Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

fransız öpücüğü sizce ne demek, fransız öpücüğü size neyi çağrıştırıyor?

fransız öpücüğü terimi Meliksah tarafından tarihinde eklendi

 • Murat Can
  Murat Can

  İki kişinin bendensel ve ruhsal etkileşimi sonunda en hassas nokta, yani dudakların buluşması

 • Görkem Özdemir
  Görkem Özdemir

  şimdiye kadar sadece,kelime olarak bildiğim...anlatımlarınızla anladığım kadarıyla
  sevgilimle sürekli yaptığım şey...hmmm ilk günden yatağı boylamamızın sebebiymiş desenize...:D
  nese fransız öpücüğü erkek çiftleşme çağrısı olarak öngörebilirmişiz yani

 • Halil Üstün
  Halil Üstün

  Normal öpüşmeden farklı dilin daha derinlere doğru indiği, bademcik turu yaptığı :)) dudakların fazla çekiştirmeden morardığı öpücük türü oluyor.

 • Beyza Babacan
  Beyza Babacan

  fransız öpücüğü nasıl oluyo bilmem ama öyle bi film vardı çok duygusaldı ya arkadaşlar ben futbolcu fernando torrese aşık oldum onunla öpüşmek istiyorum ve onunla denizin yanıbaşında geceleyin sadece o ve ben çok romantik dakikalar geçirmek istiyorum sonrada onun beni öpmesini yani onunla öpüşmek istiyorum

 • Nevzat Bey
  Nevzat Bey

  yahu onlar sabahın köründe sarımsak yiyorlar. sarımsak kokulu bir öpücük... ayık olmamalıyım sanırım. alt dudak falan anlamam. sızmaya yakın olmadan olmaz eğer öpecek olan fransızsa. yok değil de stil olarak soruyorsanız pek önemi olmamalı. öpüşmenin de ırkı, dini, dili olacaksa geriye ney kalıyorsa onu yapmalı artık.

 • Bülent Aysu
  Bülent Aysu

  ben fransız ingiliz öpüşmesini bilmemde balık tutmak çok hoşuma gider sevdiğimle :) :)

 • Hayat Yeniden
  Hayat Yeniden

  valla fransa mı mıransa mı bilemem,
  görmek gerek :)))))))))

 • Alper Yalcin
  Alper Yalcin

  aslinda sevisirken hepiniz yapmissinizdir...Yani sevgilinizin alt dudagini emersinin vs..buna fransiz öpücügü derler...

 • Ayça Çavaş
  Ayça Çavaş

  bukadar mı özlediniz yahu dedirten..bide bazı kimseler için 'kadınım' olmalı ;)

 • Chuck Turner
  Chuck Turner

  Öpüşenlerin tüm benlikleriyle katılmalarını gerektiren ve çok kolay berbat edilebilecek bir öpüşme şeklidir. Ağızlar açık olarak yapılan karşılıklı bir alış-veriştir ve genelde sessiz sakin bir yerlerde daha büyük zevkle yaşanır.

