Kültür Sanat Edebiyat Şiir

cumhuriyet halk partisi (chp) sizce ne demek, cumhuriyet halk partisi (chp) size neyi çağrıştırıyor?

cumhuriyet halk partisi (chp) terimi F tarafından tarihinde eklendi

 • Tuna Ceylan
  Tuna Ceylan 29.05.2023 - 12:37

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  CHP"nin 6 oku Türkiye toplumunu yukarıdan reformlarla dönüştürmeye çalışan antidemokratik seçkincilerin ilkeleridir,sosyal demokrasinin ilkeleri değildir.Hala 6 oktan medet ummak,hala 6 okun tanımladığı kimliği ilerici zannetmek,hala parti ambleminde 6 oku tutmak,olsa olsa zavallı bir tutuculuğun ve ilkel çağdışılığın göstergesidir.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  chp'de hala 6 oku tutmak,hala 6 oku ilerici sanmak.olsaolsa zavallı bir tutuculuğun ve ilkek çağdışlılığının göstergesidir.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  chp'nin 6 oku,türkiye toplumunu yukarıdan reformlarla dönüştürmeyeçalışan antidemokratik seçkincilerin ilkeleridir.sosyal demokrasının ilkeleri değildir.

 • Bay Grey
  Bay Grey

  son yapılan ankete göre %64 ile açık ara iktidar olacak partidir...

  Anket yapılan yer Taksim Gezi Parkı :)

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud

  Ömer Lütfü Mete diyor ki:((chp türkiye'nin nefs-i emmaresidir? iktidarda olmadığı sürece hiçkimseye rahat yoktur? mealen:laik ve demokratik,sosyal bir hukuk devleti olan türkiye cumhuriyeti ayakta durduğu sürece,chp bu ülkenin onursal iktidarını hep elinde tutacaktır? atatürk diyor ki:benim iki büyük eserim vardır? birisi türkiye cumhuriyeti diğeri chp'dir? nitekim iş bankasının %23 hissesi bu partinindir vesselam :))

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  1960'larda CHP: Hangi kökten gelirse gelsin,hangi dili konuşursa konuşsun,ve hangi inancı paylaşırsa paylaşsın,kimse azınlık konumunda değildir,herkes ülkenin asli sahibidir.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Şükrü saraçoğlu 1942'de şu konuşmayı yapıyor.'Biz Türküz,Türkçüyüz ve daima da Türkçü kalacağız.Bizim için Türkçülük bir kan meselesi olduğu kadar ve en az o kadar bir vicdan ve kültür meselesidir.'

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Ecevit(1983) de:CHP zaten bir burjuva partisiydi.O misyonunu tamamladı.Sosyal demokrat parti olamadı.1977'deki gücüyle,parasıyla,arabalarıyla binalarıyla verseniz artık gözüm yok.Demişti.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Fırkamız(parti) serbest ticaretin ve normal çalışan sermayenin dostudur...Kaç milyonerimiz var.Hiç. Binanenaleyn biraz parası olana düşman olacak değiliz bilakis memleketimizde birçok milyonerler yetiştirmeye çalışacağız...Diyen M.Kemal'in yakın çevresi kurduğu şirketler aracılığıyla kısa bir zaman diliminde milyoner olmuştur.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  'Şirketimizin kurucuları içinde 115 değil daha çok milletvekili vardır.Amacımız halkımıza yol göstermektir.Ortaklarımızın büyük bir kısmı,yiğit ordumuzun binbaşı ve daha yüksek rütbeli subaylarından ibarettir.'

  T:M:İ Anonim şirketi ortaklarından Ekonomi Bakanı M.E.Bozkurt

 • Hilal İslamoğlu
  Hilal İslamoğlu

  İKTİDAR göremeyen bir partidir.... boşuna kürek sallıyor okyanusta..

