Kültür Sanat Edebiyat Şiir

bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete sizce ne demek, bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete size neyi çağrıştırıyor?

bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete terimi Eylem Devrim tarafından tarihinde eklendi

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  gideyoz diyor şarkıda herif.. gidiyoruz demiyor..

 • Semih Çoban
  Semih Çoban

  nasıl ki kıyametten önce alametlerini yaşıyorsak cem karaca da böyle düşüyor.önce alametleri yaşayacağız sonra kıyameti.Cem Karaca'ya Allah rahmet eylesin

 • Fatih Yılmaz
  Fatih Yılmaz

  Antalya açıklarında avlandığı bildirilen ve Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde balıkçı tezgahında sergilenen balık, insanın yüz hatlarını andıran görünüşüyle ilgi çekiyor.

  Tavşanlı'da 30 yıldan beri balıkçılık yapan Hüseyin Şen'in, Balık Pazarındaki tezgahında bulunan, balıkçılar tarafından 'insan suratlı balık' olarak nitelendirilen balık, balıkçıların yanı sıra vatandaşların da ilgi odağı oldu.

  Şen, uzun yıllardır balıkçılık yapan bir kişi olarak 'insan yüzüne benzeyen kaburgaları olan bir balığa ilk kez rastladığını' belirtti. Balığı, Türkiye'nin değişik denizlerinden temin ettiklerini, Antalya açıklarında anlaşmalı tekneleriyle son çıkılan seferde bu balığın ağlara takıldığını anlatan Şen, 'Ömrümde ilk kez bu tür bir balık görüyorum'
  iddiasında bulundu.

  Hüseyin Şen'in elemanlarından Recep Çağatay da, 'Antalya'da anlaşmalı bir teknemiz var. Bu tekneyle balığa çıkıyoruz ve ne çıkarsa onu getirip burada satıyoruz. Geçtiğimiz gece yine balık için Antalya'dan açıldık. Hava çok durgundu. Ağları attık ama pek umutlu da değildik. Sabah ağları çektiğimizde bu balıkla karşılaştık. Antalya'da bütün balıkçılar hayretle balığı incelediler. Onlar da bu tür bir balık hiç görmemişler. Balığın cinsi konusunda kimse bir şey söyleyemiyor. Biraz vatoza benzetiyorlar ama onda da böyle bir çehre yok. Biz de balığı Tavşanlı'ya getirdik'dedi.

 • Fatih Yılmaz
  Fatih Yılmaz

  İzmir Hayvanant Bahçesi'nin sakinlerinden Golyad isimli aslanın 'Allah' diyerek kükrediği söylentisi hızla yayılırken, öğle ezanının okunduğu saatlerde yaşlı aslanın birden kükremeye başlaması dikkat çekti. Hayvanat bahçesinin ziyaretçileri ise, aslanın 'Allah' dediğini kulaklarıyla duyduklarını söyledi.

  Moskova Sirki tarafından 3 yıl önce İzmir Hayvanat Bahçesi'ne hediye edilen yaşlı aslan Golyad'ın, 'Allah' dediği arkasından da zikir yaptığı söylentisi üzerine, yaşlı aslanın ziyaretçileri yoğunlaştı.

  Yaşlı aslanın 'Allah' demesini duymak için hayvanat bahçesine akın eden ziyaretçiler, aslanın 'Allah' dediğini, bu tür olayların olabileceğini, iklimin bile değiştini bunun kıyametin habercisi olduğunu söylerken, kediler bile 'anne' diyorsa, aslanların da 'Allah' diyebileceğini ifade etti. Yaşlı aslan Golyad'ın tam öğle ezanı sırasında ise birden kükremeye başlaması dikkatlerden kaçmadı.

 • Sultan Fatih Yağcı
  Sultan Fatih Yağcı

  dünya..

 • Bir Kara Karga
  Bir Kara Karga

  Bindik bir alamete
  Gideyoz kıyamete
  Yol dediğin yol gibi
  Ulaşmalı bir yere
  Biz dön baba dönelim
  Geliyoz aynı yere
  Bu döngü kısır döngü
  Başı var da, sonu yok
  Dönüyom dönemiyom
  Sonunda bir çıkış yok
  Yerel ve genel seçim
  Seçin bakalım seçin
  Ki dön baba dönelim
  Aynı yere gelelim
  Çete çeteye çatmış
  Çete çete içinde
  Battık buruna kadar
  Cafer getir peçete
  Nush ile uslanmam ben
  Etmeli beni tekdir
  Tekdirden anlamazsam
  Artık hakkım kötektir
  Eskiden adam gibi
  Oturur meze yerdik
  Şimdi meze yer gibi
  Oturup adam yiyoz
  O zaman siz buna
  Müstehaksınız len!
  'Ve bir köy kahvesi sohbeti...'

 • Gül Solmaz
  Gül Solmaz

  gedeyyoz gıyamete....

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  maskeli beşler filminin soundtrackinden bir cem karaca yorumu...

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan

  geçeceğimiz köprüler aydınlık mı? ....hele bir yürüyelim...

 • Hilal Çiftçi
  Hilal Çiftçi

  Hem de oynayıverekten.