Kültür Sanat Edebiyat Şiir

gaipten sesler duymak sizce ne demek, gaipten sesler duymak size neyi çağrıştırıyor?

gaipten sesler duymak terimi Nihan Koçyiğit tarafından 17.08.2006 tarihinde eklendi

 • Doğan Lale
  Doğan Lale29.11.2016 - 20:57

  selam arkadaşlar bir gece aniden uyandım ve annenim kendi odasından çıkıp dış kapıya doğru yürüyüp ve kapıyı açtı ve ben anneme seslendim anne nereye gidiyorsun dedim annem ise bana bakıp pis bir gülüş atarak kapıdan çıktı ben ise arkasından seslendim 'anne anne nereye gidiyorsun' diye ama karşılında bir yanıt alamadım ve o sırada annem kedi odasında çıkarak efendim oğlum dedi ben o sırada şok olmuş bir şekilde dona kaldım ve anneme kekeleyerek 'anne sen daha demin diş kapıdan çıkmadın mı? ' dedim annem ise ' hayır uyuyorduk senin senine uyandım' dedi. Ben galiba hayal gördüm dedim ve bu olayı ciddiye almadım.
  Ama olaylar o geceden sonra başlamaya başladı. Kısa bir süre sonra ise ya ne 2 3 gün sonra geceleri evde yürüme sesleri duymaya başladım ama bu olay sadece ben uyumaya geçtim de oluyordu ya ne uyanıkken o sesleri duymuyordum. Artık o sesler yüzünden geceleri uyumayı bırakmıştım. Sabaha kadar pc başında takılıyorum saat 6:30 da okula gidiyorum, okuldan çıktımda eve gelip direk uyuyordum ve telefonun alarmını saat 21.00 kuruyordum ve tekrardan sabah kadar uyanık kalıyordum ne zaman gece uykum gelse ve gözümü kapatsam o sesler koridorun başından başlıyor odama kadar geliyordu ama hiç bir zaman odama gelmesine izin vermedim. Bu sesleri 2 ya boyunca duydum ve bir gün gündüz uyumadım ve gece oldun da ise uyumamam gerektiği biliyordum ama uykum çok fena bastırıyordu ve gözlerim ise yavaş yavaş kapanıyordu her kapanda ise o sesler koridorun başından başlayıp odama doğru geliyordu gözlerimi açtım da ise sesler kayıp oluyor ve gözlerimi kapadım da ise bu olay tekrarlıyordu ve sonda ise korkmam gerektiğini anladım ve yatağıma geçtim ve korkmuyorum dedim ve gözlerimi kapattım ve bir daha duymadım ama o 2 ay boyunca bir çok olay yaşadım. O sesleri 2 yıldan uzun bir zamandır duymuyorum ama gecen gün lavabodan çıktıktan sonra arkamda biri olduğu hissine kapılarak arkamı döndüm ama kimse yoktu önüme dondum ve bir anda o sesleri duydum biri bana doğru ayaklarını sürte sürte yaklaşıyordu ve bir anda telaşa kapılarak koşarak terasa çıktım. Teras da 8 9 dk kaldım ve eve girdim. Her şey yolundaydı bir anlık bir şeydi akşam oldu uyumak için yatağıma gittim sesleri baştan duymaktan korkarak ama o nanet olası sesleri duymadım ve uyumaya başladım ama korkunç bir rüya görmeye başladım. Uyanır gibi oldum tam o sırada biri sol dirseğimi fena bir şekilde cimcikledi ve uyandığımda ise kimse yoktu peki kolumu kim cimciklemişti. Tam o sırada ise sabah ezanı okunmaya başladı. Hemen yataktan fırlayarak aynanın karşısına gidim ve koluma baktım hakkeden biri kolumu fena bir şekilde cimciklemişdi. Bu olay ise daha 2 gün önce oldu kedimden şüphe etmeye başladım ben şizofren miyim diye bazen kendimle konuşurum, olamamış bir olayı kendime anlatır ve kendimi o olaya inandırırım en sonda ise olayı yaşanmış anı olarak hatırlarım, bilmiyorum ben nasıl bir iş içindeyim.

