Osman Acar 2 Şiirleri

4

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Chef. Aşçı. Tiyatro eğitimi aldı. Hobi amaçlı, Tiyatro da kullanılan, Dramatik şiir türünde şiirler yazıyor.

Osman Acar 2

Çöle düşüren mecnunu, Leylâ.
Çöle düşen Mecnun, Leylâ değil.
Leylâ’ya sus ve ses çıkarmadan otur denecek ve oda öyle yapacak. Mecnun sahrada aç susuz kavrulup
buharlaşan gözyaşlarıyla 46 ya (deliliğe) bağlarken. Leylâ vaha da serinleyip ağlamak için bahaneler bulmak zorunda kalacak.

Şirini, herkes uğrunda dağların delindiği olarak bilecek, dağları delen değil. Hikâyeler'de adı böyle geçecek, İlham alınacak, aşık olunmak için güzelliğin çoğu kez önemsiz olduğunu hatırlatan olarak. Ferhâd hayır çeşmesi yapmayacak. Ferhâd, Adım adım delecek dağı aşkın hakkı olanı istemek olduğunu bildiğinden ve geçmiş ve gelecek olan zamanın en büyük hayratını yapan olarak hatırlanacak.

Devamını Oku
Osman Acar 2

Bazı şeyler herzaman olduğu gibi kalmıyor. Bir zamanlar belki de dünyanın en güzel şehrinde ona yakın yaşardım. O varken hayat kolaydı, bende tasasız bir yaşam sürerdim. Ona yakın olmak, Varlığımın anlamı nedenli önemliymiş öğrenmemi sağlıyordu. Sanırım Görüp görebileceğim en güzel biçimde yaratılmış olan kadını tanıdım. Ona temiz saf bir aşkla mühürlendim. Şimdi ondan çok uzaklardayım. Belki de artık O benim varlığımdan Bi habersiz birtakım dünyalık şeylerle meşgulken, ben anıları ile yaşıyorum.

Onsuz Bazen gününüm kötü geçer. Bazen gününüm çok kötü geçer. Buda onlardan biri olacak gibi?. Sanki tüm gezegen bana karşı ve ben açık alanda savunmasız kalakalmış gibi hissediyorum. Her soluk alış verişim ciğerlerimi yakarken, derinlerde kaybolan ruhumu yanarken buluyorum, ruhum sessizce yanıyor.. Onsuz kalbimin acısına bilmem kaçıncı kez oldu şahitliğim, ağlamaklı dıram dolu tirad'larını dinlediğim. Ne var ki, ne ruhumun yanışını, nede Kalbimin acısını savuşturabilecek, hafiflete bilecek gücü nereden bulduğumu tam olarak bilemiyorum !. Sanırım İlahi bir tecelli bana bu sabrı ve gücü veren. Belki de teslimiyetim niyetine, teselli mahiyetinde onun özlemine dayanma gücü verilen aşık kulum ben.

Ey güzellerin güzeli sevgilim, Bilmezmisin ki Senin sevgin kuşatır şu canımı. Bir ağacın gövdesine dolanan sarmaşık gibi sarar bütün bedenimi ve ruhumu. Kalbim ve ruhum özleminle yanarken en derinden hücrelerime kadar inlerken ben, inlemelerimi duymayan bir tek Sen. sancılar la uykuları bölünen tutsak kul ben, durumumu her olasılıkta bilmeyen hür olan bir sen. Her hal ve durumda seni seviyorum ve sanırım Seni sevmeyi ağır ödüyorum.

Devamını Oku
Osman Acar 2

Ölüsünü bile birtakım dünyalık şeylerle oyalanıp o an unutan Adem çocukları
Dahi Atalarına söven milenyum gençleri
Ana babaya racon kesen bilmem hangi harfin kuşağı yeni yetme çocuklar Küresel ıvır zıvır la onlarca şişe yakut açmış gibi kafası kıyak bir soğuyup bir ısınan İleri geri yalpalayan sözde küre kendi elips dünyasında Bi ben adam gibi sevmişken seni.

Modern köleliğin devri alemi için
Basımını devletlerin üstlendiği Bastıranın nesli hür de hür olan ailelerin ürettiği,

Devamını Oku
Osman Acar 2

Bu yoksulluğum'un derin bir öyküsüdür
Samatya sahili'nde yağmurun altında kayalıklarda benim çantam
İçinde yok bir lira param
Bırakın bedenim soğuk ve karanlık denizde kalsın,
Siz Çantamı alın zarar görmesin
Bilirim ihtiyacı vardır ailemden biri kullansın

Devamını Oku