  1.Adım: Bakışma
  Her zaman için, öpüşmeden önce büyük önem taşıyan bir bakışma aşaması yer alır. Bu aşamada, karşı tarafla göz teması sağlanır ve olacaklar konusunda iki tarafında hiç şüphesi kalmaz. İlk buluşmalarda genelde, bakışmayla beraber kızarma ve hatta heyecandan kaynaklanan anlamsız gülüşler de hakimdir. Tüm duraklamalara ve çekingenliklere rağmen, anahtar Bakıştır. Hatta bakışma tüm öpüşme sürecinde en önemli, kilit adımdır da denebilir. Bakarken aynı zamanda karşı tarafı ne kadar çok öpmek istediğinizi düşünmeniz (karnınıza kramplar saplansa da) doğru bir adımdır. Bu düşünce sizin, midesi bulanmış gibi anlamsız bakışlarla, ortamın romantizmini mahvetmek ve karşı tarafı huzursuz etmek yerine, onu etkileyici bir şekilde kesmenizi ve karşı koyamayacağı kadar romantik bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır. Bir anda, ortamda hiç konuşmadan öylece durmaya başladığınızda, sakın konuşarak anı bozmayın. Bakmaya devam edin ve ona doğru Yaslanmaya hazırlanın.
  2.Adım: Yaslanma
  Yaslanma, teknik olarak Bakışma kadar mükemmel olmak zorunda değildir. Daha çok, serbest-oluşumlu bir eylem olarak da nitelendirilebilir. Hatırlanması gereken tek şey, ne çok hızlı ne çok yavaş davranmamak gerektiğidir. Yani karşı tarafa yaklaşımınızda, bir nebze de olsa, şiirsellik olmalıdır. Bu aşamada, karşı taraf belki de bu yazıyı okumuş olacak ve Yaslanma hareketini, size doğru meyil alarak tamamlayacaktır. Ama tabii bu şekilde karşılık vermeme ihtimali de var. Karşılık vermemesinin nedeni heyecandan donup kalmış olmasından kaynaklanıyor olabilir. Tabii, bunların yanında bir de sizi gerçekten öpmek istememesi olasılığı da var. Bu durumda karşı taraf, tepkisiz kalarak sizin geri çekilmenizi umuyor olabilir. Sonuçta bir karara varmanız gerekecektir. Bu kararda biraz zorlanabilirsiniz; ama bakışlar size karşı tarafın düşüncesini anlatacak ve doğru yolu gösterecektir ve büyük ihtimalle her şey yolunda gidecektir. Geri çekilmeyip devam etmeye karar verdiğinizi ya da karşı tarafın bir anda size doğru yöneldiğini varsayalım, o zaman, kafanızı toplayın ve hedefe iyice odaklanın çünkü çarpışan burunlar zaten garip hislerle dolu olan o ana, biraz daha romantizm ekler. Hedefe ulaştıktan sonra, artık en karmaşık adımı atmanın vakti gelmiştir: Öpüşme.
  3.Adım: Öpüşme
  a) Dudakların Kenetlenmesi
  Bu adım, aslında birkaç aşamadan oluşur, dolayısıyla çok dikkat gerektirir. Dudaklar kenetlendi mi, sadece öpüşmeye konsantre olun. Dudakların çok ıslak olmasını istemezsiniz ama çok kuru olmaları da rahatsızlık hissi verir. (Dudaklarınızı Yaslanma aşamasının bitiminde yalayarak ıslatabilirsiniz, ama bu başlangıç için işleri karıştırabilir. Eğer yine de denemek isterseniz, bu işlemi yaparken olayın akışını bozmamaya özen gösterin.) Öpüşürken, bunun ne çeşit bir öpüşme olduğundan emin olun. 'Seni gerçekten çok seviyorum' öpücüğü mü, yoksa 'Benimle hemen şimdi içeri gelmeni istiyorum seni seksi şempanze! ' öpücüğü mü? ! Bu daha çok kiminle olduğunuza bağlı bir şeydir, ama karşı tarafa duyduğunuz tutkunun derecesine göre dudaklarınızın baskısını ayarlamayı unutmayın. İçinizde ne kadar tutku birikmiş olursa olsun, sakın bir anda çok sert ve hızlı olmayın. Bir spor araba değil de, bir Vosvos kullandığınızı hayal edin, daha ağır ve sabırlı davranın.
  b) Sarılma
  Öpüşme birkaç saniye sonra hala devam ediyorsa, bu aşamada devreye eller ve kolların girmesi doğru olur. En sağlam adım, sarılırmış gibi kollarınızı ona dolamaktır. Daha sonra öpüşmenin gücüne göre birbirinizi daha sıkı veya daha gevşek sararsınız; ama bu işlemi yaparken unutmayın, karşınızdakiyle güreşmiyorsunuz, öpüşüyorsunuz! Amaç, karşıdakinin nefes alımını kesmemektir, bu nedenle yumuşak olun. Sarılmayı kollarla yapılan bir hareket olarak düşünün. Deneyim kazandıkça, duruma göre daha farklı şekillerde de karşı tarafa yaklaşabilirsiniz.
  c) Şevhetli Öpüşme
  Ulu orta yerlerde başkalarını bu şekilde öpüşürken görmek size nasıl rahatsızlık verirse, başkaları da aynı şekilde sizi o konumda görmekten rahatsızlık duyacaktır. Dolayısıyla başkalarının sizi görmesine fırsat vermeyin. Öpüşürken, unutmamanız gereken en önemli nokta, her ne kadar televizyonlar sizi aksine inandırmaya çalışsa da, amaç, sevgilinizin midesini yalamak değildir. Diliniz, onun ağzında olmalıdır, evet, ama abartmadan araştırmacı bir tavırla. Fransız, çok tutkulu olmasına rağmen, bu kontrollü bir tutku olmalı. Kontrollü bir biçimde yapıldığı takdirde, Fransız Öpücüğü, başka bir tür olan Beden Öpücüğüne öncülük yapabilir.

