Sen İçimden Geldiği Gibisin

Umut Kazan
217

ŞİİR


13

TAKİPÇİ

Sen İçimden Geldiği Gibisin

içimden geldiği gibisin. gasteye ilan verdim bir şey kaybettim diye, Allahın bir kulu da merak edip sormadı. eski bir meyhane buldum yerde, kim bilir hangi sarhoş düşürmüş. bu ağız balonda şişirdi zamanında ya küfür ediyor şimdi. arkayı dörtleyelim masayı dörtleyelim dört dörtlüğüz amenna. soba üstünde demlenen kestane, kardan adam, havuç ve kömür onlar eskidi.
sen içimden geldiği gibisin

yazlık sinemalar veya kışkırtılmış meydan farketmez. adını biz koymadık mı zamanın. ilk günü değil hiçbişeyin, bak yine aynı adayı keşfetti tarifeli vapurlar. saklambaç bile eski saklambaç değil sayılmaktan bıkmış önü arkası. çay poşette, kitap poşette, oyuncak poşette... oysa defterlerimi kaplamamı engelleyememişti 1982 kışı. kartondan evler yapardık karartmalar onlar eskidi.
sen içimden geldiği gibisin.

Umut Kazan
Kayıt Tarihi : 11.8.2012 23:21:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Berat Türkmen
  Berat Türkmen

  okudum... defalarcada okuyabilirim... ezberleyebilirim...bunu kesinlikle hakediyor

 • Günay Aydın
  Günay Aydın

  İç ülkesinde kişinin zamana direnmişse, zamanın elinden ona eğilmekten başka da bir şey gelmez.

  Eline, yüreğine sağlık umut kardeşim.
  Çok beğendiğimi söylemek gereksiz sanırım.
  Tam puanla listemde.
  Saygı, sevgiyle...

 • Canan Akpınar
  Canan Akpınar

  Herşey eskiyor..Hayatın verdiği herşey...Eskimeyen tek duygu sevda...Şair sesleniyor volümü yüksek sesle..'sen içimden geldiği gibisin'..eskimeyen sevdalara....Sevgiler /saygılar.....

 • Bülent Aydınel
  Bülent Aydınel

  Şiirin dağında ateş yakmaya,cüce düşlerin yorgun ayakları cesaret edemez...Sırtını imgenin kayalarına yaslayıp serüvenlere çıkan dost şaire selam olsun...Saygılar sayın şair,teşekkürler bu şiire...

 • Cevat Çeştepe
  Cevat Çeştepe

  Çünkü sen,içime ilk doğduğun o an gibisin diyor şairimiz. Kendine, kalemine, yüreğine yakışır o farklı ve etkileyici anlatımıyla.
  Kutluyorum...

TÜM YORUMLAR (9)