 • Şevval Göktaş
  Şevval Göktaş11.07.2015 - 20:30

  ben duyuyorum bir süredir adam çığlığı ve adımın söylendiğini

 • Kadir Yıldız
  Kadir Yıldız31.01.2015 - 11:27

  şizofreni rahatsızlığının bir belirtisidir. cin min olayına girmeden şöyle söyleyeyim: gerçekten kopuk bir başka bilinci olan insanlarda (yani çift bilinç) kendini gösterir. belirtisi yoksa ve iki bilinciniz yoksa duymazsınız..

 • Adem Yerebakan
  Adem Yerebakan16.07.2013 - 10:51

  bir süredir yüksek kaliteli stereo sesler eşliğinde yüksek çözünürlüklü görüntüler alıyorum
  aynen şöyle diyor
  dünyadakiiiiii insancıklaraaaaaa söyleeeeee mok yemekteeeeeen vazgeçsinleeeeeeer veeee adam olsunlaaaaaaar

  bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum bilen varsa lütfen yazsın

 • Süküfe Cin
  Süküfe Cin08.07.2013 - 12:08

  slm.murat gezegene sesleniyorum.kullandiginiz hap üzerine bir kac soru sormak istiyorum
  lütfen bana ulasabilirmisiniz.

 • Süküfe Cin
  Süküfe Cin07.07.2013 - 21:31

  merhaba.su an kizim cok feci sekilde sesler duyuyor. cok caresizim.hangi hapi denedigsek bir yardimini göremedik
  cok caresizim

 • Dilara Layık
  Dilara Layık01.07.2013 - 16:53

  ben birgün salonda otururken arkamdan garip garip sesler geldi salak salak şeyler söylüyordu biri arkamdan kadın sesiydi bu.aldırmadım geçtim ama korkuyorum bunun çaresi var mı acaba oturduğumuz evde mi bişi var

 • Darq Anqel
  Darq Anqel02.09.2011 - 00:01

  bnde qeceleri ayak sesleri duyuyorum :) delırmedıqımı bılıyorum :) sesleri duydum zaman butun duaları okuyorum ama fayda etmıyor sizce bu ne olmalı:(bazı arkadaslarım buyu dıyo:(bn hayalet fln demiyorm cnku sanmıyorum ama allah oyle bisey olmasına izin verdiyse bizm yapacaqımız bisey yok:( kader.......

 • Merve Çınar
  Merve Çınar10.08.2011 - 11:02

  gariten sesler duyuyorum deliriyormuyum durduk yere gıcırdıyan kapılar hahahh diye gülen insanlar başkalarına söylediğim zaman deli diyorlar nedir sizce bu

 • Ses Ve Gece
  Ses Ve Gece05.08.2011 - 22:52

  bu seslerin bir başlangıç gelişme ve sonuç aşamasımı var bilmiorum ama bende şu an için sizlerin anlattığı yoğnlukda değil. bende sizlerle nacizane hislerimi paylaşaym..benim duyduğum sesler cümle yada kelimelerden oluşmadı hiçbir zaman. hep takırtı tarzında sesler duymaktayım ama öle üst komşudan yada sokakdan gelecek cinsten değil. çok yakınımdan gelen sesler (bazen mutfaktan bazen yatağımın uç köşesindeki duvardan) ve son zamnlarda,hani hareketli bir şeye son anda bakmaya çalışır ve sadece gölge gibi görür yetişemesinizya ben seslerin yanı sıra birde (günde 3-4 kez oluyor) öle şeyler görüorum.. hiç canlı olmayan çevremde ufak kıpırdanmalar (gölge şeklinde) oluyor.

  Bir yakının ölebilir ve korkup üzülebilrsin..sakatlanabilir sağlığından endişe ettiğin için korkabilirsin..ve daha nice korkmalar yaşayabilirsin ama yapacak bir şeyin olmadığı için çaresizlikden dolayı korkmak korkuların en kötüsü geliyor bana..o sesler yada görüntülere karşı hiçbirşey yapamamak sadece beklemek ve korkmak her türlü korkudan daha tehlikeli ve acımasız..başarabilrmiyim bilmiorum ama doktora gitmedne ilaç kullanmadan çözmeye atlatmaya çalışıorum bu durumu ama bu durum uzun bi süre daha devam edecek olursa sizler gibi bende bir doktorla iletişime geçip kimseye söylemeye cesart edemediğim bu durumu anlatacağım..