Kültür Sanat Edebiyat Şiir

hizbut tahrir sizce ne demek, hizbut tahrir size neyi çağrıştırıyor?

hizbut tahrir terimi Onur Çağdaş Özgür tarafından 04.09.2005 tarihinde eklendi

 • Serhat Akıncı
  Serhat Akıncı19.11.2013 - 00:16

  Hizb-ut Tahrir, İdeolojisi İslâm Olan Siyasi Bir Parti'dir. (Kitle)
  Siyaset Onun Amelidir. Ümmet Arasında ve Ümmetle Birlikte Hilâfet Devleti'ni Yeniden Hayat Sahasına Taşıyabilmek İçin Topluma Liderlik Etmek Üzere Çalışır.

  50'den Fazla Ülkede Siyasi Adamların Yaptığı Siyasi Manevraları İfşa Ederek Onların Oyunlarını Bozar. Bu Çalışmasıyla, İslâm Ülkeleri ve Müslümanlar Üzerine Oynanan Çirkin Oyunları Bozmayı ve Sistemleri Fikirleriyle Yıkıp, Hilâfet Devleti'ni Kurmayı Amaçlar...

 • Hasan Basri
  Hasan Basri13.03.2011 - 22:46

  HİZB-UT TAHRİR(Kurtuluş partisi)
  İdeolojisi İslâm olan siyasî bir partidir. Siyaset onun ameli ve İslâm onun ideolojisidir. Ümmet arasında ve ümmetle birlikte, ümmetin İslâm'ı kendisine dâvâ edinmesi için, Hilâfet'i ve Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyi/yönetmeyi tekrar varlık sahasına geri getirmesi maksadı ile ümmete önderlik etmek için çalışır.
  Hizb-ut Tahrir; ne ruhaniyetçi, ne ilmî, ne akademik ne de hayır işleriyle uğraşan bir kitle olmayıp siyasî bir kitledir. İslâm düşüncesi, onun cisminin ruhu, nüvesi ve hayatının sırrıdır.

 • Hasan Basri
  Hasan Basri15.10.2010 - 17:14

  İdeolojisi İslâm olan siyasî bir partidir. Siyaset onun ameli ve İslâm onun ideolojisidir. Ümmet arasında ve ümmetle birlikte, ümmetin İslâm'ı kendisine dâvâ edinmesi için, Hilâfet'i ve Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyi/yönetmeyi tekrar varlık sahasına geri getirmesi maksadı ile ümmete önderlik etmek için çalışır.  Hizb-ut Tahrir; ne ruhaniyetçi, ne ilmî, ne akademik ne de hayır işleriyle uğraşan bir kitle olmayıp siyasî bir kitledir. İslâm düşüncesi, onun cisminin ruhu, nüvesi ve hayatının sırrıdır.

 • Ahmet Salih
  Ahmet Salih24.07.2010 - 19:33

  Sayın üyeler,Hizbut Tahrir dediğimiz şey islam devleti (hilafet) in gelmesi için çalışan insanların oluşturduğu genel addır.aklı başında büyümüş akli hastalığı olmayan insanlar bunun için çaba göstermez ise günaha girer ve bazı arkadaşlarımızın dediği gibi bu bir parti değildir.Zaten bir kaç kişi tanıyorum kendisi bu topluma inanır ama parti tutmaz bu sizin için de çok garip değilmi? (ama bu siyasi topluluğa parti diyenler için) .
  Okuduğunuz için teşekkürler

 • Burak Hançer
  Burak Hançer07.06.2010 - 14:19

  hizbut tahrir ideolojisi islam olan siyasi partidir.hiç bir şekilde hayır kuruluşu,tarikat,yardımda bulunan cemaat,öğrenci yurdu,burs alıp dağıtan bir kitle değildir.allah'ın vadi ile resulun müjdesini,2.raşidi hilafet devletini kurmayı amaçlayan siyasi bir partidir.metodu resuln medodudur.hiçbir şekilde maddi eylemde bulunmaz, vede kabul etmez.

  yaklaşık 50 ye yakın ülkede aktif faliyetleri vardır.yayılış biçimi fikri ve siyasidir.

