Kültür Sanat Edebiyat Şiir

System Of A Down sizce ne demek, System Of A Down size neyi çağrıştırıyor?

System Of A Down terimi Cengiz tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Sistem çöktü beyler.. Bir daha dinlersem Freddy Krueger olayım! :)

 • Ogn Str
  Ogn Str

  Bugün elime tesadüfen Yüxexes dergisinin son sayısı geçti...Kapakta Serj Tankian yazıyordu..Heyecanla sayfaları çevirdim ve buldum..Ve aradığım şeyi buldum..Ve hemen o bölümü kağıda yazdım.Şimdide o yazıyı buraya aktaracağım..

  Yüxexes:Türkiye'de zaman zaman System Of A Down aktiviteleri çarpıtılabiliyor.Bu durumdan şikayetçi misiniz? Örneğin Youtube'da yayınlana bir S.O.A.D fanı tarafından yapılmış 'Holy Mountains' videosu üzerinden çok tartışma çıktı.Konserlerde biletlerin üzerinde Türk karşıtı ifadeler kullandığınızı söyleyenler var.Ve daha bunun gibi bir sürü şey.Tüm bunların doğru olmadığından eminiz ama bir de okuyucularımıza sizin ağzınızdan neler olup bittiğini aktaralım..

  Serj Tankian:Sorduğun soruda bahsi geçen konularda uydurma haberler yayınlanıyor.S.O.A.D; Holy Mountains'e hiç bir klip çekmedi.S.O.A.D hiçbir zaman Türkleri ve hükümetini olumsuz gösteren bir klipte çekmedi.S.O.A.D hiçbir zaman belirttiğin şekilde Türkleri ve Türkiye'yi küçük düşürecek şekilde,Türkleri veya Türkiye'yi küçük düşürecek şekilde birşey basmadı veya yayınlamadı.Aktivitlerimiz,olan bitenden bir nebze daha fazla haberdar olan Batılı bölgelerde olmuştur ve emsal teşkil eden bir tarihsel gerçeğin yadsımasına karşıdır.Bunuda ekonomik veya politik bir nedenden değil tüm olan bitenin büyükanne ve büyükbabalarımızın hikayesi olduğu için yaptık..

 • Buğra Akyüz
  Buğra Akyüz

  Lütfen nasıl insanlarsınız ya ben 15 yaşındayım sözlerini siyasi görüşlerini anlayabiliyorum. Bkz. Holly Mountains diye bir şarkısı. Nakaratı ise: Yalancı, katil, şeytan, Aras nehrine geri dönün. Özgürlük özgürlük, biz özgürüz... Size açık açık küfür eden bir ulus için hatta bu yüzden youtube yasaklandı araştırırsanız ermeni bir kişinin yaptığı atatürke ve türk ulusuna edilen ağır küfürleri görürsünüz. Arkadaşlarım da dinliyor ve ben onlarada anlatmaya çalışıyorum ama nafile. Lütfen dinlediğiniz şarkının sözüne dikkat edin. Yok 'ben ingilizceyi çok iyi bilirim.' 'System of a Down harika kimse bir şey diyemez.' Bu nedir ya. Söylediğiniz sözü düşünün. Buraya sadece bunun için üye oldum. Lütfen düşünün.

 • Lidya Akay
  Lidya Akay

  anlamadığımz dilde kafa sallamak derler bazıları buna...hayatımda türkçeden daha fazla yer tutar inglizce benim için ve şarkılarını anladığım için söylüyorum bi harikadır! ayrıca hiç bi şarkısında atatürke küfür ettiklerini duymadım ben mi 5 yıldır farklı adamları dinliyorum yoksa? ..adamlar ermenileri desteklerini açıkca söylüyolar evet ama bu durumun müzik kalitesiyle uzaktan yakından alakası yok! ne saçma şeydir ya farklı görüşü olan birini hemen dışlayın oldu! orhan pamuk örneğinde de aynı durum adamın fikri o eğer siz kitaplarını okumak istiyosanız sadece edebiyatçı yönünü değerlendirceksenz eyvallah orhan pamuk da okurum soad da dinlerim şu anda dinliorum harika saçma sapan demet akalın bengü sözlerinden bin kat daha iyidir ohh bea döktüm içimi rahatladım şarkı dinlememeyle kitap okumamayla olmaz bi işler büyük düşünün biraz!

