Kültür Sanat Edebiyat Şiir

BİLECİK PAZARYERİ ALINCA KÖYÜ sizce ne demek, BİLECİK PAZARYERİ ALINCA KÖYÜ size neyi çağrıştırıyor?

BİLECİK PAZARYERİ ALINCA KÖYÜ terimi tarafından tarihinde eklendi

 • Erol Akçam
  Erol Akçam

  Alınca tabiatla özdeşleşmek sessizliğin sesini duymak ve de akrabalarımın ekonomik zayıflığının üzüntüsü.(Bana göre....)
  Alıncalılar her nekadar gelirlerinin hayvancılık ve tarım dan temin ediliyor demelerine rağmen esas geliri eskiden beri orman ürünlerinden elde etmişlerdir.Son dönemlerde çalışacak genç nesilin de eksilmesinden dolayı bu alanda kazanç temini zorlaşmıştır...Bizler gibi büyük şehirlerde mücadele etmiş hemşeri ve akrabaların bu konuda birşeyler yapması gerektiğine inanmaktayım. Bunlar neler olabilir, hep beraber düşünmemiz gerekmekte ve acilen çözüm üretilmesi gerektiğine inananlardan biriyim...Önerilere açık olarak sizde teklifleri nizi dile getirin, tekrar söyleşelim.

 • Erol Akçam
  Erol Akçam

  Alınca köyünün kanalizasyon alt yapısı muhtar Haluk zamanında tamamlanmıştır. Şu anda köyün bir kısmının kanalizasyon bağlantısı vardır.Yolun alt tarafında kalan evlerin kotları, kanalizasyon kotundan aşağıda olduğu için bağlantısı yapılamamaktadır.
  Apsua Erol Akçam

 • Mumtaz Ferit
  Mumtaz Ferit

  Köyümüzün kanalizasyonu 1998 yılında yapılmıştır. Sorunsuz çalışmaktadır. 1994 - 1999 yılları arası muhtar Haluk AŞHARA, Son seçimleri de 2009 yılından beri halen muhtarlık görevini yürütmektedir.