Kültür Sanat Edebiyat Şiir

serbest kürsü sizce ne demek, serbest kürsü size neyi çağrıştırıyor?

serbest kürsü terimi Seu Kuyt tarafından tarihinde eklendi

 • Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği
  Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği

  Buda bizi korusun
  Nereye gitti adamların koca tanrısı

 • Delirdim Ama Bisor Niye Delirdim
  Delirdim Ama Bisor Niye Delirdim

  al buda gitti.....

 • Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği
  Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği

  Günaydın terliksi kitle

 • Ahmet İhsan Araç
  Ahmet İhsan Araç

  Kainat kocaman bir insandir
  Insan ise küçücük bir kainattir

  Bu kainat denen muhteşem fabrikada yaratıcı herkese farklı bir işlev vermiş
  Bu fabrikada taş taş lik yapar, hayvan hayvanlik yapar güneş güneşlik yapar maydanoz maydanozluk, ağaç ağaçlık... Herşey yaratılış gayesinin sinirlari içinde gorevini yapar. Insan oğlu da insanlik yapmak için gönderilmiştir. Eğer insan bu kainat fabrikasinda kendine verilen insanlik görevi kötüye kullanir, hayvan yada daha asagilasirsa fabrikanın işleyişinde aksaklıklar olur. Fabrikanin diger, gorevlerini eksiksiz yapan, butunu olusturan parcalarin hakkina girer. Daha onemlisi bu görev aksakligindan kaynakli işleyiş carkinin dişlileri kırılır. Dolayisiyla fabrikanin sonu erken gelir. Ve kırılan fabrika hurdaya çıkar. Ve hurdalarin daha once ne ise yaradığına bakılmaksızın, hurdalari yeniden ateşe atarlar. Eritirler ki Içindeki saf demiri/bakiri/alaminyumu hangi madense artık saf halini tekrar elde etsin. Din dil ırk gözetmeksizin insan oğlu isan olmak zorunda. Insanca yaşamak, ınsanca davranmak zorunda

 • Eldorado Yolcusu
  Eldorado Yolcusu

  Mete han....
  Tam bir salaksın...))

 • Mete Han
  Mete Han

  Kravatlı teröristlerle mücadelede SPK.BDDK,Yargı gibi kurumlar JÖH’ler,PÖH’ler kadar cesur olmalıdırlar.Ekonomimize saldırı ile asker ve polisimize saldırıların amacı aynı zira.Bu ülkeye diz çöktürtmek.Konu milli güvenlikse her kişi ve kurum en sert ve hızlı refleksini vermelidir

  Eğer BDDK nın inceleme ve soruşturma yapacağı bankalar halka açıksa,BİST’e kote ise inceleme ve soruşturmaya SPK da dahil olmalıdır..Manipülasyondan ellerinde hissesi olanlar olumsuz etkilenmiş olabilir..BDDK ve SPK hazırlayacakları raporu yargıya teslim etmelidir sonunda.. bakın görün o zaman ne oluyor..

  Buyurun manipülasyon ile ilgili TCK maddesi...2 yıldan 5 yıla kadar hapis...Boşuna yargı da devreye girmelidir demedimiyoruz

 • Atilla İlhan
  Atilla İlhan

  Ah yolcu bunlar hep senin başının altından çıkıyor.. İçtikçe sapıtıyorsun... Hem seksenbin tl maaş alıp yedi sülaleni devlete danışman diye senin aldığın maaşın iki katına kakalayıp hazineden maliyeye armatörlükten hastaneye el koymadık iş bırakmamışsın... Yetmezmiş gibi içip içip orda burda gazetecilere demeç veriyorsun... Hiç yakıştıramadım... Son duraktaki yolcu bak doğru söyle enişten terörist okullarında eğitildiyse bilelim... Sonra kandırıldım desende yalancının mumu yatsıya kadar...

 • Atilla İlhan
  Atilla İlhan

  Merhaba

 • Mete Han
  Mete Han

  ABD heyeti Türkiye’ye geldikten sonra CHP, HDP, İP yetkilileri; İsrailli yetkililer, Türkiye’deki bazı araştırma şirketlerinin sahipleri, büyük ailelerin temsilcileri ile birlikte bir toplantı olmuştu. Engin Altay da toplantıya CHP adına katılan isimdi.