 • ´m e R n n`
  ´m e R n n`

  atalarına ve geleneklerine sahip çıkan
  DUYARLI ERMENİ gençlerin oluşturdukları topluluk
  duyarlı türk genci sıfatını edinmek uğruna
  aerials parçasına sırt dönemem pardon

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Ermeniler...

  Şarkılarında sık sık Türklere ve Atatürk'e hakaret ederler...

  Bizimkiler de tempo tutarlar...

  Anlamadığınız dilde kafa sallamaya devam edin...

  ...

 • Oktay Avşin
  Oktay Avşin

  ben merak ediyorum aceba baurada durmadan bu grup hakkında durmadan atıp duranlar aceba rok sitelerine girip bunlar hakkında ve diğer gruplar hakında araştırma yapmıştır çünkü marilyn mansona satanist(bu arada kendisi bir ateistir.ve şeytana ininmmadığını kendisi söylemiştir) dediler yalan çıktı emineme kaburgalarına aldırdı dediler yalan çıktı ve daha bi sürü palvara ve şimdide s.o.a.d...geçenlerdede eurovisiondada ermenistanı temsil edeceklerini söylediler dergide okudum şu anda grubun voklistiyle gitaristi ayrı ayrı çalışıyormuş ve birleşme içinde en az iki yıl gerekiyormuş. bilmiyorum kim bunları uyduruyor yada şöyle bişiy biri ortaya yem atıyor balıkları yakalamak için.

 • Oktay Avşin
  Oktay Avşin

  sevdiğim grupların başında gelir özellikle byob adlı parçları çok güzeldir tabi klibide ve bidiğer parçasıda Violent Pornograph. tabi bi sürü güzel parçası var ama...ermeni olup olmamaları beni hiç ilgilendirmiyor yaptıkları işe bakarım. ermenileride severim ve ermeni iddillarınada inanırım neyse burası yeri değil.

 • Mst Ay
  Mst Ay

  Konserlerinde kapıya köpekler ve türkler giremez yazısını asan bir grup...

 • Mehmet Yeşil
  Mehmet Yeşil

  spiders ve aerials şarkıları çok güzeldir. spiders klibi çok güzeldir. dinlemekten keyif alıyorum.

 • Hüseyin Atalay
  Hüseyin Atalay

  Türk gencinin duyarsızlığını ve atalarının kemiklerini sızlattığını gösteren bir gurup. buda yetmezmiş gibi...

 • Şeyma Özdemir
  Şeyma Özdemir

  müziklerini bilmem ama kendileri 5 para etmez prim veren türk gencini kınıyorum

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz

  iyi dinlenilebilir şarkılar yaptıkları doğru ama ortalıkta gezinen 'katiller' diye bağırdıkları klipten hiç hoşlanmadım...

 • H2o
  H2o

  mp3 listeme nerden girdiğini bilmediğim fakat sinirli zamanlarda dinlemekten büyük keyif aldığım bir grup... (zaten başka zaman çekilmiyor)

 • Cansu Gurbuz
  Cansu Gurbuz

  bi ropörtajında turk dusmanı olmadıklarını acıkca belirten grup.dinlemekten kendimi alamadıgım bi gercek:(

 • Stora Black
  Stora Black

  şerefsizliğin somut hali

 • Yasemin
  Yasemin

  her konser basında turklere olan nefretini kusarlar onceden bilmeden dinlerdik aslında sanat böyle yapılmamalı ırkçılık kötübişi

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  Such a lonely day
  And it’s mine
  The most loneliest day of my life
  Such a lonely day
  Should be banned
  It’s a day that I can't stand
  The most loneliest day of my life
  The most loneliest day of my life
  Such a lonely day
  Shouldn’t exist
  It's a day that I’ll never miss
  Such a lonely day
  And it’s mine
  The most loneliest day of my life
  And if you go,
  I wanna go with you
  And if you die,
  I wanna die with you
  Take your hand and walk away
  The most loneliest day of my life
  The most loneliest day of my life
  The most loneliest day of my life
  Such a lonely day
  And it’s mine
  It’s a day that I’m glad I survived

