne elini arıyorlar.bu yaşta özlem şarkılarını ezberleyip avazları çıkıncaya kadar sessiz çığlıklarla söylüyorlarken buluyorum onları,kimini bağıra bağıra kimini fısıltıyla söylerken.karanlığa haykırıyorlar hasretlerini.Seslerini duyacak diye beklerken yine annesizliği yutkunuyorlar işte.ve anneden gelecek bir tek haberi bekliyorlar biliyorum.Çalan her telefona titrek bakışlarla yürekleriniin deli bir çağlayana dönen atışlarıyla açmamı bekliyorlar olurya belki hatırlar annemiz arar diye.anneyi aramaktan yorgun düşmüş bedenlerini karanlığın kucağına uzatıyorlar her gece.ve bir an önce sabah olsun diye uykunun onları çekip almasını istiyorlar amaaa olmuyor işte görüyorum ve eriyorum.kış bitiyorya ve bu uzun kıştan sonra gelmez dedikleri göçmen kuşların dönüşünü görüyorlarya sonunu bekliyorlar ama yine gelmiyor anne gelmiyor işte.artık gözlerinden bir tek damla yaş akmıyor bile.gözyaşları anneye aitti ve ona kalmalıydı. Kimselere söyleyemiyorlar acılarını. Bekleyişlerinin öyküsünü kimselere anlatamıyorlar. Nice fırtınalar kopuyor körpecik yüreklerinde.Dalgalar dövüyor hayallerini. Sığınacak bir liman, yaslanacak bir omuz sıcacık kucak arıyorlar içlerini dökecek bir anne arıyorlar.Her gece umutları paramparça oluyor. Her gece yaşlar birer birer dökülüyor akıyor içlerine.Yıldızları rüyalarına takıp gelmesini bekliyorlar ve bir güneş gibi doğup aydınlatmasını bekliyorlar artık bu kapkara dünyalarını.YANLIŞ ANLAMAYIN LÜTFEN BEN ÇOCUKLARIMIN ANNELERİNE OLAN ÖZLEMİ DEĞİL BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM,ÇOCUKLARIMIN ANNE SICAKLIĞINA VE ANNE SEVGİSİNE OLAN ÖZLEMLERİDİR SADECE.Ayrıca anneler günü ve babalar gününü kutlayanlara bir kaç mesaj...
..

Devamını Oku
Erol Sagun

Bu gün sevğililer günü diye
Bir demet kırmızı gül aldım elime
Seni bekledim gözlerim gemilerde
Budefa beeelki gelirsin diye......

Kaç gemiler yanaştı bu rıhtıma,
Kaç yocu indi bindi,akşama kadar,
..

Devamını Oku
Mahmut Nazik

FARKINDA MISINIZ

Hey ey İlericiler gericiler ortadakiler
Hey ecikler böcükler erkecikler
Ey bizimkiler
YAKINDA MISINIZ?

..

Devamını Oku
Serkan Güler

Aşkının Delisinden Aşkına Mektuplar–0002

Ey aşkımın delisi.
Nasılsın iyimi sin?
Umarım iyisindir.
Sen beni soracak olursan…
Sorma be hiç iyi değilim. Daha ilk mektuba bir cevap gelmedi ki senden.
..

Devamını Oku
Aysun Onat

SEVGİLİLER günüdür bu gün,
Evliler,sözlüler,nişanlılar, SEVGİLİLER.
Verirler kimi maddi kimi manevi hediyeler,
Gerçek olan ömür boyu SEVGİLİ olmakta.
İyi günde kötü günde yemin ederler,
Lakin sözünde duran pek az bulunur.
İnanç, güven, sadakat,
..

Devamını Oku
Harun Aksu

Bugün 14 Şubat; Sevgililer Günü,
Bizim degil; Kapitalistlerin düğünü,
Aşıkların günü tek gün müdür ki?
Seversem ben degerlendiririm her günü.

14 Subat bacası olmayan sanayidir,
Bu güne aLdanan sevgiLiLer enayidir,
..

Devamını Oku
Canan Güleşin

Nedir bu günler anlamam
Dünyada birgün mü olmalı herşeyin
İnsan hakları..
Anneler günü,
Babalar günü
Sevgililer günü
Sigarayı bırakma
..

Devamını Oku