Kültür Sanat Edebiyat Şiir

HAYATIMIZ BİR FİLM sizce ne demek, HAYATIMIZ BİR FİLM size neyi çağrıştırıyor?

HAYATIMIZ BİR FİLM terimi Altuğ Kurtulmuş tarafından tarihinde eklendi

 • Dream
  Dream

  daha önce izlediğin ve sende iz bırakan filmler vardır. bir gün girdiğin çıkmazdan, çıkmana ilham olacak filmler...aslında eminsindir durumdan ve doğaçlama oyuna katılana esas oğlanın senin bildiğin, onun bilmediği film repliğinden:)))
  esas oğlan çok iddialıdır da...gel gör ki esas kızı da yabana atmamak gerek. zira kelimelerdeki seslerin sahibini nerde olsa tanırdı, daha önce kendisinin de bilmeden doğaçlama katıldığı oyuna katıldığında anladığı gibi...
  esas oğlanın da oyunu anlayacağını ve anladığını bilir de o bilir miydi acep "anladığının" zaten anlaşılacağını ve nihayetinde anlaşıldığını.:PP....ilk bir kaç sahneden hemen sonra baykuş suratlı kostüm değişikli yapmasına rağmen... ki oyunun bu bölümü tam bi komedi:))
  Bu arada doğaçlama araya giren figüranlara da selam olsun, oyun içinde oyuna iştiraklerinden habersiz...ki farklı olanı ayırt etmekte gerekti :)))

 • Ridsar
  Ridsar

  önce oturup ‘’hayatının senaryosunu’’ yazacaksın.. dram, komedi,aşk, macera, romantizm, şiddet, güzellik ve saçmalıklar içeren..
  sonra kalkıp bu senaryoyu sahneye koyacaksın..
  yönetmeni, başrol oyuncusu, figüranı sen.. :)
  haa bu oyunu seyirciler beğenir mi.. ve de kendi oynadığın oyun seni mutlu eder mi..?
  e bunlar da seyircilerin seni algılaması ve kendi oyununu 'akın akın' oynama yeteneğinle doğru orantılıdır her hal :Pp

 • Med Cezir
  Med Cezir

  tekrarları niye bu kadar fazla ki?

 • Med Cezir
  Med Cezir

  çekim hatalarının asla affedilmediği...

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  bu arada burdaki 5ide doldurunca nereye yazmayı düşünüyorsun :))

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  matrixide ben yazayım bari:
  'hiç gerçek sandığın bir rüya gördünmü, ya o rüyadan hiç uyanmasaydın gerçek dinyayla düşler dünyasını nasıl ayırt edecektin'

  'gerçek dediğin şey dokunduğun tattığı ve gördüğün şeyler ise onlar sadece beynin tarafından yorumlanan elektriksel sinyallerdir'

  'Burada bulunduğum sürede fark ettiğim birseyi paylaşmak isterim. Türünüzü sınıflandırmaya çalışırken fark ettim. Aslında memeli değilsiniz. Bu gezegendeki tüm memeliler etraflarındaki çevreyle doğal bir uyuma sahiptir. Siz insanlar değilsiniz. Bir bölgeye taşınır ve çoğalırsınız. Tüm kaynaklar tüketilene dek. Hayatta kalmanızın tek yolu başka bölgelere yayılmaktır. Aynı yayılma prensibini uygulayan bir organizma daha var. Virüsler... insanlar, hastalıktır. Bu gezegenin kanseri. Siz bir salgınsınız.' (ajan smith)

  'kaşığı eğmeye çalışma bu imkansızdır, bunun yerine gerçeği anlamaya çalış: -bir kaşık aslında yok-'

 • Aex Aexe
  Aex Aexe

  :)

  matrix sevilmez mi , dövüş klübü ve matrix sadece replikleri için bile sevilebilir. gerçeğin çölüne hoş geldin.matrixren şimdi fazla replik hatırlayamadım ama dövüş klübünden bir sürü var.

  ana okulundan beri böyle sevişmemiştim
  o ev hayvanı kılığında vahşi bir hayvan
  uykusuzken ne tam uyanıksınız ne tam uyursunuz(burası tam böyle değil di ama affola)
  herşey suretinin suretinin sureti
  az kalsın yaşamayı seviyorduk
  sizler işiniz değilsiniz ya da paranız kadar siz değilsiniz
  böyle şeyler de oluyormuş (evin patlamsı :)
  beni çok yalnış bir zamanımda tanıdın
  paslı çiviler dirseklerimize batarken
  elime bi tüfek alıp soyu tükenmekte olan pandaları öldürmek istedim ya da asla göremeyeceğim kumsalları petrole bulayayım (burasıda tam böyle değildi, orjinali daha iyidi)
  korkma sana bişey yapmaz (neden bahsettiğini bilirsin :)
  sizler bu dünyanın dans eden ve şarkı söyleyen pisliklerisiniz. vs, vs.