 • Tamer Zülküf
  Tamer Zülküf20.04.2010 - 01:22

  Ekonomiden, hukuka, sosyal hayattan, siyasal politikaya değin topyekün yepyeni bir toplum (islam toplumu) kurmayı amaçlayan, bunun için de Hilafet Devleti'nin kurulması gerektiğini sünnet metoduyla sabitleştirip bu temel üzere hareket eden 40 küsur ülkede faal, şiddeti kesinlikle reddetmekle beraber hiçbir devlet ve rejimle de uzlaşmayan siyasi bir partidir.

 • Zeynep Babayiğit
  Zeynep Babayiğit04.12.2009 - 14:22

  s.a herkese hizb ut tahrir ideoloji islam olan ve rabbimin vaadi olan ikinci raşidi hilafet devletini kurmak için var gücüyle ve bütün samimiyetiyle çalışan siyasi bir partidir.yukarıda da belirtildiği gibi 50 ülkade faaliyet gösteren hizb metodunu kur an ı kerim den peygamber efendimiz (sav) in sünnetinden alır.yani şer i delillerden.biliyorsunuz dur ki bugün uşak medya da hizbin silahlı bir terör örgütü olduğuna dair mesnetsiz haberler bulunmaktadır.hizbi biraz araştıran akıl sahibi insanlar görürler ki hizb in hiçbir silahlı eylemi yoktur.çünkü bu peygamber efendimizin metodun da yoktur.inşaallah allah(svt) ın izniyle rabbim vaadini gerçekleştirecektir.GAYRET BİZDEN ZAFER ALLAH TAN DIR.herkese hayırlı günler

 • Çagtay_
  Çagtay_05.09.2008 - 20:15

  bence ismi çok şekil olan bir örgüt.(hizb ut tahrir) fatih camii ve hacıbayram veli camii ndeki gösterilerle ismini duymuştum. ufak çapta bir araştırma yaptım duvara tosladım. tam 50 ülkede faaliyet halindeler amaçları.doguda pasifik okyanusundan batıda atlantik okyanusuna kadar uzanan yani doguda endonezya batıda fas a kadar geniş cografyada. islami hükümlerin uygulandıgı 2. raşidi hilafet devletini kurmak için çalışan ideolojik bir parti mesela kapitalizm komünizm gibi. ama bu örgütün ideolojisi islam yani fikri bir mücadele içindeler. amaç olarak hiç bir şekilde silah la darbe söz konusu degil. çünkü peygamber metodunu uyguluyorlarmış. hoşuma gitti açıkçası. sahabenin ve resulün metodu güzel metod. uzun fadede başarılı olurlar. tahminime göre dünyayı bekleyen yeni bir oluşum. hilafet kurulur. kesin kurulur. bütün fikri oluşumlar belli bir güce sahip olduktan sonra darbe yaptılar. hizb ut tahrirde fikri bir mücadele içinde kesin devleti kurarlar. benden bu kadar. HİZBUT DEGİL HİZB UT

 • Cevher Kara
  Cevher Kara14.08.2007 - 10:05

  12 Ağustos 2007 günü Endonezya'da 100 bin kişilik uluslarası konferans düzenlemiş, İslami Cemaat. Kendilerini aşağıdaki sitelerde tanıtıyorlar.

  http://www.islamdevleti.org/

  http://www.hilafet.com/

 • Bir Kara Karga
  Bir Kara Karga25.08.2006 - 19:34

  türkiye ayağının adı kurtuluş partisi bildiğim kadarıyla...türkiyede tek merkezi ankarada. türkiye sorumlusuda görünürde Ennan Muhd Ali Hamdan..üye kayıt defterleri yok..

  hizbut tahrir mefhumları kitabı partinin başlangıç noktasında, arap ülkelerinin seçilmiş olduğunu partinin arap ülkelrinde büyük islam devleti için, bir islam devleti kurulmasını istediğini açıklamakta ve müteakiben diğer islam ülkelerininde bu devlete iltihakını öngörmektedir