Özgürlüğün Şairi, Hülya Ekmekçi (Yazı)

Münevver Düver
436

ŞİİR


3

TAKİPÇİ

Özgürlüğün Şairi, Hülya Ekmekçi (Yazı)

Özgürlüğün Şairi

Şairler duyarlı insanlardır. Duygu dolu yürekleri sevgiyle çarpar.
Kimi zaman gönlünü çelen aşkını anlatsa da, çoğunlukla içinde bulunduğu toplumun, hatta dünyanın dört bir yanındaki insanların acılarını, sevinçlerini, umutlarını dile getirir. Şairler, toplumun geçmişi ile geleceği arasında köprü olurken, dünyanın en ücra köşesindeki acıyı, mutluluğu bizlere ulaştıran duygu insanlarıdır. Sevgili arkadaşım Hülya Ekmekçi, işte bu duygu insanlarının başında gelmektedir.
Şiirleriyle bizi Filistinli çocukların dünyasına götürüyor, sonbaharın hüznünü yaşamamıza neden oluyor. Yaşam ve ölüm arasındaki çizgide yürütüyor düşlerimizi. Gurbet oluyor, hasret ürpertiyor yüreğimizi, bazen de “Umut Çardağı” nda ki bir tutam mavilikle eritiyor tüm buzları, mutlulukla coşmamızı sağlıyor.
Hülya Ekmekçi’nin şiirleri her sözcüğünde, her dizesinde duygu fırtınası yaşamamızı sağlıyor. Özgün imgeleri ve farklı tarzıyla “Yelkenim Suda” diyerek okurlarına duygu denizinde özgürce kulaç atma imkanı veriyor: “hırçınsa bulutun nefesi/ şimşeğin hışmıdır ürküten güneşi/ dinince kubbenin parlayan öfkesi/ direndiğim yeter/ yelkensiz de giderim/ kaç kulaçsa ufkun ötesi”.
Onun için Hülya Ekmekçi’yi bugüne kadar Antoloji.com gibi saygın ve düzeyli edebiyat alanlarında okuma ve takip etme zevkini yaşayan sevenleri, artık kitapları vasıtasıyla da takip etme, okuma olanağı bulacaklardır.
Hülya Ekmekçi’nin ilk şiir kitabını yayımlama kararı edebiyat ve şiir dünyamız için büyük bir kazanç. Artık, edebiyat ve şiirde Adanalı şairlerin sesi daha gür çıkacak. Gönülden kutluyorum sevgili arkadaşımı.
Kelime ve anlam özgürlüğünün şairi, şiirimizi daha da özgürleştirecek.

Araştırmacı-Gazeteci
Şair-Yazar
Münevver Düver

Münevver Düver
Kayıt Tarihi : 27.9.2009 18:50:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Hülya Ekmekçi,nin Kitabına koyulmak üzere

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Münevver Düver