Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Saddam Hüseyin'in idamı sizce ne demek, Saddam Hüseyin'in idamı size neyi çağrıştırıyor?

Saddam Hüseyin'in idamı terimi Canan Siyahal tarafından tarihinde eklendi

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Kim olursa olsun, idamına üzüldüğüm gibi Saddam'ında idamına üzüldüm, hemde düzmece mahkeme kararıyla.
  Bir düşünelim:
  Saddam hayatı boyunca çeşitli yanlışlıklara imza attı,
  kerdeş kanı döktü,
  zorbalık yaptı,
  ABD nin oyuncağı oldu, yada maşası.
  Irak işgaline bilerek yada bilkmeyerek zemin hazırladı.
  Güvendiği ordusu kof çıktı, düşman ABD askeri tek direnişle karşılaşmadan Bağdata girdi.
  Korktu saklandı, savaşı idare edemedi.
  .
  Yaptığı tek olumlu hareket,
  İDAM SEHPASINA GİDERKEN DİM DİK DURUŞUYLA KELİMEYİ ŞAHADET GETİREREK imliğe başını uzatmasıydı.
  .

 • Esra Kaya
  Esra Kaya

  kendım ettim kendim buldum un canlı örneği...
  sopa senin elinde degilse kimsenin köpeğine dalaşma...

 • Cmk
  Cmk

  idamı bile tartışma yaratan devrik lider

 • Sevmek Güzeldir Bir Daha Sevmemek Daha Da Güzel
  Sevmek Güzeldir Bir Daha Sevmemek Daha Da Güzel

  içimin yağları eridi

 • Murat Demir
  Murat Demir

  zaten saddam amerikanın adamıydı ıragı birbirine kattırdılar saddama sonrada zaten tek acı yonu bu bayram arifesi astılar amerikan serefsizleri.. beni uzen sadece bayram arifesi asarak bize meydan okumasıydı.. yoksa zaten asılmayı hak etti..

 • Zinan Kucuk
  Zinan Kucuk

  gizli çekimle dünyaya gösterilen,saddam hüseyinin hiç korkmaması da beni oldukça etkileyen,hazin mi yoksa iyi mi karar vermediğim olay

 • Korkut Orhan
  Korkut Orhan

  onlarca suç dosyası varken, açılan sadece bir dosyanın ardından gelen infaz! ? (zira bir çok dosyada bizzat yargılayanlar da vardı)

  infazın zamanlaması, islâm alemine verilen net mesaj! ? (güç bende, istersem kralınızı s..kerim)

  infaz sonrası cesedin başında çılgınca dans edip sevinç gösterileri yapan şii gardiyanlar. (çok ince hesaplanan bu stratejinin -bence-en önemli nüansı)

  sonuç;

  hoşgeldin -körüklenen- mezhep çatışmaları.

  helâl olsun sana -bu oyunun kuklası- uyuşmuş/ uyuşturulmuş islâm alemi.

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş

  saddamı asan ve astıranların da aynı darağacında gebermelerini dileriz.

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş

  ülkesindeki petrol ve doğalgaz ile ırağı kuveyt gibi, dubai gibi cennete çevireceğine
  aptal gibi iranla savaştırıp hem ırakta hem iranda milyonlarca insanı ölüme gönderen,sakat bırakan ,mağdur eden,

  ülkesini amerikaya 2 kez bombalatan gene milyonlarca vatandaşını öldürten sakat bırakan,mağdur eden, ülkesini iğrenç yöneten CİA eğitimli hıyar diktatör.az bile yaptılar.

 • Şener Ak
  Şener Ak

  Bayram günüydü bir Müslüman asıldı hiç böyle bir günde bir Müslüman başka bir Müslümanın canını alır mı suçu ne olursa olsun.
  Bayram günüydü bir adam başı dik bir şekilde ölüme gitti.
  Bayram günüydü bir insan öldü asılarak
  Bayram günüydü bir Müslüman öldü

 • Ahmet Akkuş
  Ahmet Akkuş

  halkına bukadar eziyet çektirirsen olacağı bu

 • Bon Jovi
  Bon Jovi

  isabet.............fekat durumda bir ironi var............yani ilk asılacaklar listesindekilerden asma emri gelmesi nahoş bi olay...............saddam dan önce busht asılsa idi daa iyi olurdu.............ayrıca saddam da gerçek sucundan,yani halkına yasattıgı fakirlikten dolayı,bizzat ırak halkı tarafından asılsa daa yegdir yaw......iyi günner....

