Öğretmenler olmazsa-sarar bizi endişe Sı ...

Hasan Sancak
2534

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Öğretmenler olmazsa-sarar bizi endişe Sıkıntıda kalırız-girişemeyiz işe

Hürmet beceri saygı-bütün olarak sunar
Problemleri çözüp-hepimiz için yanar
Işık saçar çevreye- erirler bir mum gibi
Cehaletle savaşta-onlardır ilk galibi
Öğretmenler olmazsa-sarar bizi endişe
Sıkıntıda kalırız-girişemeyiz işe
Yürekteki korkuyu-gidermeye çalışır
Yeni yeni tanırlar-o canlara alışır
Büyülü ortamlarda-bulunuyor çözümü
Öğrenci sıra olur-tanır ekmek üzümü
Öğretmenler olmazsa-sarar bizi endişe
Sıkıntıda kalırız-girişemeyiz işe
Onun yapıcılığı-hiç inkâr edilemez
Öğretmen unutulup-ileri gidilemez
Mesleklerin temeli-anası durumunda
Durmadan yetiştirir-çeşitli kurumunda
Öğretmenler olmazsa-sarar bizi endişe
Sıkıntıda kalırız-girişemeyiz işe
Bütün okul ve ömür-en önemli bir devre
Okuma öğrenmeler-ayak basmalı yere
İnsan okur çabalar-sebebi mevki için
Düşünür gayret eder-aslı nedir ve niçin
Öğretmenler olmazsa-sarar bizi endişe
Sıkıntıda kalırız-girişemeyiz işe
İnsanlara uğraşmak-gerçekten güç bir iştir
Şahsiyet kazandırmak-sağlam tutmak kiriştir
Hazzı öğretmen verir-sorumluluk sahibi
Hareket konuşması-çocuğa olur abi
Öğretmenler olmazsa-sarar bizi endişe
Sıkıntıda kalırız-girişemeyiz işe
Kalp ve beyin ne ise-odur teknik ve ilim
Okuma öğrenmeyle-böyle gelişti bilim
Hasan der öğretmeni -andı gerçek yüce Türk
Birliğe kavuşturdu-Gazi Kemal Atatürk
Öğretmenler olmazsa-sarar bizi endişe
Sıkıntıda kalırız-girişemeyiz işe

Hasan Sancak
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


BEN BİR ÖĞRETMENİM
ÖĞRETMENİN ENGÜZEL“ÖĞRETMEN” ŞİİRLERİ
137 tane öğretmen şiirinden oluşmaktadır.
BENİM ANNEM MELEKTİ ŞİİR KİTABIM ANKARA YENİMAHALLE’DE GÜNDÜZ YAYINLARINDAN ÇIKMIŞTIR. ANTOLOJİ COM’ DA ONLİNE OLARAK SATIŞI YAPILMAKTADIR. LÜTFEN YORUMLARINIZLA GÖRÜŞ BELİRTİNİZ.
GOOGLE’DEN HASAN SANCAK YAZARAK, YA DA LİNKTEN DİĞER ŞİİR KİTAPLARIMI VE REKLÂM SENARYOLARIMI OKUYABİLİRSİNİZ! ..
BEN BİR ÖĞRETMENİM
ÖĞRETMENİN ENGÜZEL“ÖĞRETMEN” ŞİİRLERİ
Saygıdeğer Okuyucu,
Orta Karadeniz Bölgesinin en şirin ilçelerinden biri olan, yeşille mavinin kucaklaştığı turistik Samsun’un Alaçam ilçesinden en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.
Antoloji Com’ da açmış olduğum kişisel sayfama hoş geldiniz. Adım ve Soyadım Hasan Sancak’tır. Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim. Aslen Trabzonluyum.Köprübaşı ilçesindenim.24 senedir basının içindeyim.51 yaşındayım. Nagehan isminde bir kızım, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. O' dur, Onlar Analarımız, Benim Annem Melekti isimli üç tane şiir kitabım vardır. Bu kitaplarımla birlikte basıma hazır 40 tane şiir kitabım ve 4000 taneden fazla şiirim okuyucularla buluşmayı beklemektedir. 20 tanesi notere onaylatılan 400 tane televizyon reklam senaryom bulunmaktadır.3.şiir kitabım BENİM ANNEM MELEKTİ Ankara Yenimahalle’de Gündüz Yayınlarından çıkmıştır.Antoloji Com’ da da şiir kitabımın satışı yapılmaktadır. İlçelerden sesimizi duyuramamaktayız.Bize bu imkanı veren Antoloji Com yetkililerine teşekkür ediyorum.Kendi özel sitelerinize de Antoloji Com’ un yazısını koyarsanız siteye girenler oraya tıklar.Kişisel sayfama giren,şiirlerimi okuyan,görüş bildiren herkese teşekkür eder,saygı ve sevgilerimi sunarım.
BEN BİR ÖĞRETMENİM
ÖĞRETMENİN ENGÜZEL“ÖĞRETMEN” ŞİİRLERİ
137 tane öğretmen şiirinden oluşmaktadır.
Değerli Okuyucu,
Ailemizden sonra ilk düzenli eğitimi okullarda alırız.Öğretmenlerimizin anlattıkları konularla gelişir,geleceğe hazırlanırız.
Bizlere okumayı,yazmayı,düşünmeyi; iyiyi ve güzeli öğretmenlerimiz öğretir.Onlar, öğrencileri topluma kazandırmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadırlar.Çok zor ve kutsal bir görev üstlenmişlerdir.Hepsine duyduğumuz saygı ve sevgi sonsuzdur.Vatanımızın kalkınması için emek veren bütün öğretmenlerimize devlet ve millet olarak gereken önemi ve değeri vermeliyiz.Öğretmenlerin topluma yapmış olduğu hizmetler çok büyüktür.Bizlere vermiş oldukları emekleri hiç bir zaman ödeyemeyiz. Çocukları ve gençleri yarının Türkiye’si için yetiştiren,ömrünü harcayan öğretmenlerimizi anne ve babamız gibi sevip saymalıyız.Bizlere vermiş oldukları emeği boşa çıkarmamalıyız. İçlerinde bulunduğu şartlar ne kadar iyi olursa,o kadar başarılı olurlar. Bundan hem memleketimiz hem de devletimiz kazançlı çıkar.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kalkınmasında ve gelişmesinde öğretmenlerimize büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir.Öğretmenlik mesleğine büyük değer veren,gençleri öğretmenlere emanet eden Atatürk gibi değerli insanlara ihtiyaç vardır.Devletimizi idare eden yöneticilerimiz öğretmenlere gerekli ilgiyi mutlaka göstermelidir.Yarınımızın dünyasında söz sahibi olmak,söylediklerimizin dinlenmesini, sağlıklı ve sağlam bir nesle sahip olmak istiyorsak, o insanlara değer vererek köfte ve ekmek satmalarını,bu zamana harcayacakları vakitleri eğitim ve öğretime harcamaları için üste düşen görevlerin yapılmasını bekliyoruz. Maaş,aile ve çocuk bakımı,ders ücretleri yeniden düzenlenmelidir...
Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yüzyıllarca yaşamasını Yüce Mevlâ'mızdan diliyor,en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Okullarında ders verirken şehit olan bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,gerideki ailelerine sabır ve tahammül gücü diliyorum.
Mutlu olun.Sağlıkla kalın.
Saygılarımla.

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!