Kültür Sanat Edebiyat Şiir

kadir has üniversitesi sizce ne demek, kadir has üniversitesi size neyi çağrıştırıyor?

kadir has üniversitesi terimi Emre Coskun tarafından tarihinde eklendi

 • Mecit Orhan
  Mecit Orhan

  deniz kenarında.

 • Kenan Alpogan
  Kenan Alpogan

  ÖSS'de hiçbiryeri kazanamamış ve asla kazanamayacak olan beceriksiz zengin çocuklarını tatmin etmek için kurulmuş üniversiteye benzeyen yer...Bu işler para ile değil zeka ile olur..Paralı eğitim niteliksiz eleman yetiştirilmesine neden oluyor..Hukuk yada Tıp fakültesini ÖSS'de kazanamaması öğrencinin bu branşta okuyacak kadar zeki ve eğitimli biri olmadığının açık bir göstergesidir..Ancak para karşılığı 280 puan gibi komik bir puanla bile bu bölümleri özel üniversitelerde para karşılığı okuayabiliyorlar..Sonuç ne oluyor..Türk eğtimi için fiyasko.Çünkü adam o bölümü okuyacak düzeyde zekaya ve donanıma sahip değil..Dolayısı ile para ile o bölümü bitirse bile mesleğinde başarılı olamıyor...Herşeyin ticareti olur ama eğitimin olmaz

 • Ayşe Yaşar
  Ayşe Yaşar

  Türkiye'nin 'en cimri özel üniversitesi' olma konusunda eline hiçbir üniversite su dökemez diye düşündüğüm okul...

 • Ayşe Yaşar
  Ayşe Yaşar

  üniversite kelimesinin yanına bir soru işareti koymuştum ama artık farkettim ki orası üniversite de değil; olsa olsa üniverstemsi, güzel manzaraya sahip tarihi bina! ...olay budur.

 • Ayşe Yaşar
  Ayşe Yaşar

  4 yıldır üniversite ortamını bir türlü yaşayamadığım ve sonunda mezun olacağım üniversite(?)

 • Ayşe Yaşar
  Ayşe Yaşar

  istanbul'un merkezinde, haliç'e nazır bir mekanda, eski tütün fabrikasının restore edilmesiyle kurulmuş olan ve her yıl biraz daha iyiye giden bir üniversite. diğer bölümlerini bilmem ama Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde neredeyse tamamının Amerikalı olduğu hocalar tarafından öğrencilerin canına okunduğu bir gerçek.. (hayır biz Türk'üz sonuçta, o kadar ıvır zıvıra gelemeyiz :) yine de buraya 'lise' diyenlerin görmeden, bilmeden konuşmamasını gerektiren bir üniversite.

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  kadir has gibi büyük bir hayırseverin kurduğu üniversite
  ama öğrenim hakkında yorum yapabilmek için içeriye girmek gerekir
  her sene yükselen bir grafiği var
  kadir has son olarak
  150 trilyon bağış yapmıştı

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  Her gün önünden iki kez geçtiğim, üniversiteden çok alışveriş merkezine benzeyen, e zaten zihniyet olarakda amacı üniversite kurmak, eğitim vermek olmayan küçük üniversitemsi lise, içerdekiler zengin evladıdır dokunulmamalıdır.