Kültür Sanat Edebiyat Şiir

KIRIKKALE KESKİN KARAFAKILI KÖYÜ sizce ne demek, KIRIKKALE KESKİN KARAFAKILI KÖYÜ size neyi çağrıştırıyor?

KIRIKKALE KESKİN KARAFAKILI KÖYÜ terimi tarafından 12.10.2009 tarihinde eklendi

 • Arif Bozbıyık
  Arif Bozbıyık 05.11.2012 - 23:55

  Öncelikle çocukluğumu. Kimi zaman yalın ayak kimi zaman caniklerle harman yeri ile ev arasında koşturmalarımızı. Kimi zaman Çaldanyüze, Mağazaya vey bağa gidişlerimizi... Kimi zaman Caminin Tepeye çıkıp köye gelen arabaları izlediğimiz zamanları... Harmanda potusun çalışmasını veya tarlada tırpan biçem emmimleri... Ebemin (Allah rahmet eylesin) sabah yaptığı çörekle yoğurt yiyişimizi.... Kimi zaman kuzu güderken akşamın ilk yıldızın görüneceği anı beklediğimiz zamanları... Kimi zaman Keskinden gelenlerin getirdiği somun ekmeğe yumuluşumuz.... Ebemin verdiği buğday ile Yusuf Dayının dükkandan aldığımız lokum ve bisküviler.... Kimi zaman (ne yazık ki) bizim Cevat la birlikte yolduğumuz bağlar veya bostanlar..

  Aslında çok şey geliyor aklıma.... ama şu varki bu günler o zaman aklımın köşesinden bile geçmiyordu. Nereden nereye...... geçmişini unutanlardan olmamak dileğiyle...

 • Vedat Özdal
  Vedat Özdal 20.01.2010 - 15:24

  Virane Köyüm
  Benim Köyüm Krafakılı zamanında çevre köy,kasaba ve ilçelerde görev yapan hafızların yetiştirildiği bir Kuran Kursu görevi yapan taş bir mektebe sahipken adından çok söz ettirirken şimdilerde ise köyde mecburi kalmak zorunda olan ihtiyarlardan başka kimse yok desem yeridir, onlarda ayda yılda bir çocukları ziyaret ederlerse hatırlanıyorlar.
  Yinede Güzeldir benim köyüm