  matrixtede vardı ama nedense şu an hatırlayamadım.sonra yazarım :)


  süper

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  tam yerine yazmışın hayatımız harbiden film :)
  şu 5 defa yazma hakkına gelince daa öncede söyledim bu site matematik özürlü.. 2 msj yazdığım terimler bile bazan yazdırmıyor hakkın doldu diye belkide sendikalı olmadığımızdan bu kadar rahat davranıyorlar :))))
  herneyse filme gelince 6.his bence harika bir filmdi şahsen ben çok beğenmiştim.. kendini enayi gibi hissetmemelisin bence çünkü sonuçta adamında öldüğünden haberi yok.. Hulku izlememiştim ama daha afişini görür görmez çok saçma bi filmdir deyip zaman harcamaya gerek duymadım. oysa günah şehrini aylar öncesinden bekliyordum ki pişmanda olmadım o yüzdende filme iki kez gittim (ki sinemanın en berbat salonunda olmasa sanırım 3.kezde giderdim) ...
  özellikle 2.filmi çok sevdim ne diyordu onun hakkında 3.kahramanı :)
  'sadece yanlış zamanda yaşıyor, antik çağda bir savaşta baltasını düşmanın kafasına indirmeliydi' (tamda hatırlamıyom ama böyle bişey işte..
  neyse sonuçta zevk meselesi ama yinede bazı konularda benzerliğimiz var en azından 25 kez izlediğim matrixi beğenen birini görmek beni mutlu etti doğrusu :)

 • Aex Aexe
  Aex Aexe

  blue send me aşağıdakini sana hitaben yazmıştım.filmler terimindeki 5 defalık hakkım dolmuşta.nedenide hataları düzeltmek için silip düzeltip tekrar koymamdır.

 • Aex Aexe
  Aex Aexe

  oraya 5 kere yazma hakkımı doldurmuşumda arkadaşım buraya yazdım :)

  ben hiç sevemedim:(çünkü hertarafında kopukluk vardı ben yazsaydım daha iyi yazardım diyeceğim ama bir de onun çizgi roman olma durumu var ben okumadığım için sevmemiş olabilirim yani.okuyanlar seviyormuş sanırım.ama yinede böyle olmaması gerekirdi, birde dream tvde ki herif tavsiyesinde hulktan daha güzel demezmi, bende hulk ı sevmiştim zamanında izlediğimde bu da güzeldir diye gittim, aradığımı bulamadım.sinamada izlediğim en kötü 2 filmden birisi.diğerini söylesem bana gülersin ama söyliyeyim 6. his ti diğeri ama sin citiye göre oo o güzel bile gelirdi bana.altıncı his si sevmememin çeşitli nedenleri var ama en büyük nedeni enayi yerine konulmuş hissetmemdir.bütün filmi izledik sonrada adamın yaşamadığını öğrendik.sanki o an birileri dalga geçti ıı ıı boşu boşuna izledi filmi gibisinden.diğer nedeni ise silah patlamasına kadar salondaki herkes uykuya dalmıştı silah sesiyle birlikte herkesin ödü koptu :) ama sorun olmadı bir süre sonra yeniden uyuttu onları film :) :)

  *en azından repliğini severim i see dead people. zaten bu replik çok tutuldu.en iyi replikler sıralamasına bile girdi dimi.

 • Zilzal Zelzele
  Zilzal Zelzele

  http://www.kotuvepis.com/sansiszanlar/look.jpg

 • Ebru Asilturk
  Ebru Asilturk

  cook yakinda sinemaLardaa..

 • Hayat Suyu
  Hayat Suyu

  Hayatı gösterişten ibaret gören ve bunun için yırtınan.

 • Deniz Deniz
  Deniz Deniz

  ben bir şaşkın seyircisiyim gülüm
  alacakaranlığında oynadığım dramın

 • Şule Yılmaz
  Şule Yılmaz

  Ve bizlerde kah başrolde, kah figüran geçinip gidiyoruz işte.

 • Yaşam Aslan
  Yaşam Aslan

  ve başrol oyuncularına biz karar veriyoruz......