Şair Değilim Şiiri - Emre Yükselen

Emre Yükselen
21

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Şair Değilim

Senin için şiirler yazabilirdim,
Ama kusura bakma,
O kadar şair değilim!

Emre Yükselen
Kayıt Tarihi : 11.12.2014 21:41:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Veli Altınova
  Veli Altınova

  Burcu hanım size katılmamakla beraber burdaki genç kardeşimi de tebrik ediyorum. Vezinsiz ve kafiyesiz şiir yazmak büyük bir emek ve ustalık ister. Buradaki genç kardeşimin belki tek hatası bu kadar kısa yazması olmuş, tatlıyı tadımlık verip önünde yemek gibi... Siz zannımca göz için ve kulak için kafiye, imge vb. şeylerle bir şiirin şiir olduğu düşüncesindesiniz. Buna tüm kalbimle saygı duyuyorum ancak kendi açımdan söylemem gerekirse ben şu şiiri sadece okumakla kalmadım, yaşadım. Yıllar önceki bir hadiseyi tekrar tahayyül etmemi sağladı. Ancak size katıldığım tek nokta , Türk şiiri gün geçtikçe kötüye gidiyor, keşke sizde şair olup birkaç şiir yazabilseniz.

  Cevap Yaz
 • Burcu Görgün
  Burcu Görgün

  Tesadüfen bulunduğum Orhan Özbeyoğlu sayfasında bu şiirle alakalı olarak 'Söyleyecek söz bulamıyorum, muazzam ötesi bir şiir' yorumunu görünce insan ister istemez muazzam ötesi şiiri(!) görmek istiyor. İçinde hiç fevkalade bir imge barındırmayan Üç dizelik bir paylaşım muazzam ötesi olarak tanımlanırsa gerçekten muazzam bir şiir okuduğumuzda şiire sıfat bulamayız. Eyyam yorumları olduğu sürece Türk şiiri yerinde saymayı bile beceremez.

  Cevap Yaz
 • Orhan Özbeyoğlu
  Orhan Özbeyoğlu

  Şair değilim diyerek usta bir şair olduğunu göstermişsin burada adeta. Söyleyecek söz bulamıyorum, muazzam ötesi bir şiir :)

  Cevap Yaz
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy

  * Anlamlı dizeler. Kutluyorum Emre ama biraz daha uzun - en az - 2 kıta'lık
  şiirler yazarsan daha olumlu olacaktır. *

  Cevap Yaz
 • Kemal Bölükbaşı
  Kemal Bölükbaşı

  Sözün özü; bu genç yaşta ben bir hiçim şair bile değilim diyebilen o alçak gönüllülüğe ulaşabilmiş ve daha olmadım, ancak olmak için pişmem gerek deme cesaretini gösterebilmiş ve bunu üç cümlede anlatabilme yeteneği olan Emre Yükselen kardeşime kocaman tebriklerimle kucak dolusu selam ve sevgiler gönderiyorum. 10p+ant.

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (7)

Emre Yükselen