 • Vera Tunahan
  Vera Tunahan

  Sevgi olgusunun ehemmiyetini çözememiş insan ırkı gidip de öperek,dokunarak,yatarak,kalkarak velhâsılı sadece bedensel eylemlerle tatmin aramakta.
  bedenini doyurabildin belki ama tüm bu çabalar ruhunu tatmin etmeye yeter mi?
  adamlarda bağlılığın ''b'' si yok istediği kadar fransız öpücüğü icad etsin!

  kısa vadeli tatminsel hareketlerle hayvanlardan öteye geçilemez bir hayat bu çizilen profil.

  öpücükler değil aslolan.
  öpücüğe gelene kadar katettiği yol,insan yüreğinin ve ruhunun elele.

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  Türk öpüşmelerine nazaran farkı nedir bilemiyorum, bizdede mevcut...

  Zerafetse zerafet, ihtirassa ihtiras, şevkse şevk, aşksa aşk...

  Bizim öpüşmelerimiz ile onlarınkinin arasında ne fark var..? ? ?

  -Dil...dil...dil var kardeşim dil...

  -ha...ha...güleyim bâri, ne yani biz azı dişlerimizlemi raks ediyoruz.... :)

 • Sultan Akbas
  Sultan Akbas

  cok sıdetli bir öpücüktür bence herkes yasamalı

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  çok kibar, çok uslu çok nazik bir öpücük olarak görüyorum...

  Türkiye'deki öpücüklerle kıyas bile yapılamaz..

  Resmen bizimkilerin öpücükleri, Fransız öpüçüğünün yanında - diş çekmek- gibi kalır...:Pp

 • Talin Malin
  Talin Malin

  Güzeldir

 • Rüzgar Çağlasu
  Rüzgar Çağlasu

  valla ne yalan söyleyeyim bilmiyorum yani karşı cinsi baştan çırkarmakta birebir öpücüktür heralde

 • Ahmet Gündüz
  Ahmet Gündüz

  fransız öpücüğü nedir?

 • Bay Grey
  Bay Grey

  ii o zaman sende Alman erkekleriyle dene....

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Dudaklar güzelde dil biraz mide kaldırıyor...

 • Kimse Siz
  Kimse Siz

  Ağzına diş fırçası girdiğinde bile öğürme tepkisi verebilen bir millet olarak Fransız öpücüğüne pek yatkın olduğumuzu düşünmüyorum.Öğürme refleksi aşılırsa keyiflidir.

 • Aynur Hasanoğlu
  Aynur Hasanoğlu

  ya ben fransız öpücüğünün nasıl olduğunu anlamadım. Türkü varken niye fransızı bunu hiç anlamış değilim:D

 • Arzu Kemancı
  Arzu Kemancı

  fransız öpücüğümüü dıl oyunu gıbı bısey yanı yapamadım yapmmmm ne gerek var canım dudak varken acıtma rıskı olabılır yanıı hem bızmkı daha gusel yerlı malı yurdun malı herkes onu kullnmalı

 • Asya Liman
  Asya Liman

  bi sahne geldi direk aklıma...dizi miydi filmiydi bilemiycem şimdi...
  bi çocuk, bi kıza milletlerin nası öpüştüğünü uygulamalı olarak gösteriyodu, en sonda biz böyle öpüşürüz diyerek...(çocuk fransız)

  bu kesin bi diziydi, annemin saçma sapan pembe dizilerinden biri işte...

 • Arda Berksan
  Arda Berksan

  dinimizde caaaaiz olan bir yatağı işaret ettiren bir öpüşme şeklidir

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan

  dilin, masumiyetin içine etmesi....''hadi uzanalım'' daveti..

 • Nihan Koçyiğit
  Nihan Koçyiğit

  meg ryan ve kevin kline ın oynadığı eğlencelik bir romantik komedi..

  aklımda en çok kevin kline ın söylediği ' la mer' adlı fransızca şarkı kaldı...sesi de en az kendi kadar yakışıklı :))) (yakışıklı ses...tartışmaya açılabilir :))

 • Ciz Lavit
  Ciz Lavit

  Olaya fransız kaldım valla; ne diyeyim...

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  dille bademcik ameliyatı

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  arkeolog :)

 • Eser Bas
  Eser Bas

  öpücüğün ülkesi olmaz. karşındakini öperken kalp çarpıntısının kulaklarına kadar geldiğini his ediyorsan iyi öpüyorsun demektir. netice olarak iyi öpmek için fransız olmak gerekmez.