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  keşke bu gönül sev denileni sevse sevme denileni sevmeyebilse, keşke bu zevklerde laf dinlesede berlusconi gibi bende sümüğümü yesem

 • Kemal Tunca
  Kemal Tunca

  Müziği saçma siyasi söylemlerine alet eden metal gurubu.Türkiye'den toprak ve tazminat talepeden,daha yakın zamanda başka bir bağımsız ülkenin (Azerbaycan) topraklarını işgal ettiklerini görmezlikten gelip bizi suçlayan,her konser ve neredeyse her parçalarında Türkler ve Türklüğe hakaret eden bu çapulcuların ülkemde de sevilmesini anlayabilmiş değilim.

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  türkiyeden seveni olmasını anlamadığım tamamiyle siyasi amaçlarla kurulmuş ermeni diasporası müzikimsi topluluğu

  bazıları derki 'müziği güzel gerisi beni ilgilendirmez', o arkadaşlar tecavüzcü coşkununda işini iyi yapan biri olduğunu ve kendisini denemelerini tavsiye ediyoruz ;)

 • Emrecan
  Emrecan

  abi şunu türkiye de deli gibi dinleyenler var..... bence dünyanın en kalite müziğini yapsalar bile (ki hiç da kalite diil) dinlenmiyecek bi grup.... ayıptır ya... bu ülke için ölenlere ayıp... sinirlendim..!

 • Çağdaş Kerim
  Çağdaş Kerim

  toxicity,Aerials,Chop suey,Hypnotized,Questions...

 • Martin Gore
  Martin Gore

  adamlarin elinde fotograflarda varsa demekki haklilar...bide bu yönden bak soluk isik...pardon dokuz isik..

 • Mirkelam Nba
  Mirkelam Nba

  Herifler müthiş müzik yapıyor türkleri ister sevsinler ister sevmesinler sonuçta benim için yaptıkları müzik önemli ve müthiş müzik yapıyorlar keşke türkiyeyede gelsinler diycem ama:(tabi ki gelmiycekler ne derseniz diyin müthişşllerrrrr....! ! !

 • Ezgi Dedecengiz
  Ezgi Dedecengiz

  yaptıkları her albümle farklarını ortaya koyan dinlenilmeden es geçilmemesi gereken (önyargısızbir sekilde ama) grup.bu grubun bir sürü 'süper! ' denilecek sarkısı vardır (chop suey,toxicity,spiders,this cocaine makes me feel like i'm on this song,deer dance,question..)

  bazı sarkılarının sözleri hiçte hosuma gitmesede bu onların yaptığı diğer sarkıları da dinlemicem gibi bi sonuç çıkarttırmamıştır bana.ayrıca bazı iddalarında (köpekler türkler meselesi) doğruluğu tartışılır bence.

 • Seda Han
  Seda Han

  Açıkçası sod'u ilk dinlediğimde onların türk düşmanı ve ermeni soykırımına inanan kişiler olduğunu bilmiyordum.tarzları çok hoşuma gitmişti.sonra bunu öğrendim ve biraz soğudum onlardan ama anladım ki müzik bambaşka bir dünya içinde siyasete yer yok artık eskisi gibi içten dinliyorum onları ama bazı sözleri de beni sinirlendirmiyo diil hani her neyse diyeceğim o ki müzik müzik içindir.....

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  En iyi değil ama bana da iyi diye empoze edilenlerden.?

 • Damian
  Damian

  turk dusmanı, ermeni asıllı ABD'li grup. yuzlerce iyi muzik yapan grup vardır zira dinlenmeleri cok sart degildir. dinlendikce daha cok buyumekte ve turkler hakkındaki negatif dusuncelerini daha cok insana ulastırmaktadırlar.
  soru: onlar kendi ırklarına kufur eden bir turk grup olsa dinlerler miydi?

 • Murat Duygulu
  Murat Duygulu

  çok çok iyi... en iyilerden...