Dünyaya geldim geleli Şiiri - Celal Işık

Celal Işık
714

ŞİİR


8

TAKİPÇİ

Dünyaya geldim geleli

Dünyaya geldim geleli
Hep dertlendim hem gam landım
Üç günlük kısa hayatta
Bir gülerken bin ağladım

Göz gördüğü kadar körmüş
Kolay olan aslen zormuş
Gökte tanrıyı kim görmüş
O insan daymış anladım

Kim anlamış ki dünyayı
Balık bilmezmiş deryayı
Akıl ne bilsin sevdayı
Yare gönlümü bağladım

Bir çare varda her derde
Ölüme çare nerede
Gözde açılmaz bir perde
Bilim sonsuzmuş anladım

Celal var bir ömür vaktim
Doğan ölür kabul ettim
Dostlar sahibi-zaman kim
Sordum da cevap aradım

Celal Işık
Kayıt Tarihi : 24.2.2021 02:29:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Ahmet İhsan Araç
  Ahmet İhsan Araç

  Degerli sairimiz Celal bey; cihat sahin denilen sahis, ne medreseden, ne ilahiyattan, ne de bir alimden hic bir dini tahsilati olmayan; ama kendini 50 yillik din alimi diye tanıtan bir kişi. Lütfen olumlu ya da olumsuz yorumlarini kale almayin. Vara yoga din Soslu yorum yazip insanlari dinden sogutmasindan korktugum icin bu bilgiyi sizinle paylasma geregi duydum. Onun dilinden kendini tanitici yazismalarimiz mevcut. Bu soylediklerimi delillendirebilirim. Saygılar.

 • Cevap Yaz
 • Cihat Şahin
  Cihat Şahin

  Allah-cc-ın 99 ismi arasında tanrı diye bir adı yoktur.

  Allah-cc-ın gökte yani, kainatın üstüne kurduğu Arş adlı tahtının üstünde olduğu Kur'anda onca ayetle sabittir. Bunlardan iki tanesi de Mülk süresindedir. Onun bu dünyada görünmesi gözlerimizin görme kapasitelerinin üstünde kaldığı için mümkün değildir. Onun ahirette görüleceği ise yine ayetlerin beyanıyla sabittir.

  Alla-cc-ın insanlara hulul ettiğini iddia edenler batıl bir mezhep olan Hululiye mezhebi mensupları ve yine batıl bir tarikat gurubu olan vahdet-el vücutçulardır. Ayetler ve hadislerde böyle bir beyan asla ve kat'a yoktur. Zira ayet-i kerimede"LEYSE KE MİSLÜHÜ ŞEY'ÜN- O YARATIKLARINDAN HİÇ BİR ŞEYE BENZEMEZ!" buyrulur.

  Bir hadis-i şerifte "BU DÜNYA AHRETİN TARLASIDIR." buyrulur. Yine bir başka hadiste de;" DÜNYAYI ÇOK SEVMEK BÜTÜN HATALARIN BAŞIDIR!" buyrulur.

  "Sevda" tıpta ve yeni dilde adına "Melankoli" denen çok tehlikeli bir akıl ve ruh hastalığıdır.

  Haktan başka yar arayan yanmıştır.
  Zira o kul kör şeytana kanmıştır.

  Dünyevi bilim ve ilimler asla sonsuz değildir. Ancak her bilenin üstünde mutlaka daha iyi bilen birisi vardır. En iyi bilen ise her şeyi bilen Allah-cc-tır. Sonu olmayan ilim ise Allah-cc-ın hikmetleri ve kelimeleridir ki onları da yine ancak Allah bilir.

  Kainatta ne varsa ki- buna zaman ve mekan da dahildir- her şeyin sahibi ve maliki ve de mutasarrıfı yalnızca onları yoktan var eden Allah-cc-tır. Bu konuda başka fikirler ortaya atmak yek kelimeyle şirktir vesselam.

  Hayırlı sınavlar.

 • Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (2)