Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

Taşları Yemek Yasak sizce ne demek, Taşları Yemek Yasak size neyi çağrıştırıyor?

Taşları Yemek Yasak terimi Gökçen Şahin tarafından tarihinde eklendi

 • Tuna Kafkas
  Tuna Kafkas 10.03.2023 - 17:15

 • Med Cezir
  Med Cezir

  Bazen insanlara bir şeyler anlatmanın en güzel yolu kafalarını karıştırmak, meraklarını uyandırmaktır... Öğrenmek için araştırmak, araştırmak için şevk, şevk için merak...

  İsmet Özel ' de 22 sene önce yazdığı kitabında hakikate kavuşmak için bize bırakılan izleri takip etmemizi söyler... Bir avcıyla ilgili olan öykünün sonunda...

  Kitabı okurken çok uzak bir tarihte değil de, sanki dün yazılmış gibi bir hisse kapılmanız da, İsmet Özel'in başarısı olsa gerek....

 • Sultan Fatih Yağcı
  Sultan Fatih Yağcı

  sanırım ismet özelin böyle bir yazısı vardı..

 • Merlin Xn
  Merlin Xn

  Günümüz ''Türk'' zihniyetiyle olaya panoramal olarak bakacak olursak; yasaklar, aslında insanlara bunu yaptırılabilmek amacıyla konulmaktadır. Kimse ulaşabileceği sınırlarla yetinmez; illa ki bazı tabuları yıkacağız, sınırları genişleteceğiz. Bu bizim yaradılışımız; varoluş sebebimiz. Olmayana ergi değil de; ulaşılamayana ergi mücadelesi içerisinde yok olup gitmekte olan gerçek hedeflerimizin farkında olmadığımız gibi; kazanma hırsıyla boyanmış gözümüz bize bazı somutlukları göstermemekte ısrarlı. Zira bu somutluğu ifade etmek gerekiyorsa bu; taşın normalde de yenmediği hususudur.

 • Asi Hayat
  Asi Hayat

  delimisiniz....kayaları yeyin...

 • Dark Woods
  Dark Woods

  Bari buna yasak koymayın.
  Bırakın canı taş çeken yesin. Taşlar bitmez korkmayın :))

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  çiçekleri kopartırım.

 • Kerem
  Kerem

  delimisiniz....kayaları yeyin...

 • Nilay Aytek
  Nilay Aytek

  iyi..bende çimlere basarım o zaman..

 • Hamit Akçay
  Hamit Akçay

  taşları yemeyi yasaklayan bizim taş yememizi istiyordur.istemeseydi taşları yemek serbesttir derdi.çünkü taş olduğunu idrak ederek yersen bir kez daha yemezzsin taş olduğunu anlamazsan her zaman yersin.Taşları ayırt etmeyi öğretmek yememekten daha önemlidir.

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Öncelikle 'su zehirlidir' ibaresi kişinin keyfiyle oraya konulacak bir yazı değildir. Dolayısıyla kurala uydu diye başkasının keyfiyatına uygun davrandı demek mantıksızdır.

  İkincisi bana uyan uyarıları alıp uymayanları da sorgulayıp aslında taş diye kastedilenin bende olan fazlalıklar olduğunu sonucuna varmam 'taşları yemeyin' uyarısından çıkarılacak anlam değildir. Sanırım yazar laf cambazlığına soyunup, polemik yaratmak istemiş.

  Üçüncüsü bende sana göre fazlalık gibi görünen şeyler benim sosyal sınıf ihtiyacımı karşılıyorsa buna nasıl fazlalık diyeceğiz?

  Sonuç olarak yenilen türden taşlar var olmalı ki, oraya bu tür uyarı asılmış olmalı. Çünkü ordan bir çocukta geçecek, okuma yazma bilmeyen de.. Tek tek her birinin ayak izi takip etme derviş bulma yeteneği olmayacağına göre.. Birisinin mutlaka espiri olsun diye astığı bir tabeladır.