Pembe Düşler Hikaye Özeti. Şiiri - Zeki ...

Zeki Çelik
3851

ŞİİR


23

TAKİPÇİ

Pembe Düşler Hikaye Özeti.

PEMBE DÜŞLER HİKAYE ÖZETİ..

Merhaba saygıdeğer gönül dostlarım ve kader arkadaşlarım. Derneğimizin zaman zaman hasta ziyaretleri oluyor. Durumu biraz ileri derecede olan üyelerimiz çarşıya çıkamadığı gibi KANSEV Derneğine de gelemiyorlar. Bizlerde yönetim kurulu olarak onları evinde ziyaretlerimizle memnun edelim diye düşündük. Bu arada pembe düşlerin hikayeleri kitabını üyelerden hazırlayacağımız için hiç değilse onlarında hikayelerinin özetini yazalım dedik. Kendi ağızlarından aldığım bilgileri sırayla arz ediyorum.

1947 Yılında Eğirdir Sorguncak köyünde doğan Emine Korkut hanım ilk eşiyle 29 sene beraber kaldıktan sonra geçimsizlik yüzünden ayrılmış, ilk eşinden ve ikinci eşinden çocuğu olmamış. İlk eşiyle beraberlik sırasında bir kız çocuğu evlatlık almış. Onu büyütüp evlendirdikten sonra zaman içerisinde üç torun sahibi olmuş. Onlarla mutluluk yaşarken maalesef 1997 de meme kanserine yakalanmış, daha sonra 2000 yılında ameliyat olmuş. Altı defa kemoterapi ilacını almış. 2014 yılında Isparta merkezinde kurulan Kansev derneği ile tanışmış. Sağlığını iyi hissettiği zamanlarda derneğe uğruyormuş. Son zamanlarda hasta yattığında artık yönetimin ziyaretini beklemiş onlarda bunu bugün gerçekleştirince memnuniyetini de dile getiriyor. Şimdilik sağlığı biraz iyi olduğunu beyan edince bizler çok sevindik, acil şifalar diliyoruz. 2-4-2016 cumartesi.

1983 Tokat doğumlu Yusuf Aras 2001 yılında evlenmiş , iki kız, iki oğlan evladı olmuş. 2010 yılında lösemi kanser hastalığına yakalanmış. İlaç tedavisi devam ediyor. Isparta merkezde oturuyor. 2014 yılında Kansev derneği ile tanışmış. Ziyaretlerinden memnuniyetini dile getiriyor. Eşi Ebru hanımın ifadesine göre çocuklarının başarılı olması ona moral oluyormuş. Eşinin rahatsızlığı dolayısıyla içine kapanık olması, tedavisini zaman zaman ihmal etmesi, sigara içmesi beni üzüyor diyor. Benimde ciğerimde sorun varken, kendimden fazla da eşime, çocuklarıma zaman ayırıyorum. Fedakarca bana düşen görevi yapıyorum dedi. 2-4-2016 Yönetim olarak bizlerde bu aileye kolaylıklar şifalar diliyoruz.

1977 Yılında Isparta merkezde doğan Çetin Bozlar bey 2005 yılında Dudu hanımefendi ile evlenir. İki oğlan evladı sahibidir. 2006 Yılında tükürük bezi kanseri rahatsızlığına yakalanır. Aynı tarihte ameliyat olur. Altı kür kemoterapi aldıktan sonra, 35 günde ışın tedavisi alır. Cilt rahatsızlığı da oluşunca o yönde de tedavi süreci devam etmektedir. 2014 yılında Kansev derneği ile tanışır. Üye olarak kaydını yaptırır. Bazı toplantılara katılır memnun olur. Yeşil kartlı olunca çalışmadığından dolayı bakım maaşı olmaktadır. Isparta merkezde oturmaktadır. Bizim ziyaretimizden memnun kaldıklarını beyan ettiler. Acil şifalar diliyoruz. 2-4-2016
( Önemli not: Çetin Bozlar kader arkadaşımızı maalesef 2018 yılı sonlarında kaybettik. Ölmeden önce bir evladı daha doğmuştu ona da doyamadı. Merhuma Allah'tan rahmet yakın ailesine baş sağlığı diliyoruz, Mekanı cennet olsun Rabbım eşine çocuklarına sağlıklı uzun ömürler versin inşallah.) Dernek üyemize çok üzüldük.

1952 Yılında Afyon'un Dinar ilçesinin Akgün köyünde doğan Habibe Karagöz hanımefendi 1971 yılında Mehmet Şenol beyle evlenir, zaman sürecinde iki oğlan evladı olur. Eşi polis emeklisidir. Evlatlarından üç torun sahibi olan Habibe hanımefendi 2013 yılında rahim kanserine yakalanır, kötü huyludur. 2014 yılında ameliyat olarak altı kür kemoterapi alır. Halen tedavi süreci devam etmektedir. KANSEV derneği ile 2014 yılında tanışır. Ziyaretlerden memnun kalmaktadır. Rahip kanseri operasyonu devam ettiği için ziyaretçilerini yatalak olarak karşılamaktadır. Habibe Karagöz hanıma da acil şifalar diliyorum. Eşi Mehmet beyden memnuniyetini dile getirdi. Büyük oğlu yurt dışındaymış. Küçük oğlu da Diyarbakır ilinde polis olarak görev yapıyormuş. Allah tüm vatan evlatlarımızı korusun inşallah. 2-4-2016 Tüm hastalarımıza moralini bozmamaları öneriyoruz. Şifa ve ilahi kader Allah'tan diyoruz. Hoşça kalınız, Rabbıma emanet olunuz.

