Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

metal fırtına sizce ne demek, metal fırtına size neyi çağrıştırıyor?

metal fırtına terimi Mustafa Timur tarafından tarihinde eklendi

 • Hüseyin Yiğit
  Hüseyin Yiğit

  milliyetçileri kızdıran bi kitap! ! !
  ama kabul edilmesi gerçekler vardır ki red edilemez bu da o gerçeklerden biri

 • Hüseyin Yiğit
  Hüseyin Yiğit

  la bende bu terimi ekleyecektim ama biri benden önce davranmış :)
  kitaba gelince politik gerçeklerden yola çıkıp bu kitabı yazmışlar abd nin Türkiye üzerindeki amaçları,avrupa ülkelerinin buna bakış açışı...ele alınmış...

 • Uğur Uçkıran
  Uğur Uçkıran

  mükemmel bi kitap gerçeğe çok yakın gerçekleşmemesi için çok çalışmamız ve tbmm'ye kadar işlemiş amerikan hayranlığını yenmek gerek(unutmamalı ki ittihat ve terakki cemiyeti üyeleride alman hayranıydı ve 1. dünya savaşın onlar sayesinde girmiştik

 • Elif Cevahir
  Elif Cevahir

  Yasasin okumadim :)

 • Ndk
  Ndk

  okumak için büyük bir hevesle aldığım ama daha 3.sayfasında elimden fırlattığım kitap... bir insanda kitap okuma şevki varken, bir kitaba hevesle başlarken, o kitap bu şevki bozuyorsa, ben bundan şunu anlarım: bu kitaptan cacık olmaz, sadece para kazanma amacıyla yazılmış...

  tamam... şu anda zaten var lan bir olayı anlatıyorsunuz iyi tamam güzel.. ama bunu bu kadar masal halinde, sıkıcı ayrıntılarla, ahmet altan gibi cümleleri uzatarak, anlamsızlık yoğunluğuna götürmekle, hem kitabı, hem konuyu, hem sanatı katletmek... akıl erdiremedim..

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Uçmuşlar.

 • Gencay Doyran
  Gencay Doyran

  yine 'değerli' medyamızın pompaladığı, Türk halkını ve Türk ordusunu eli kolu bağlı gösteren bu şekilde pasivize etmek ve psikolojik bozuntuya sebep vermek için yazılmış ve bu kitabın yazılmasının ardında bende çok derin kuşkular oluşturmuş absürd ötesi bir şey..

 • Taylan Bakır
  Taylan Bakır

  Türkçe'yi katleden bir dille yazılmış nadide bir eser(!)

 • Naile Duman
  Naile Duman

  Bir yığın çelişki, kopukluk yığını sıkıcı kitap...

  Atatürk'ün naaşı nereye gitti? Gökhan ilk bombayı ne zaman programladı? Kürt Civan ABD pilotu olarak geri dönüp nasıl uçak gemisine dalış yapıp intihar etti ve niye? Bankalar çalışmazken, kredi kartları nasıl çalışacak? Türkler bu kadar mı korkak?

  Kim yazdırttı bu kitabı size yaa valla merak ediyorum?

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  sürürkleyici ama 8 yaşındaki bi çocuğun hayal gücü kadar abartılı...bi hollywood filmi edasıyla yazılmış...sanırım bu kitabı yazmadan önce kitap okumak yerine bolca film izlemişler...kitaptaki askeri hatalar ve savaş bilgilerindeki hatalarda cabası...

 • İhsan Yılmaz
  İhsan Yılmaz

  Palavra fırtınası! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
  Hayatımda hiçbir kitabı okuduğuma pişman olmadım,taki bu kitabı okuyuncaya kadar.Sinirimden iki gün uyuyamadım.Adamlar Irakta olanları ülkemize uyarlamışlar.Bu kitap bu adamlar tarafından yazılmamış.Belli mihraklar tarafından ellerine çeşitli bilgiler verilerek yazdırılmış.Adı roman ancak roman tekniğine uygun hiçbirşey yok.Romanda belirli bir tema,belirli kahramanlar vs olur.Bu kitapta ise sadece ve sadece ABD korkusu var.Kısaca ABD ile iyi geçinelim,ne derse yapalım yoksa iki gün dayanamayız yok oluruz mantığı var.Hangi romancı bunları yazabilir hemde Türk.Bu işin altında çok şey var ileride kokusu çıkar.Bu tür olaylar tarihte çok yaşanmıştır.Cengiz Hanın yapmış olduğu bu tür propaganda sayesinde bir çok ülke ok atmadan teslim olmuştu.Sonradan askerinin abartıldığı kadar çok olmadığı,savaşmaktan çok hile ile savaş kazandığı ortaya çıktı ancak tabii iş işten geçmişti artık.Aynı şeyler bize oynanmaya çalışılıyor.Ancak Türk halkını ve Türk ordusunu kimse başkasıyla karıştırmasın yaksa hayal kırıklığına uğrar.Tıpkı Çanakkaledeki gibi.250 bin şehit verdik ancak düşmana verdirdiğimiz kayıp 284 bin hemde bütün üstünlüklerine rağmen.
  Şunu unutmayalım ÖLMESİNİ BİLMEYEN BİR MİLLET YAŞAMAYA LAYIK DEĞİLDİR.Bu millet belki ölür ama asla esir yaşamaz.

  Okumayanlar varsa bu kitabı okumasın çünkü zamanınıza yazık.Çevrenizede okutturmayın.

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  insanın askerlik şubesine gidip askere gidesini getiriyor :)
  bu kitabı okuyan amerikaya gitmesin katil felan olur mazallah :)

 • Hikmet Önen
  Hikmet Önen

  hayali olmayan insanlar topraktan başlarını çıkaramayan çiçek misali güdük kalmaya mahkumdurlar.Hayallerini önemseyebileceğimiz bir stratejist olgunluğunda; yaşanan ve yaşanabilecekleri gerçekle bağdaştırabilen bu arkadaşları tebrik ediyorum.Düşünebilen,yazabilen,paylaşabilen yeni nesiller ülkemizi gerçek ve saygın bir güç konumuna getirebilirler.

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Keşke Burak Turna sadece ben yazdım deseydi. Okuduktan sonra milliyetçi duyguları kabaran anadolu insanının, karşılarında böyle bir tüysüz görünce refleks olarak nasıl dışlamaya çalıştığını izlerdik bolca.

  Tıpkı alevi cemevi müziklerini ustaca neyle derleyen Mercan Dede şoku gibi ikinci bir serinlik olurdu.

  Bu arada bu yazarlar kitaplarının, e-kitap halinde internette dolaştığı söylentilerine de internetin özgürlüğü içinde legal gördüklerini de söylüyor. Bulsakta okusak :)

 • Nihat Taşdemir
  Nihat Taşdemir

  Bu kitapta yazılanların gerçek olmaması için tüm antiemperyalistlerin bir araya gelmesi lazım. Antiemperyalizm bayrağını yükseltmek gerekiyor.

 • Polat Öztemur
  Polat Öztemur

  Neredeyse gerçeğe yakın bir kitap. Allah muhafaza etsin!