  Engin Altay alkolun verdiği etkiyle toplantıdaki bazı bilgileri basınla paylaştı. Sonradan toparlamaya çalışsa da toplantıda uygulanmak üzere mutabık kalınan planların uygulanmasını Engin Altay’ın “10 Mart’ta İstanbul’u kazandığımızı herkese duyuracağız” açıklaması erteletmişti.

  Biz toplantının detaylarını daha önce yazacaktık ama Suriye’de oluşumuzdan dolayı fırsat bulamadık.

  Toplantının detaylarını tek tek anlatacağız. Nefesleri kadar yakındık. Özellikle Engin Bey’in alkol aldıkça gömleğinin düğmelerini açması ve kırmızılaşması hastalık göstergesi.

  24 Haziran seçimlerinden önce yaptıkları toplantıda “domates ve soğan” başta olmak üzere temel gıda ürünleri konusunda yapmak istedikleri planları deşifre ettiğimizde bir çok kişi bizimle alay etmiş hatta şizofren diyenler dahi çıkmıştı.

  Ancak günün sonunda alay ettikleri meyve-sebze üzerinden bu ülkede neler yapılabileceğini herkes gördü. Karşımızda sosyal psikolojiyi iyi bilen ve kitle yönetiminin bütün araçlarını kontrol eden bir düşman var, bir de gavura paralı veya gönüllü kölelik eden uşaklar.

  Toplantının birinci maddesi ekonomiydi. Seçimlerde AK Parti ve MHP’nin kaybetmesi için atılacak en önemli adım yeni bir ekonomik operasyondu. Bunu şu adımlarla planladılar.

  Öncelikle yurt dışı kaynaklı 2 finans kuruluşuna Türkiye’de seçim araştırması yaptırılcak.Bu seçim araştırmasını AK Parti ve MHP’nin İstanbul,Ankara,Antalya ve Bursa’yı kaybetmesi üzerine kurulu olacak.Bu araştırma yurt dışı ve yurt içindeki banka-fon yöneticilerine verilecekti

  Raporda AK Parti’nin bu 4 büyük şehri kaybetmesi durumunda Türkiye’de büyük bir belirsizlik ortamı oluşacağı bundan dolayı ekonomik göstergelerin çok hızlı şekilde düşeceği vurgulanacaktı.

  Bu rapor ile beraber birçok fon ve banka hızlı şekilde Türkiye’deki varlıklarını ya satacak yada TL’den dolara çevirerek döviz talebini artıracaktı.

  Rapor finans piyasalarına gizli şekilde sunulsa da etkileri açık olacaktı.Finans piyasalarındaki açık etkiden sonra halkta tedirginlik başlayacak Ağustos 2018 saldırılarını da yaşayan halk döviz alımına yönlendirilecek böylelikle dövizdeki iç talep de maksimum seviyeye ulaşacaktı

  Toplantıya katılan büyük ailelerin temsilcileri de TL varlıklarını dövize çevireceklerinin garantisini verdiler.30 Mart'a kadar bu ailelerin faizle daha fazla para kazansalar dahi dövize çevirecekleri yatırım araçlarının toplamının 25 milyarTL olacağı masada konuşulan bir rakamdı

  Bununla beraber bu ailelerin sahip olduğu bankalar müşterilerine dövize yönelmesi yönünde telkinlerde bulunacak, bankaların portföy ve fon yöneticileri döviz alımı noktasında müşterilerini yönlendirecekti.

  Haftalar önce masada konuşulan Engin Altay’ın açıklamasından sonra uygulama safhasına geç geçilen bu plan şuan devreye sokulmuş durumda.

  Bugün yaşananlar Türkiye’nin ekonomisiyle alakalı değil Erdoğan kaybetsin diye yapılan büyük bir ekonomik operasyon ve paydaşları legal araçlar kullanan Türkiye içindeki gavura kul olanlar.

