Özlemek Çok Az Hece Şiiri - Yorumlar

Ahmed Fehim Solak
19

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Sabah olmaya yakın düşüyorsun aklıma.
Düşmene kızmıyorum, aklımdan çıkıp kalbime doğru inerken beni soluksuz bırakmana darılıyorum sadece. Çünkü tam o anda burnumun direkleri sızlıyor kokunla. Kokun diyorum bu kadar güzel olmamalı. Ve tam bu sırada soluğum kesiliyor, nefessiz kalıyorum. Kokundan da mi mahrum kalacağım? Kalbimde bir sızı oluyor, diyorum ki yerini bulamadı herhalde. Ve öğreniyorum ki her kalbime indiğinde biraz daha genişliyorsun.
Özlemek diyorum çok az hece. Belki de çok kısa. Yada harflerde problem mi var bilmiyorum. Sanırım diyorum seni özlediğimi ifade edebilmek için yeniden bir alfabe oluşturmalıyım. Çünkü özlemin bir kaç gezegene sığacak gibi. Seninle diyorum yeni ülkeler mi kursak ? Yeni şehirler mi inşa etsek? Çünkü her bir gülüşün bir şehirde mutluluğa yetecek kadar. Belki de senle beraber tüm insanlığı kurtarabiliriz sevgilim. Seni sevdikçe diyorum, herkes mutlu olmalı.
O yüzden çok güldürmeliyim seni. Ama sadece ben güldürsem olmaz mı? Bencilce olacak biliyorum. Ama sen hep bana gülsen, ben geri kalan milyarlarca insanı mutlu edebilirim. Farkındayım abartıyorum şimdi ama sende seni benim kadar sevsen anlarsın beni. Her insan kendini sever. Bir gün sende seversen seni benim kadar anlayacaksın biliyorum.
Sevdiğim kadar özlesem diyorum acaba bu kadar zorlanır mıydım? Ama ben seni sevdiğimden daha çok özlüyorum. Sen diyorsun ya hani, yanındayken bile özlüyorum seni. Aramızda kalsın aldığın her nefeste özlüyorum seni. Ve yaşaman için ne kadar oksijen gerekse diyorum her bir zerrem çektiğin nefese yetecek kadar olsa ömür boyu ve ben sadece sana yetebilsem bir ömür. Çok mu şey istiyorum sen söyle sevgilim? Çok sevmek çok şey istemek mi ?

Tamamını Oku

Bu şiir ile ilgili 0 tane yorum bulunmakta