Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Atlantis'den gelen adam (Man from Atlantis) sizce ne demek, Atlantis'den gelen adam (Man from Atlantis) size neyi çağrıştırıyor?

Atlantis'den gelen adam (Man from Atlantis) terimi Osman Aslan tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Patrick Duffy'nin "Atlantis'den gelen adam"da rol alması Dallas'tan öncedir. Lakin ülkemizde "Dallas"ın 1978'de, "Atlantis'den gelen adam"ın ise 1984'de oynatılmasından ötürü, çoğu kişi bunun tersi olduğunu düşünür..

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Adamımızın el ve ayaklarındaki perdelere biterdik. Bu yüzden UHU ile parmaklarımıza perde yaptığımız çok zaman olmuştur. :)

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Ülkemizde sevilerek izlenen dizilerden biri de, başrolünü Dallas'tan da tanıdığımız Patrick Duffy'nin oynadığı "Atlantis'ten gelen adam" idi. Amerikan NBC Televizyonu tarafından 1977-78 yıllarında çekilen dizi, TRT ekranlarında 1984 yılında gösterilmişti. (3 Mart 1984 ile 14 Temmuz 1984 arası)

  Patrick Duffy dizide balıkadam Mark Harris karakterini canlandırmıştı.

  Konusuna gelince: Bir balık kadar güzel yüzen Mark, su altında uzun müddet kalabiliyorken, su üstünde ise sadece 12 saat kalabiliyordu. Bu süre geçtikten sonra suya kavuşmazsa bu onun ölümüne bile sebep olabiliyordu. Mark'ın görevi deniz ile ilgili bir kuruluşta araştırma ve keşiflere yardımcı olmaktı. Fakat bazen yaptıkları bunun çok ötesine geçip bir nevi deniz polisliği görevine soyunduğu da olmuyor değildi.. :)