Osman Acar 2 Şiirleri - Şair Osman Acar 2

11

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Chef. Aşçı. Tiyatro eğitimi aldı. Hobi amaçlı, Tiyatro da kullanılan, Dramatik şiir türünde şiirler yazıyor.

Osman Acar 2

Çöle düşüren mecnunu, Leylâ
Çöle düşen Mecnun, Leylâ değil
Leylâ’ya sus ve ses çıkarmadan otur denecek ve oda öyle yapacak. Mecnun sahrada aç susuz kavrulup
buharlaşan gözyaşlarıyla 46 ya (deliliğe) bağlarken Leylâ vaha da serinleyip ağlamak için bahaneler bulmak zorunda kalacak.

Şirini, herkes uğrunda dağların delindiği olarak bilecek dağları delen değil. Hikâyeler'de adı böyle geçecek İlham alınacak aşık olunmak için güzelliğin çoğu kez önemsiz olduğunu hatırlatan olarak. Ferhâd, Adım adım delecek dağı aşkın hakkı olanı istemek olduğunu düşündüğünden, geçmiş ve gelecek olan zamanın en büyük hayratını yapan olarak hatırlanacak bazen övgü bazen sövgü ile.

Devamını Oku
Osman Acar 2

Bazı şeyler herzaman olduğu gibi kalmıyor. Bir zamanlar belki de dünyanın en mutlu insanıydım çünkü ona yakın yaşardım. O varken hayat kolaydı, bende tasasız bir yaşam sürerdim. Ona yakın olmak, Varlığımın anlamı nedenli önemliymiş öğrenmemi sağlıyordu. Sanırım Görüp görebileceğim en güzel biçimde yaratılmış olan kadını tanıdım. Ona temiz saf bir aşkla mühürlendim. Şimdi ondan çok uzaklardayım. Belki de artık O benim varlığımdan Bi habersiz birtakım dünyalık şeylerle meşgulken, ben anıları ile yaşıyorum.

Onsuz Bazen gününüm kötü geçer. Bazen gününüm çok kötü geçer. Buda onlardan biri olacak gibi?. Sanki tüm gezegen aşkıma karşı ve ben açık alanda savunmasız kalakalmış gibi hissediyorum. Her soluk alış verişim ciğerlerimi yakarken, derinlerde kaybolan ruhumu yanarken buluyorum, ruhum sessizce yanıyor.. Onsuz kalbimin acısına bilmem kaçıncı kez oldu şahitliğim, ağlamaklı dıram dolu tirad'larını dinlediğim. Ne var ki, ne ruhumun yanışını, nede Kalbimin acısını savuşturabilecek, hafiflete bilecek gücü nereden bulduğumu tam olarak bilemiyorum !. Sanırım İlahi bir tecelli bana bu sabrı ve gücü veren. Belki de teslimiyetim niyetine, teselli mahiyetinde onun özlemine dayanma gücü verilen aşık kulum ben.

Ey güzellerin güzeli sevgilim, Bilmezmisin ki Senin sevgin kuşatır şu canımı. Bir ağacın gövdesine dolanan sarmaşık gibi sarar bütün bedenimi ve ruhumu. Kalbim ve ruhum özleminle yanarken en derinden hücrelerime kadar inlerken ben, inlemelerimi duymayan bir tek Sen. sancılar la uykuları bölünen tutsak kul ben, durumumu her olasılıkta bilmeyen hür olan bir sen. Her hal ve durumda seni seviyorum ve sanırım Seni sevmeyi ağır ödüyorum.

Devamını Oku
Osman Acar 2

Kula kulluk en zoru olsa gerek. Çünkü etrafında yaranmak zorunda kalacağın bir çok tanrın olacak.

Saplantılı sevgi insanı makûs, tehlikeli halle ıskat eder ve harami ye dönüştürür.
Ama gerçek aşk, en kara cahili bile bilgeye çevirip kendinden emin kılar ve herşeyde önce onun mutluluğunun daha önemli olduğunu öğretir.

İnsanları anlamayı bıraktım. Çünkü tamamı tutarsız. İnsanı anlamaya çalışmak benim için tamamen zaman kaybı olacak. Artık ben sadece hayvanları anlamaya çalışıyorum. Çünkü hayvanlar, insana göre çok daha az değişken ve tutarlı.

Devamını Oku
Osman Acar 2

Dilba(rüzgar kalpli) Derdi.
Dilda(yürekten gelen) ana, anneciğim.
Dört mevsim canım dahi anneciğim
Düşkırıklığı yaşatmayacak bir uyanılıkta
Örgülerimiz birbirine dolansın. Uyan...

Devamını Oku
Osman Acar 2

Erkeğin kıza sözleri :
Gel artık. Gel... Özlemindeyim, sevdamıza diken olanları buyunların'daki günah halkalarıyla bırakarak Gel... Gel... Artık Gel... Sensizim, Henüz Araf'a dahi çıkamadım. Hala, Bedenim kat sair.. kalbim Kat Hutame.. Ruhum Kat Haviye.. Bu halde, bu gece, yedi tepeyi dolaşıp, sokak sokak geçip üsküdar sahiline vardım. En parlak sırça şişelere sarılı yakutlar ardı ardınca açıldı kız kulesine karşı, yansıman göğe yayıldı İstanbul'un mor erguvan çiçeği, lalesi sümbülü, beyaz martısı, güvercini, kumrusu misali.

Ah... Dini, dine üstün tutanlara ahım...
Ah... (.....) Sen Günahımızın ne olduğunu bilirmisin? Onca yol, sana ve bana neden dikenlerle kapatılmıştır.
Sana ve bana suç sayılmış ki, ben Müslümanım sende Ermeni'sin.

Devamını Oku
Osman Acar 2

Ah gözlerine kurban olduğum
O aydınlık yüzüne hasret kaldığım
Güzelliğin kilit
Gözlerin andır
Bakışların sanat
Tenin ışıktır

Devamını Oku
Osman Acar 2

Hak ettiğimiz kadar dır hayat
Hak ettiğini kabullenmeyi bilmektir bazen
Hak ettiğini yüklene bilmektir çoğu zaman
Hak ettiğiyle yaşamayı da öğrenmeli insan

Açılımıdır adaletin manası olan Hak

Devamını Oku
Osman Acar 2

Ölüsünü bile birtakım dünyalık şeylerle oyalanıp o an unutan bazı Adem çocukları
Dahi Atalarına söven Ana babaya racon kesen
bazı ruh yoksunu gençlerin yaşadığı
Küresel ıvır zıvır la onlarca şişe yakut açmış gibi kafası kıyak bir soğuyup bir ısınan İleri geri yalpalayan sözde küre kendi elips dünyasında Bi ben adam gibi sevmişken seni

Modern köleliğin devri alemi için

Devamını Oku