Sansürsüz Magazin Şiiri - İbrahim Çekin

İbrahim Çekin
456

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Sansürsüz Magazin

Günümüzde magazine verilen önemi bir türlü anlamış değilim? Zengin ve soylu insanlar hakkında yazılan yazılar, özel hayatlarının içine giren ''paparaziler,'' beyaz perdenin arkasındaki siyah yüzleri görmek, kaçınılmaz bir hal almaya başlıyor. Kimisinin hayatı İstanbul'un arka sokaklarında geceye karışırken, bazılarının ki ise, gece lambalarının ve bankların üzerinde soluveriyor. Kuşkusuz ünlülerin yaşamları, zenginlikten çok bir sefaletin işareti olmaya hak kazanıyor.
Peki gazetelerde, televizyonlar da ve medya da büyük baskı uyandıran bu insanlar, ellerinde tuttuğu sanatçılık ve oyunculuk dönemlerini, ün ve şöhrete harcamaktan hiç mi çekinmediler? İçli dışlı yaşadıkları ''seks hayatlarını'' bir kameranın karşısında anlatarak, herkese gerçekten sevmediği insanı aldattığını söyleyerek ve ''ben bu aşkta varım'' diyerek mi ''gazetelerde ön baskıda yer almayı'' düşündüler? Tamamen görgüsüzlük ile süslenen ''magazin hayatı,'' halkımızın görüpte bir türlü kabul edemediği ''sahte gerçekleri'' gözler önüne seriyor ve ayaklarının altındaki kırmızı halının tozlarını yüzümüze silkelemekten, pekte memnun görünüyorlar. Toplumumuz ise bu durum karşısında, ''ölü bir sessizlik'' içerisinde susmaya devam ediyor.
Anlayamadığım bir şey var ki; ülkemizde açlık ve sefalet içinde yaşayan binlerce insan varken, neden her zaman zenginlerin sırtını ovalıyoruz? İlgilenebileceğimiz bunca yararlı program varken, kendimizi sosyete dünyasının akıntılarına bırakmayı tercih ediyoruz. Bence ''magazin dünyasına'' bir an önce son verilmeli, yoksa hiç ummadığımız bir gelecek bizi bekliyor olacak. Sansürsüz magazinler ve sansürsüz rezaletler, ahlak kurallarının olmadığı filmler ve diziler, aile bireylerine yavaş yavaş işlenen bir dikiş gibi planlanmış sahneler, hepsi bizim için hazırlanmış büyük bir kapan!

İbrahim Çekin
Kayıt Tarihi : 5.4.2014 09:18:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!