 • Atakan Simsek
  Atakan Simsek

  genel baskaninin 'alti ok'babaannemin resmi gibi duvarda asilidir dedigi,a.b.uyum yasalarina,özellestirmelerebagli,sovyet devrimini komunist partinin ve gorbacovun yok ettigi gibi vatanimi,cumhuriyeti de chp nin yok etmesinden korktugum kemalist,halkci,devrimci olmayan ama bati kapitalizminin sol bacagi sosyaldemokrat olan parti..

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Eninde sonunda her şey aslına rücü eder.

 • Elif Şahin
  Elif Şahin

  ...chp'yi hainlere kaptırmayın?
  ...chp'yi ne karl marx kurdu nede lenin?
  ...hasan yalçın marksizme kemalizmi kurban etmiştir?
  ...cumhuriyetin bazı köşe yazarlarıda sosyalizm sevdasına kemalizmi kurban etmiştir?
  ...ey hakiki chp'liler? ? ? partinize sahip çıkınız?

 • Uğur Aksoy
  Uğur Aksoy

  CHP lilerde CHP karşıtlarıda hep liderlerinin ağzı ile konuşuyorlar.
  Hiçbirinizin konuştuğu kendi düşünceleriniz değil.
  Sözleriniz,TV de gördüğünüz her iki tarafında objektiflikten uzak kanalların söyleşi programlarında laf ebeliği yapan parti taraftarı yazarların düşünceleri.Ben burada okuduklarımı her akşam tv de dinliyorum zaten.
  CHP liler siyasetten zaten anlamaz bu kesindir. CHP iktidfara gelse sanki ne olacak. AKP hiç olmazsa kendi yandaşlarını kalkındırıyor. CHP gelse onu da yapamaz. DSP döneminde MHP nin öttüğü gibi birşey olur.
  CHP de birlik beraberlik yoktur,kartdeşilik yoktur sadece kadın erkek cıvıklığına dayalı bir partileşme söz konusudur.Gençliğine bakarsanız ne demek istediğimi analrsınız.
  Bazı siyasetten anlamayanlar da tutuyor Baykal kötü CHP baykalsız olmalı diyor.Yahu kardeşim senin baban çıksaydıda tekrar CHP yi o açsaydı.CHP Baykalın hakkıdır.Beğenmeyenler başka partiye oy versinler.

 • Mustafa Emre Özgen
  Mustafa Emre Özgen

  1919 sonrası Türkiye'sine yakıştırdığım yegane parti...

  Ama Baykal yapıştı koltuğa yahu!

  Olsun inadına CHP! ! !

 • Selin Özen
  Selin Özen

  öfkeliydim
  şimdi acıyorum.

 • Yunus
  Yunus

  ben bu chp ıle baykalı anlamıyom adam chp ıcınmı var akp partı ıcınmı resmen tayyıbe secımı kacandırdı tayyıp yatıp kalkıp cumhurbaskanlıgı secımınde meslıse gırmedıkelrı ıcın dua edıy ha

 • Murat Demir
  Murat Demir

  ya kardesim bundan sonra hiç bir sol parti ulke iktidara gelemez. tamammı bu ulke artık akıllandı o solcu ozentiler yok.ulkenin yuzde 70 i sagcı.he bu arada kimse chp- mhp birligi gormesin. mhp gibi ulkucu bir parti gidipte sosyete partisiyle birlik olamaz.

 • Yaz Gülü
  Yaz Gülü

  ya nerde ütopik düşünce var burada okuyorum.ama saygı duyuyorum hepsine de :) :) başında dennis baykal olduğu sürece asla iktidar olamayacak,emeklilerin partisi diyebileceğim bir parti,eskiden iyi muhalefet yapardı şimdi o misyonu bile kalmadı, dennis kendini değil meclisteki 111 azınlığı düşün ve çekil 180 olan sayını 110a düşürdüğün içinde utanmalısın bence,,bu başarı değildir...

 • Murat Demir
  Murat Demir

  allah ın sopası yok ama halkın oyle bir sopası varki....bundan sonra artık susun.. ama hadi bakalım siz bunuda mahkemeye verin..