 • Ali Sayar
  Ali Sayar

  benim ülkemdede hayatını kaybetmiş binlerce masum insan var

 • Ali Sayar
  Ali Sayar

  demokrasiyi bir araç olarak kullanıp asıl hedeflerini islam devleti olduğu açık açık beyan edip tüm sülalesini amerikada besleyip burada delikanlılık taslayanların bu tabloya iyi bakmaları gerekir

 • Edaa
  Edaa

  Saddam yüzünden hayatını kaybetmiş binlerce insanın on binlerce yakını yerine koydum kendimi. Ama o yüzüne karanlıklar geçirmiş halinden pek bir memnun celladın boynuna siyah bir bez parçası doladığı, sakallarına ak düşmüş ve sanki birden bire yüzüne bir nur gelmiş başka bir katilin, böyle bir an için, zamanın durduğu ve belki de biri tarafından hep öyle kalması istendiği o karede, kameraların zoom yaptığı ve görüntünün hepten bozulduğu, sanki bir resmin içinde cin sureti arar gibi, tüm karmaşadan ırak o soğukkanlı bakışları gözümün önünden gitmiyor. Birazdan öleceğini bilmek nasıl bir şey! Bir teslim oluş ki, tasmalı köpek misali, tüm bu olup bitenleri sessizlikle izleyiş ve seni hangi yöne doğru ittirirlerse hiç karşı koymadan ilerleyiş. Öte yandan öyle bir heybet ki, seni öldüreceklerin bile boyunun senden kısa durduğu, korktuğunu belli etmenin zaten bütün ölümlerden beter olduğu.. Ölmeye hazırlanmak, sağlığa zararlı (!) bir son sigara tüttürmek, bir çocuk gibi hüngür hüngür ağlamamak için kendini zor tutmak ve göz göre göre, dünyanın gözü önünde, tüm dikkatlerin kesildiği ve fotoğraflarının her bir açıdan çekildiği bir sahnede poz vermek nasıl bir şey! Anne bunu çocuklar izliyor, çocuklar birazdan ölecek adamın son görüntülerini izliyor. Bir insana öldürmek normal geldikten sonra, ölenin suçlu ya da masum olduğunun ne önemi var?

 • Canan Siyahal
  Canan Siyahal

  Saddam'ın ölümünden üzüntü duymadım fakat idam görüntülerinin medyaya çok rahat sızması,sıradan bir olaymış gibi yayınlanması insanda izlerken buruk bir tad bırakıyor.Amerika yine insanlar üzerinde oyunlar oynuyor.Ve maalesef insanlar bu oyunlara çok kolay oyuncak olabiliyor.Yani Saddam'ı öldürenler de ölmeyi hak etmiyor mu? Amerika yönetimi,kana susamış George Bush ölmeyi hak etmiyor mu? Öldüren ölenden iyi mi? nasıl sevinebilir ki bu idama insan? Şiiler ile sunniler arasında savaş çıkarmak isteyen Amerika Saddamın idam görüntüleriyle amacına ulaşıyor.Saddam idam edilirken dikkat ederseniz Cellatlar lanet okuyor,Cellatların şii olduğu söyleniyor,bu görüntüler boşuna mı medyada,orda burda geziyor? şiilerle sunniler nasıl birbirine düşürülüyor.Saddamı öldürürken bile Amerika insanlar üzerinde oyunlar oynuyor.


  Ne olursa olsun insanlık dışı bir şeydir idam,bu haberden mutluluk duyarsak onlardan ne farkımız kalır? nerde bizi insan yapan değerler? En çok biz çekmedik mi idamların işkencelerin acısını.Birileri çıkar yarın Abdullah Öcalan'nın da idamından mutluluk duyduğunu söyler,ama bu onlara yakışır.
  bize değil.

  İnsanız :) idamdan mutluluk duymamız mümkün mü?

 • Selçuk Akçaören
  Selçuk Akçaören

  zamanı islam dünyasına yapılmış bir hakarettir...

 • Safira El-azizi
  Safira El-azizi

  ..tv 'de bir yorumcu soylemisti.bir devenin kurban edilisi kadar ilkelceydi..