Olmayan Sevgiliye İkinci Mektup

Perinur Olgun
947

ŞİİR


11

TAKİPÇİ

Olmayan Sevgiliye İkinci Mektup

OLMAYAN SEVGİLİYE İKİNCİ MEKTUP
Tam bir yıl oldu sevgili sana yazdığım mektup. Tarihe baktım o gün de Sevgililer Günüymüş. Bilirsin ben inanmam Sevgililer Gününe. Sen de inanmazsın bilirim. Bana her günü Sevgililer Günü olarak yaşattın. Bir gün ne ki... Bu gün biraz hastayım bilmem havalardandır belki. Hasta olduğumu bilsen gelirsin belki. Hasta olduğumu bilsen koşarsın belki. Üzülürsün diye söylemedim sana. Şu an yanımda olsan bilirim bir öpücük kondurur iyi edersin beni. Öpücüğünde en kuvvetli iyileştiriciler var bilirim.
Sen ne yapıyorsun uzaklarda. Özlersin içten içe söyleyemezsin. Arada "çok uzaklar " var gelemezsin. Gün doğar gün batar seni ne kadar özlediğimi bilemezsin.
Hani o gülerken yukarı doğru kıvrılan dudağının kıvrımı var ya onu özledim. Gözlerimin içine bakarken içindeki şelaleri gördüğüm gözbebeklerini özledim. Ellerimi tutmanı, el ele yürümelerimizi, esen rüzgarı, açan güneşi, uçan uçağı, bulutu, rüzgarda savrulan saçlarını, güneşte yanan tenini özledim. Zormuş be Sevgili sessizlik. İnsan hiçbir şeyle dolduramıyormuş içindeki sessizliği. Bağıra bağıra şarkı söylesen boş... olmuyor... Kendi kendine konuşsan yine o boşluk dolmuyor. Radyoyu açsan senden bahsetmiyor, televizyonu açsan seni anlatmıyor içimdeki sensizlik gittikçe büyüyor. Kendimi sensizlikten kurtaramıyorum. O dudağındaki yukarıya kıvrılan gülüş olmasa belki... belki unuturum seni. Ellerimi ellerinin arasına almasan... öpmesen delidolu, çocuksu gülmesen yüreğimi yüreğine sermesen... Gözlerime bakmasan, yemyeşil yapmasan içimdeki sararan otları, şelaleler akmasa bilinmez çağlayanlardan, sesin böyle güven dolu olmasa, yüreğimle sana yaslanmasam, korumasan böyle çocuk gibi belki... belki unuturum seni.... Unutur muyum seni.... Rüzgarların esmemesi lazım, güneşin böyle tenimi yakmaması, aklıma öpüşlerinin gelmemesi, sesini duymamam, gözlerini görmemem... Off gördün mü bir çok şartı var seni unutmamım. Yani işin zor. Unurtturmaya çalışsan... belki senin de biraz uğraşman lazım. Böyle gözlerime tatlı tatlı bakmaman lazım. Telefon etmemen lazım... sesini duymamam... Mesaj çekmemen aramaman. Arkamdan vurmalısın, güvenmemeliyim en önemlisi.
"Seni çok seviyorum. Geberiyorum sensizlikten" diye bakmamalı gözlerin.
Dedim ya bugün biraz hastayım. Bir haftadır böyleyim. Tatsızdı geceler, tatsız gündüzler. Düzelirim bu hafta sanırım. Sen gelsen geliversen yanıma, öpüversen yanağımdan gönlümdeki "Uf'um " geçiverir bilirim. Yani ilacım sensin. Doktorun verdiği antibiyotik boşuna. Dedim ona "yaz dedim sabah öğle akşam yarına iyileşmezsem görürsün."
Sevgili Sevgili biliyorum senle yıllar geçecek. Daha nice güzel yıllarımız olacak. Sen yine bana sevgiyle bakacaksın, gülerken dudağının ucu yukarıya kıvralacak ben yine biteceğim o kıvrıma. Gözlerindeki şelalede serinleceğim yüreğimi yüreğine yaslayacağım güvenle. Sen yine "Kahve içmeye gelebilir miyim" diye mesaj çekeceksin. Ben yine "Tabi canım her zaman " diyeceğim. Ve seni çok seveceğim..
14 Şubat 2015

Perinur Olgun
Kayıt Tarihi : 3.3.2015 20:51:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
  • Mehmet Hanifi Ekici
    Mehmet Hanifi Ekici

    İnsanları sevmek ,özlemek, çok insani güzel bir duygu.Aşıksan anlatamam...Böyle güzel bir mektup her erkeğe nasip olmaz.Hak etmiştir derim.Saygılarım,sevgilerimle PERİHAN HANIM..

TÜM YORUMLAR (1)