 • Tuğçe Kaya
  Tuğçe Kaya

  halkın bugün tabir-i caizse ağzının payını verdiği parti.. bugün herkes bilhassa AKP'ye şeriatçı diyenler çok iyi anladı ki türk milletinin dini islamdır türk milleti ne dinine ne başörtüsüne laf ettirmez bu millet bu değerlere sahip çıktığı için bugün ayakta ve her zamanda bu değerlere sahip çıkmaya devam decek ALLAH'ın izniyle.. bunu DENİZ BAYKAL artık anlasın boşa kürek çekiyo.. deniz baykal AKP'ye karşı değil ALLAH'a karşı mücadele ediyo ve tabiki mağlup olacak şimdiden tüm CHP'li arkadaşlara geçmiş olsun diyorum...

 • Murat Demir
  Murat Demir

  o bazı arkadasın chp olmasa chp olmasa dedigi parti.. bu parti evet gül ün cumhurbaskanlıgını engelledi ve ilk defa siyaseti bir mahkemeye tasıyarak demokrasi katili olarak tarihe gecti.. he birde sizin su cok elestirdiginiz toprak satımı vardı ya.. o toprak satımı sizin su halk partisi dediginiz partiyi kuran ataturk devrinden beri var.. toprak satımı gayet normal.. merak edenler varsa ister burdan ister ozel mesaj dan ne oldugunu nasıl gayet normal oldugunu anlatabilirim.. he bu arada sosyete partisi yani sizin dilinizde halk partisine yarınki secimlerde sans dilerim...ama sadece sans. cunku isiniz sansa kaldı.

 • Hejar Şew
  Hejar Şew

  Türkiye’nin laik düzenini ve Cumhuriyetin çağdaş kazanımlarını hedef alan etkinlikler ile dini politikaya yansıtma, kamu yönetimini ve özellikle eğitimi bağnaz dini çıkar odaklarıyla, tarikatlarla kuşatma çabalarına kesinlikle fırsat vermeyeceğiz....


  CUMHURİYET HALK PARTİSİ! ! !

 • Tuğçe Kaya
  Tuğçe Kaya

  CHP'nin bu ülkedeki tek fonksiyonu ahkam kesmek... sanırım tek partili dönemden kalan bi alışkanlık bu.. onu yaparız, bunu yaparız diye kendisini dünyanın hakimi sanan deniz baykalın tekelinde olan bi parti... ve bence CHP bu ülkeye artık gerçekten zarar vermeye başladı... Allah AKP'yi ve AKP'lileri başımızdan eksik etmesin...

 • Yunus
  Yunus

  bu gunku pkk tek sorumlusu sımdı demeyın onlarmı kurdu pkk yı ewet onalr kurmadı ama kuarn ve pkk temelını olusturarn solcu akıma destek oldular

 • Ergunari
  Ergunari

  CHP'yi dinden bi haber olanların partisi diye tanımkayanlar Hristiyan insanların isimlerini kullanıyorr...

 • Ergunari
  Ergunari

  Kimilerinni sol olarak bile görmediği parti......Ama arkadaşlar nolur bi düşünün CHP olmasa Çankaya'da kim oturuyodu? ? CHP olmasa Amerika için Irak'a nası savaş açıyodukk! ! CHP olmasa türkiye halkının onurunu kim koruyacaktı? ? ? CHP olmasa hangi sol parti, mecliste olacak ve AKP'ye engel olacaktı...CHP olmasa satılmayan hangi toprak kalacaktı? ?

 • Yürümek Gerek
  Yürümek Gerek

  Hakan Albayrak'ın tavsiyesi
  dikkate alınıp.. adı
  KÜM (kriz üretim merkezi) olarak
  değiştirilmeli..
  hiç değilse “ismine münhasır' bir parti olarak anılır
  bu da bir şey-dir..
  öyle değil mi?