  Toplantıya katılan HDP temsilcisi, bir araştırma şirketinin sahibinin kızı da olan ünlü bir isimdi. ABD’li yetkili bu kadından HDP’nin desteğinin ne durumda olduğunu sordu: Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Mersin, Şanlıurfa başta olmak üzere 40’a yakın ilde CHP, İP veya SP adaylarına tam desteğin verileceği garantisini" verdi.

  Toplantıya İP adına katılan Prof. ile İsrailli yetkilinin eski arkadaş olduklarını anlamamak elde değil. Tabi bu Prof ile Mansur Yavaş’ın nasıl bir parasal ilişkisi olduğunu sormak lazım.

  Özellikle ihale takiplerini, büyük holdinglerin yargıtayda dava dosyalarının nasıl çözüldüğünü de bu toplantı sayesinde öğrenmiş olduk.

  Aileler M.Y Bey başkan olduktan sonra Yagıtayda ki davaları kimin takip edeceğini toplantı da İP’li Prof ‘e sordular. Kendisi Levent diye bir avukatı bu konuda hazırladıklarını söyledi. Levent’in maharetlerini anlattı.

  UYAP sisteminde dosya silmekten tutun da avukat olduktan sonra Yargıtay’da aldığı vekaletler ile nasıl iş bitirdiğini de Prof Ümit Bey anlatınca aileler memnuniyet ifadelerini belirttiler.

  Aileler seçime 2-3 gün kala ellerindeki bankalar eliyle bankacılık sisteminde de kriz oluşturabileceklerini kullandılar. Kredi kartlarının çalışmaması, bankalardan para çekememe gibi insanları korkuya sevkedecek birçok planı masada konuştular. Bunların vicdanı da merhameti de yok

  İsrailli yetkili, HDP’yi temsilen toplantıya katılan kadına dönerek önündeki notlarla birebir şunları söyledi: Ankara’da Genel Sekreter Yardımcısı, İstanbul’da Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir’de Başkanvekili olacak isimilerinizi belirlediniz mi?

  Toplantıya katılan bir araştırma şirketinin de sahibinin kızı olan HDP’li: Ankara konusunda mutabık kaldığımız bir isim bulunuyor ancak İstanbul ve İzmir için biraz daha zamana ihtiyacımız var dedi.

  ABD’li, seçimlerin sonrasını konuşalım deyip kendi gündemlerini aktardı. Biz de madde madde aktaralım: 1 Mayıs itibariyle Haziran Hareketi “Erdoğan’a karşı barışçıl sokak eylemlerine” başlayacakmış.
  - Eylemlerin öncülüğünü CHP İstanbul İl Başkanı yürütecekmiş.
  - İstanbul’da başlayacak sokak hareketlerini tüm Türkiye’ye haziran sonuna kadar yaymak hedefmiş.
  - Süreç içerisinde hem ekonomi daha kötüye gidecekmiş hem de toplumsal kaos ortamı artacakmış.
  - Mayıs ayında Türkiye’de yeni siyasal oluşumlar ile AK Parti’nin daha da güçsüzleşmesi sağlanacakmış. AK Parti teşkilatlarında kopmalar hedeflenecek.
  - PKK ve DHKP-C’li sokak göstericileri gibi davranan kişilerle bazı dernek ve vakıfların içine girmiş FETÖ’cü kriptolar arasında sokak kavgası ile olaylar 2. bir seviyeye yükseltilecekmiş.

  Temmuz itibariyle yer yer yağma ve talanlar yapılacakmış.
  - Bazı terör saldırıları Temmuz ayı içerisinde gerçekleşecekmiş.

  - Güçsüzleşen bir Erdoğan’ın Suriye’deki PYD/YPG terör örgütüne müdahale etme durumu ortadan kaldırılacakmış.
  - ABD de, Erdoğan güçsüzleşince böyle bir operasyona karşı hem ekonomik hem de askeri yaptırımlar uygulayacakmış.

  - Ağustos ortasında ortam tam kaotik olunca “Erdoğan’ın artık ülkeyi yönetemediği” gündem edilecek ve “Erken seçim” gündem edilmeye başlanılacak.

