Kültür Sanat Edebiyat Şiir

piedra ırmağının kıyısında oturdum, ağladım sizce ne demek, piedra ırmağının kıyısında oturdum, ağladım size neyi çağrıştırıyor?

piedra ırmağının kıyısında oturdum, ağladım terimi X tarafından 17.06.2003 tarihinde eklendi

 • Fizanlı Necip Fîyakalı
  Fizanlı Necip Fîyakalı28.01.2009 - 01:57

  efendim bu gecelik burç yorumlarımıza bir fasıla verip piedra ırmağından dem vuralım istedikidi.efendim malumunuz piedra haritada bendenizin epeyce arayıp bulamadığı bir yabancı muhtemelen bir brazil ırmağıdır.kenarına oturup ağlamak için yapılmışıdır.rivayetlere göre nietzche'nin de buralarda bi yerde ağladığı vakidir.ve hatta euzubillah zerdüştün de bir şeyler buyurduğu yer idir.işkembe-i paulo coelho amca'nın ucuz bir aşk romanın üzerinden felsefe yaptığına kadir olan ırmak idir.esas vaaz-ü nasihati'su gibi gelip geçer ömür,rakı içenler öldü de su içen ölmedi mi'etrafında dönen meczup saçmaları idir...
  pek tavsiyyem değil idir
  ihtiyat ilen...

 • İlker Demir
  İlker Demir12.07.2006 - 09:08

  Son los locos que inventeran el amor..

  Bütün kitabı özetleyen bir cümle bence.. ' Delilerdir aşkı icat eden'

 • Aylin Yıldız
  Aylin Yıldız23.01.2006 - 14:31

  ağlamak güzeldir.

 • Ney
  Ney19.08.2005 - 01:54

  Acı çekeceğiz, zor zamanlar yaşayacağız, ne var ki bunlar geçici, iz bırakmayan dönemler olacaktır. Ve daha sonra geriye dönüp gururla inançla bakacağız.
  PİEDRA IRMAĞININ KIYISINDA OTURDUM, AĞLADIM

 • Melike Toros
  Melike Toros29.06.2005 - 10:30

  - Sevmek tehlikelidir.

  - Biliyorum bunu.Daha önce birini sevdim.Sevmek,uyuşturucu almak gibidir.Başlangıçta kendini iyi hissedersin,bütünüyle verirsin.Ertesi gün daha fazlasını istersin.Henüz zehirlenmemiş,o duygudan hoşlanmışsındır ve onun üzerindeki egemenliğini sürdürebileceğini sanırsın.Sevdiğin kişiyi 2 dakika düşünür sonraki 3 saat boyunca unutursun.

  - Ama yavaş yavaş onun varlığına alışır,ona bütünüyle bağımlı hale gelirsin.Böylece onu 3 saat düşünüp,2 dakika unutmaya başlarsın.Yakınında değilse,uyuşturucubağımlılıarın gerek duydukları şeyi bulamadıkları zaman hırsızlık yaptıkları,kendilerini aşağıladıkları gibi,aşk için herşeyi yapmaya sen de hazırsındır.

  - Ne korkunç bir benzetme!

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca13.06.2005 - 17:19

  asker romantizmi :)

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş31.05.2005 - 17:25

  Aferin sana!
  Buddha 'da bir ağacın altına oturmuş ve düşünmüş..
  İkinize de aferin!

 • Yusuf Altındağ
  Yusuf Altındağ16.09.2004 - 21:50

  Tanrı,güneşi hergün yeniden doğdurarak,bizi mutsuz kılan herşeyi düzeltmemiz için şans veriyor bize.Ama biz,hergün bize böyle bir şansın verildiğini unutuyoruz.
  PİEDRA IRMAĞININ KIYISINDA OTURDUM, AĞLADIM

 • Gamze Uzun
  Gamze Uzun06.07.2004 - 01:01

  night elf ağlatıcaksın beni ne bu böyle... vallahi çooook acıklı. insanın bunları okudukça aşık olup acı çekesi geliyor...ahhh ahhhh

 • Ayhan Karadag
  Ayhan Karadag06.07.2004 - 00:08

  ..
  gözlerim yaşla doldu..

  ' sen bu ırmağın kıyısında kaldığın sürece, ben de senin yanında oturacağım. Uyumaya gittiğinde, kapının önünde uyuyacağım. Uzaklara gidecek olursan, peşinden geleceğim.. ta ki bana 'defol! ' deyinceye kadar. o zaman çekip gideceğm. Ama yaşamımın sonuna kadar seni seveceğim

  gözyaşlarımı artık gizlemiordum. onun da ağladığını gördüm

  ' birşeyi bilmeni istiorum ki..' diye söze başladı

  -birşey söyleme oku '

  Ve ona dizlerimin üstünde duran kağıtları uzattım..