1976 Yılında Afyon'un Dinar ilçesinde dünyaya gelen Yıldız Kaygısız hanımefendi Serdar beyle tanıştıktan sonra 1994 yılında evlenirler. Zamanla iki oğlu ve bir kız evladı olur. 2011 yılında tiroit kanserine yani bir değile de guatr hastalığına yakalanır., aynı tarihte ameliyat olur. Tedavi süreci devam etmektedir. Atom tedavisi de Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde sürmekte, Isparta merkezde oturmaktadırlar.. 2015 yılında Kansev derneği ile tanışır. ziyaretlerinden memnun kalır. Eşi de inşaat işlerinde çalışarak geçimlerini sürdürmektedirler. 2-4-2016 Yıldız hanım ve diğerlerine de şifa diliyoruz.

1952 Burdur doğumlu olan Fatma Ay hanımefendi 1972 yılında Mehmet bey ile evlenir bu süreçte iki oğlan ve bir kız evladı olur. Evlatlarından da iki torun sahibidir. Eşi Mehmet bey Devlet su işlerinde çalışarak emekli olmuş. Isparta merkezde oturmaktadırlar. Fatma Ay teyzemiz 2010 yılında meme kanserine yakalanır. Aynı sene içinde ameliyat olur. 52 hafta yani dört defa kemoterapi alır. Ayrıca 25 günde ışın tedavisi sürmüş olup halen tedavi süreci devam etmektedir. 2014 yılında Kansev derneği ile tanışır. Karşılıklı ziyaretleri devam eder. Önemli bir şikayetinin olmadığını bildirir. 2-4-2016 Yönetim kurulu olarak acil şifalar diliyoruz.

1975 Yılında Isparta Şarkikaraağaç ilçesi Aşağı Dinek Köyünde dünyaya gelen Hatice Çelik 1995 yılı içinde Erol bey ile evlenir. Bu süreçte bir kız ve bir oğlan evladı olmuştur. 2014 yılında meme kanseri hastalığına yakalanır. 8 defa kemoterapi aldıktan sonrada 30 gün ışın tedavisi devam eder. Eşi Erol bey 2016 yılında KANSEV derneği ile tanışır. Derneğin aktif faaliyetlerinden memnun kalır. İşte bu süreçte de derneğe üye olur. Keziban kızının annesi hakkında ne hissettiğini sorunca cevaben şu cümleleri iletmiştir. Annemin rahatsızlığını duyunca şok yaşadık. Tabi ki tedavisi için merkeze yerleştik. Erken tanı olunca biraz umutluyuz. Babamla birlikte anneme moral kaynağı oluyoruz. Ben hem okuluma devam ediyorum, hemde anneme faydalı olmaya çalışıyorum. Ailem benim her şeyim Allah onları başımızdan eksik etmesin İnşallah.
2-4-2016 Kanser Hastaları Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği olarak üyelerimizin her zaman yanındayız.Tüm hastalara acil şifalar diliyoruz. Hoşça ve dostça kalınız.

Editör : Şair ve yazar Zeki Çelik Yönetim kurulu üyesi.

KAN VE ORGAN VERDİM

Kızılay'a karşı duyarlı olun,
Fedakarlık yapın enerji dulun,
Hastayı kurtarın sevabı bulun,
Organ bağışıyla, kan verdim bugün.

Ülkemin her ferdi bizim canımız,
Vatan için feda olsun kanımız,
Bayrakla yükselir şeref, şanımız,
Organ bağışıyla, kan verdim bugün.

İl sağlık kurum yolumu açtı,
Hizmet aşkı bende doldu ve taştı,
Allah'a kavuşma yılı yaklaştı,
Organ bağışıyla, kan verdim bugün.

Formunu doldurdum, imzayı attım,
Duygumu söyledim, şiire kattım,
Aile ferdine bunu anlattım,
Organ bağışıyla, kan verdim bugün.

İşe yararları doktorda bilir,
Her canlı zamanla rahmetlik olur,
Zeki merhametli, muhtaçlar alır,
Organ bağışıyla, kan verdim bugün.

KEFİL OLMAM

Gece, gündüzünü sarhoş geçirdin,
Sigarada içtin, duman uçurdun,
İstemeyen kızı evden kaçırdın,
Güveni kaybettin, kefil olamam.

Nikahını kıydık, everdik seni,
Dünürlere utlu ettirdin beni,
Yalanlar uydurdun, unuttun dünü,
Güveni kaybettin, kefil olamam.

Arkadaş çevreni değiştirmedin,
Beynin uyuşuyor, geliştirme din,
Yarım ekmeğini bölüştürme din,
Güveni kaybettin, kefil olamam.

Samimi değilsin verdiğin sözde,
Hastalık oluşmuş ciğerde, özde,
Durgunluk belirmiş suratta gözde,
Güveni kaybettin, kefil olamam.

Zararlı maddeyi dışa itmedin,
Kurana el basıp yemin etmedin,
Zekinin kuşkuyu silip atmadın,
Güveni kaybettin, kefil olamam.

Ispartalı Zeki Çelik TÜRKİYE İLESAM il temsilcisi,
ZEKİCE KÜLTÜR ve SANAT EVİ KURUCUSU

Zeki Çelik
Kayıt Tarihi : 12.1.2019 21:41:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!