  - Kazanılan belediyelerde olaylar bahane edilerek AK Partili çalışanlar toplu şekilde işten çıkarılacak 80 bin işten çıkarılacak kişinin ismi şuan hazır, listeler devam ediyor

  - Kasım’a kadar sokak eylemleri ve S-400’ler üzerinden yaptırımlar vb birçok adım atılacak ve Kasım ortasında Erken seçim kararı aldırılıp Ocak 2020’de “Erken seçim” yapılması sağlanacak.

  ABD’li yetkili bu maddeleri tek tek sayarken Engin, Ümit ve diğerlerinin yüzlerindeki mutluluğu görmeniz lazımdı. İnsanların ölmesi, ülkenin zaafiyete uğramasına sevinmek vatansızlık değil de nedir?

  Toplantı konusunda notlarımıza devam edeceğiz.

  Bunlar onların planı bir de milletin bir planı var.

  En önemlisi bir de tüm planları oyunları altüst edebilecek kudret sahibi Allah'ın bir planı var.

  31 Mart Seçimleri yerel bir seçim olma durumunu geçmiştir.

  Türkiye kendi geleceğini, bağımsızlığını bu seçimle oylayacaktır.

  Hedefte Erdoğan vardır.

  Zaten toplantının devamı sadece Erdoğan ve AK Partililerin yargılanma süreçleri ile alakalı konuşmalar ile devam etmiştir.

  Hedefte Erdoğan’ın olması Erdoğan’ın şahsı ile alakalı değildir. Erdoğan’ın güçlü ve özgür Türkiye’yi temsil etmesindendir, İslam dünyasının sesi olmasındandır.

  Gavur da gavura kul olanlar da böyle bir Türkiye olmasın diye Erdoğan’ın gitmesi için her türlü alçaklığı yaparlar.

 • Deniz Daner
  Deniz Daner  Buldum , izlemek isteyen olursa

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  İyi bir film önerisi olan varmı ? Korku olmasın lütfen

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Tabi başı boş bırakıyorlar çocukları böyle oluyor sonra ;)

 • Delirdim Ama Bisor Niye Delirdim
  Delirdim Ama Bisor Niye Delirdim

  dedim ki, bizim için aşk çabuk bitmesin diye minnak minnak kopartığımız pamuk şekeriydi, e nihayetinde yine de bitti......  ruhuna armağanım olsun kürsü.....

 • Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği
  Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği

  Belediye olarak başı boş rumuzları itlaf etme kararı alacağız

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Benden bahsetmiyor umarım :/

 • Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği
  Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği

  Mühürleteceğim o rumuzu
  İlk icraat

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Hayır affetme beni , artık ne yaptıysam :)

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Hahahahah komikti :)

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Kırıl ey kalp! Çünkü dilimi tutmam lazım...

  Shakaspeare çok iyidir

 • Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği
  Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği

  Öp elimi affedeyim o zaman seni

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Sevmedim orayı , banane gitmiyorum

 • Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği
  Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği

  Seni yalnızlar mektebine sürdüm denizden ev
  Canan canı da belediye meclis üyesi yapacam

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Gitmiyorum , sana oy falan da yok .. benim oyum aday olmayan birine

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Kovuldum .. ama alışmış olmalı insan oğlu , cennetten bile kovulmadık mı :)

 • Canan Can
  Canan Can

  En büyük başkan bizim başkannnnnnn

 • Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği
  Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği

  Teveccühünüz efenim

  Yeter bu kadar yalakalık
  Lütfen kürsünün kapısını arkadan kapatır mısınız

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Neden hep kara bulutlar gibisin böyle?

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Oyumu sana versem de kalsam , kovmasan :)

 • Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği
  Karizma uğruna güneşe Bakmayan Ayçiçeği

  Terkedin kürsüyü
  Benim vaktim geldi
  Ve 31 Mart’ta kürsünün belediye başkanı da ben oluyorum

 • Deniz Daner
  Deniz Daner

  Bir zamanlar bu bir paradokstu;
  Şimdiyse zamanın kanıtladığı bir gerçek.
  Sevmiştim seni...

  Shakespeare iyidir ..