Kültür Sanat Edebiyat Şiir

belge ve bilgi yönetimi bölümü sizce ne demek, belge ve bilgi yönetimi bölümü size neyi çağrıştırıyor?

belge ve bilgi yönetimi bölümü terimi Bekir Şimşek tarafından tarihinde eklendi

 • Selin Bilgin
  Selin Bilgin

  üniversitelere bağlı olarak bölümün dersleri farklılaşmıştır. kimi fen-edebiyat fakültesine dahil ederken kimi de iletişim fakültesine dahil etmiştir. psikoloji,sosyoloji,osmanlıca,kütüphanecilik,kayıt yönetimleri,ingilizce,bilgisayar teknikleri gibi birçok dersin yanı sıra adı ingilizce olan da dersler mevcuttur ancak dediğim gibi üniversiteden üniversiteye değişmektedir.

 • Selin Bilgin
  Selin Bilgin

  geçmişle geleceği profesyonelce birleştirip arşiv, kütüphane, bilgi, belge,kayıt, yöneticilik, bilgisayar aynı zamanda osmanlıca gibi aranan tüm özellikleri bir arada toplayıp bilgi yöneticisi ünvanı ile meslek hayatına çıkış yapmamızı sağlayan; banka,televizyon,medya,kanallar, cumhuriyetve devlet arşivleri,özel şirket arşivleri gibi birçok alanda iş alanı sağlayan ve 2004 yılında ismi değişerek son haline gelmiş hakkında fazla bilgi edinilmemiş,henüz türkiyede 4-5 üniversitede yer alan oldukça komplike bir bölümdür.
  saygılarımla.

 • Fatih Şahin
  Fatih Şahin

  Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nde verilen öğretimin temel amacı, bilgi merkezlerinde bilgi kaynaklarının derlenmesi, düzenlenmesi ve bilgi erişimin sağlanmasına yönelik gereksinilen insan gücünü yetiştirmektir. Bu doğrultuda metodolojik ve teknolojik gelişmeler izlenerek kuramsal ve uygulamalı bir eğitim programı verilmektedir.

  (alıntıdır)
  kaynak: ankara üniversitesi
  Bu bölüm 4 yıllık olup lisans sonlarına doğru sevgiliden ayrılmaya yarar :)

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Cumhurureis devlet flarmoni orkestrasında baş zattırıfinfoncu olmak :))

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Kütüphanecilik bölümünün süslü ve havalı bir şekilde söylenişi.

 • Duygu Sanal
  Duygu Sanal

  bilgi ve belge yönetimi; arşiv, kütüphane, enformasyon ve dökümantasyon bölümlerini içine alan ve geleceğin bilgi yöneticilerini-bilgi profesyonellerini yetiştiren bir meslek dalıdır.

 • Sadık Altan
  Sadık Altan

  uzaktan eğitim

 • Aylin Aslım
  Aylin Aslım

  önceleri böyle bölümler yoktu (dinazor gibi hissediyorum kendimi - gülmeeeee) . Bilen varsa, eğitim konuslarını yazarsa bilgileniriz.