Kültür Sanat Edebiyat Şiir

  • eminem21.09.2004 - 21:24

    Duyulduğu yerden en yüksek hızla uzaklaşılması, görüldüğünde gözlerin kapanması, albümleri ele geçtiğinde üzerine kusulup çöpe atılması, klibi görüldüğünde o kanalın bir daha açılmaması vs. vs. uzmanlarca önemle tavsiye edilmiş zât-ı muhterem. Gereksiz elemanın biri. Yaptığı şeyi 'Müzik' olarak tanımlayan, fakat 'Müzik' tanımının içinde barındırdığı 'Sanat' tanımına hiç bir zaman uymamış, hiç bir zaman da uymayacak olan bir soytarı!

  • din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri21.09.2004 - 21:06

    Laik bir ülkede en azından seçmeli olması gereken ders. Ayrıca bir çoğunun batıl inançlarına kurban gittiği 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmenleri' kitlesini düşündüğümüz zaman bu olguyu da aşıp, insanı öğretilmeye çalışılan şeyden tiksindiren dersin MEB müfredatındaki adı. Bir de derste girmek zorunda olduğun halde Liselere Giriş Sınavı gibi sınavlarda 'Din kültürü dersinden muafmısınız? ' sorusu akıllarda çelişki bırakmakta...

  • dark tranquillity21.09.2004 - 20:44

    Hedon, Insanity's Crescendo, The Mind's Eye, Zodiacyl Light ve aklıma gelmeyen tonlarca 'aşmış' parçanın yaratıcısı, aşmış grup. 'Bu adamları ilahi bir varlık mı bir araya getirdi? ' diye çoğu zaman düşünmeme sebep olmakla birlikte Türkiye'yi, kebabı, Türk birasını da çok sevdikleri aşikar. Bu büyük şahsiyetler aslen İsveçli fakat Türkiye'de bile İsveçtekinden daha fazla dinleyicisi olduğu da rivayetler arasında... Daha sayfalarca övgü dolu yazı yazabileceğim (Metallica hariç) tek metal grubu... Fakat kötü bir yönde eleştiremeyeceğim TEK metal grubu!