Sen geldiğinde ben ölüyordum

Burak Küçük
311

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Sen geldiğinde ben ölüyordum

Dönmüştün yıllar sonra ama bende derman yoktu ve gelemedim seni karşılamaya.
Yanında kocan ve dünyalar tatlısı aynı sana benzeyen kızın varmış.Herkesle selamlaşmış tanıdıklarınla uzun uzun sohbet etmişsin.Sonra bir ara beni sormuşsun ama isim vermeden.Belli ki beni unutmuşsun ama arkadaşlarımızı görünce bir kişinin eksikliğini hissetmişsin.
Beni anlatmışlar sana.Sen gittikten sonra yavaş yavaş her gün eriyişimi anlatmışlar.Senden hiç beklenmeyecek bir şey olmuş ve tek bir damla yaş akmış gözünden.
Geldin ve yıllar sonra karşımdaydın işte.Yıllar senden hiçbir şey götürmemiş.Ama benden ömrümü almıştı.
Yalnız gelmemiştin bana.Yanında o dünyalar tatlısı kızın vardı.'Anne bu amca neden hasta olmuş? ' deyince cevap vermek istedim ama öksürmekten konuşamadım ve o sırada senin gözlerinden yaşlar akıyordu.'Sen neden ağlıyorsun anne? ' deyince de 'Hadi tatlım sen içeri git.Benim amcayla konuşacaklarım var' dedin ve onu başka bir odaya götürdün.Geri döndüğünde yanıma oturdun ve bir elinle saçlarımı okşarken diğer elinle de yıllar sonra elimi tutuyordun.Ağlıyordun benim bu zavallı halimi görünce.Gözyaşını silmek için elimi uzattım fakat daha sana ulaşamadan elim düştü yastığa.'Hoşgeldin.Ama ben gidiyorum,ben ölüyorum.' dedim.'Öyle konuşma.Bak geldim ben.Bakacağım sana' dedin.'Sen geldin ama çok geç kaldın.Artık seni sevebilecek ya da sana doyabilecek zamanım...' lafımı tamamlayamadan gözlerim kararmaya başladı ve o an Azraili gördüm.'Artık zaman doldu Burak.Bak ben gelmeden sana onu yolladım.Hadi.' dedi.'Teşekkür ederim.O,o ne olacak? ' dedim.'Onun zamanı var.Sen onu merak etme.Hadi son birkaç kelime et de gidelim artık' dedi.
'Seni seviyo...' diyemeden zaman doldu ve ruhumu teslim ettim.
Ölmüştüm ama mutluydum.Çünkü birkaç dakikacık da olsa seni son kez görmüştüm.
Giderken Azrail 'O da seni sevmişti.Seni unutmak istese de unutamayacak.Çünkü bir oğlu olacak ve ona senin ismini koyacak.Baksana cansız bedenine nasılda sarılıyor.' dedi ve sonsuzluğa yol aldık.
SEN GELDİN BEN GİTTİM.VE BİZ YİNE KAVUŞAMADIK...

Burak Küçük
Kayıt Tarihi : 20.6.2011 00:45:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


SEN GELDİN BEN GİTTİM.VE BİZ YİNE KAVUŞAMADIK...

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Burak Küçük