Selam Hoşgeldin Şiiri - Dowlet Mossayew

Dowlet Mossayew
2

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Selam Hoşgeldin

Çok merhametli olan ve acıyan Allahın adıyla girersin veya başlarsın, biz de öyle yaparız..
O zaman beraber başlayalım bir olma yolunda sevgiyle, saygıyla, aşkla...
Ve aleykumselam ey sevgili yolcu
Hoşgeldin Selam getirdin sefa getirdin
Sen de selam bul, sefa bul ..
Bu koskaca evrenin Sahibinin huzurunda yine de Onun istediği şekilde tam bir hürmetle ve saygıyla başımızı eğeriz ve eğelim....
Biliyorsun ki O Rahman ve Rahimdir. O sevgilerin aşkların kaynagı ki, yine sevgisi ve aşkıyla merhametlidir ve bagışlayıcıdır.
Biliyorsun ne kadar konuşulsa azdır, sözümüz ve özümüz Onun sevgisi ve aşkı...

Allah’ın affına sığınarak, birkaç kelam edelim,yorumlarımızı paylaşalım dedik. Hata ettiysek de aff ola.
Düzeltmek Sizden Bize de memnuniyet duymak düşer. Allah hepimizi doğru yolu bulanlardan etsin.

Biliyorsun O Allah ki bizi hz. Mehdi’nin a.s. zuhur alametleri zamanında yarattı çok şükür...
Ey sevgili yolcu biliyorsun ki Allah hz. Muhammet’e (sav) söylettirdiği hz. Mehdi a.s. zuhur alametlerinin hepsini gerçekleştirdi . İnternet sitelerinde tüm gerçekleştirilen alametler yayınlandığından burada saymaya lüzüm görmedik. İnanıp inanmama senin seçimin sevgili yolcu...

Evet hz. Mehdi a.s.’ın zuhur ve kıyam tarihi olarak söylecek sözümüz onu bir tek hz. Allah cc ve gaybı bildirdiği Resulü (sav) bilir.
İşte hadislere göre an meselesi...
Çok sevdiğimiz Hz. Muhammet (sav) ‘in buyurdukları da bunlar..

“ Mekke’ nin dağları delinmiş ( tüneller yapılması) , binaları dağlara erişmiş, saatin gölgesi inananların üzerine düşmüş gördüğünde, vakit ( Hz. Mehdi’ nin çıkış vakti) gelmiştir. (İbn-i Abi Şeyfah- El Muşannef hadis 124) ( El Ezraki- Kitab-ı Akbar Mekka Hadis 1724)
Saatin gölgesi üzerinizde ise artık dikkat et ( Mehdi’ nin çıkış vaktidir) (Nuaym Bin Hammad- Kitabı Fiten 1:42, Hadis No: 59)
Mekke’ yi karnı açılmış, içinden nehir gibi yollar geçerken ( tünellerin inşa edilmesi) gördüğünde…(Nuaym Bin Hammad- Kitabı Fiten 1:42, Hadis No: 59)
Mekke’ de inşa edilen çok büyük bir saat kulesini göreceksiniz. Peygamberimizin Allah'ın izni ile 1400 yıl önce bildirdiği bu alameti Allah bu gün gerçekleştirimiştir. Hadiste yine bildirdiği gibi Mekke’ de dağlar tünellerle deldirilmiştir. Peygamberimiz bu tünelleri dağlardan geçen “nehir gibi yollara” benzetmiştir.
Peygamberimiz hadisinde “Binaları dağlara erişmiş, binalar dağları aşmış” ifadelerini kullanmaktadır. Gerçekten de Mekke’ de son yıllarda dağları aşan gökdelenler inşa ettirilmiştir.
Peygamberimiz “artık dikkat et” diyerek bu alametin Hz. Mehdi’ nin çıkarılış vakti olduğunu Müslümanlara müjdelemiştir. Peygamberimizin söylediği gibi Mekke’ ye inşa ettirilmiş olan dünya’ nın en büyük saat kulesinin gölgesinin Kabe’ de ibadet eden Müslümanların üzerine düşürüldüğünü görüyoruz.
Biz Hz. Muhammet (sav) ‘in hadisde “Çok karanlıklı ve şiddetli bir kısım fitneler gelir. Derken fitneler birbirlerini takip eder. O kadar ki bu Ehl-i Beytimden Mehdî denilen bir zât çıkıncıya kadar devam eder. Sen ona ulaştığında Ona tabi ol ki hidayette olanlardan olasın.” “Sizden kim o güne yetişirse karlar üzerinde emekleyerek de olsa ona katılsın.”
Başka bir hadislerinde de Allah Resûlü, Huzeyfetü'l-Yemanî'nin bir sorusu üzerine hayırdan sonra şer, şerden sonra sulh olacağını bildirmiş, “Bu sulhtan sonra ne olacak?” diye sorduğunda da şöyle buyurmuşlardı:“Dalâlete dâvet edilecek. İşte sen o gün bir halife gördüğünde ağacın kökünü ısırarak da olsa ölünceye kadar ona koş.” buyurmuşlardı.

Ebu Sa'lebe el-Huşeni, şöyle demiştir:
"Peygamber(s.a.v.)'e, (Maide:105) ayeti hakkında sorulunca, şu cevabı verdi: "Ma'rufla amel edin, kötülükten uzak durun. Cimri insana itaat edildiğini, heva ve hevese uyulduğunu, dünyanın ahirete tercih edildiğini ve herkesin kendi görüşünü beğendiğini gördüğünüz zaman; sen kendine bak, avamı (halkı) bırak! Sizden sonra, öyle bir zaman gelecek ki, o zamanda sabretmek, avucuna köz(kor) almak gibidir. O zaman bir kişi, sizin yaptığınız amelin benzeri bir ameli yaptığında, bugün sizden bu ameli yapan elli kişinin alacağı ecri alacaktır."
(Ebu Davud ve Tirmizi)
Rudani, c.5, Hno: 9764, s.335
O amel Allah’ a ve hz. Muhammet (sav) resulune biat etmekti ve biatında sabretmekti. Şimdi bizce o amel zuhur alametleri gerçekleştiren Allah’a ve gönderdiği hz. Mehdi as biat etmek ve biatında sabretmektir ve elli sahabenin yaptığı amelin ecrini alma şansı yakalamaktır. Allah bizi onlardan etsin..

Dowlet Mossayew
Kayıt Tarihi : 16.2.2019 08:42:00
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Allahın ayetleri ve hadisler

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Özcan İşler
  Özcan İşler

  Yüreğinize sağlık tebrik ederim

  Cevap Yaz
 • Alaaddin Uygun
  Alaaddin Uygun

  tebriklerrrrr

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (2)

Dowlet Mossayew