Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Bilge Sag
Bilge Sag

BASKA TANRININ ÇOCUKLARIYIZ...

 • serbest kürsü18.04.2017 - 21:36

  Doremon. çizgi filmi,oğlum ile keyif yaparken seyrettim..Bölümün adı "diktatör Matik".Naruto'nun elinde bir düğme var, ve hoşlanmadığı, kendine ters düştüğü her insanı bu düğme ile yok ediyor .Sonuçta ,tüm güç elinde ve zirve yapmış bu gücün, hazin yanlızligi ile baş başa kalıyor ....

 • serbest kürsü10.04.2017 - 23:36

  sorular kavramları açıklamak, olgunun niteliğini anlamak için sorulur.. sorular kendimizin duymak istediği ,algımızla yogrulmuş ve zaten cevaplanmış sorular için sorulmuşsa cevaplar yeterli olmaz sanırım??

 • serbest kürsü10.04.2017 - 23:20

  1-Temel hak ve özgürlükler bağlamında sosyolojik yaklaşım,
  2- Teolojik-İlahiyatçı bağlamda normatif-doğrucu yaklaşım.
  Yani cemevi talebi aslında bir toplumsal varlık talebidir. Arkasında böylesi güçlü bir toplumsal talep ve tarihsel derinlik bulunduğundan dolayı da kalıcıdır, kent aleviliğnin aynı zamanda dayanışma/ kucaklaşma korunaklı yasam yerdir...

 • serbest kürsü31.03.2017 - 20:54

  Tanrısal inanç içten mi gelir , ögretileden mi gelir.. yada her ikisi ise, ögretiler ne kadar ayakta tutar , içten inanmayan etiksiz bir insanı? Bir çocuk tecavüzcüsü, bir katil, bir çocugu döven insan genelde dini vecibelerini uygulayan , sözde inanadır toplum düzeni içinde.. sahte inançlar yaratmaktansa , dogru insanlar , dürüst insanlar lazım toplumlar için..

 • serbest kürsü30.03.2017 - 08:26

  Şuurun fazla şuurlu olma durumu, sanırım huzura giden yolu da fazla denetimli ve hazırlıklı kılıyor.. O yol ki zaten Sevenle ve askla bulusuyorsa, nedir bu hazırlık , nedir bu plan program..?

  geçiniz efendiler geçiniz, zihinde planlanan her davranış, her adım programlı gösteri diyarının kurgusudur.. SONUÇTA RUH VE BEDEN , özgürleşmeden huzura falan varılmaz....

 • serbest kürsü29.03.2017 - 23:05

  kimin haddine ki, dansöz, sarhoş namazını kılıyor lafı?... ? kimin haddine yasadıgı olaylar yada yaptıgı işlerle imanı bagdastırmakk. sablonları yazanlar çizenler kendi ahlaksızlıklarını örtmek için net ve kati kurallar koyarlar imanla kişi arasına..inanç , inananla Tanrısı arasındadır, Bu kurulan bagdaki saf olma ve adanma halini ise ne bir sarhoş, ne bir dansöz , ne bir dans bozamaz.. bozan tek sey,sahtekarlık, rikayarlık, baskları için yapılan , gösteri amaçlı ibadetler....

 • serbest kürsü28.03.2017 - 00:22

  Tarih homojen bir yapı.. Bazen saklanıp, tekrardan silinip yazılsa da, o homojen yapının , tekrar evrilmesiyle yasayan bir yapıya dönüp , hiç umulmadık bir anda, dogru tarihi ve yasananları projekte ediyor zamanın birinde ve dogru olarak.. ve söyle diyor"" tarih, tekerrürden ibarettir"!!!

 • Yeni Antoloji25.03.2017 - 23:16

  Kullanıcı acısından oldukça kişisel bir "blog" havasında oldugu için bence dokumanter calışan biri için çok işlevsel olmuş.. yani hali super..

 • serbest kürsü23.03.2017 - 23:33

  "onedio"en iyi ask flimleri yazınca, puanlamaya göre çıkıyor!!!

 • serbest kürsü12.03.2017 - 22:52

  .. Masonlık/ siyonızm/ yahudilik/ israil hepsinin açılımı, kulvarları farklıdır tek bir çatı altında da gözükse de.. Masonlugu bilmeden sürekli bunu zikretmek konuya hakim olmadıgınızı gösteriyor...Bence önce konuya hakim olup sonra, tartışma platformuna atlayın.. Komik ve yersiz oluyor! ! ! !