Kültür Sanat Edebiyat Şiir

atatürkün sözleri sizce ne demek, atatürkün sözleri size neyi çağrıştırıyor?

atatürkün sözleri terimi Selçuk Akçaören tarafından 29.10.2006 tarihinde eklendi

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi23.08.2016 - 11:03

  'Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.'

  Mustafa Kemal Atatürk

  Atamızı Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi23.08.2016 - 11:02

  'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.'

  Mustafa Kemal Atatürk

  Atamızı Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz

 • me®nn
  me®nn16.11.2012 - 21:48

  Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel yeridir

 • Nihat Gülle
  Nihat Gülle31.08.2010 - 03:12

  ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI VARLIĞIMIZI BORÇLU OLDUĞUM YEGANE KURTARICILARDIR ONLARI VE TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE VE MİNNETLE YADEDİYORUM SELAM VE SAYGILARIMLA

 • Nilüfer Aydemir
  Nilüfer Aydemir06.01.2010 - 01:39

  Ey Türk Gençliği!

  Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

  Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
  Ulu Önder Gazi M. Kemal Atatürk
  20 Ekim 1927

 • Esra Gök
  Esra Gök29.12.2009 - 16:25

  'Ey millet! Allah birdir. Şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi ve hayrı üzerinize olsun. Peygamber Efendimiz hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri duyurmaya memur ve elçi olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki, Kur'andaki anlamı açık olan ayetlerdir. insanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor.'

 • Esra Gök
  Esra Gök28.12.2009 - 22:28

  Bizim dinimiz, milletimize değersiz, miskin ve aşağı olmayı tavsiye etmez. Aksine Allah da Peygamber de insanların ve milletlerin değer ve şerefini korumalarını emrediyor. »

  5. Şubat 1923 Akhisar? da Konuşma.

 • Esra Gök
  Esra Gök28.12.2009 - 22:27

  İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. Eksiksiz dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa, hakikate tamamen uyuyor ve uygun düşüyor.? »

  07. 02. 1923, Balıkesir? de Halka Konuşma.

 • Esra Gök
  Esra Gök28.12.2009 - 22:26

  Bizim dinimiz hiçbir vakit kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir. Allah? ın emrettiği şey, Müslüman erkeğin ve Müslüman kadının beraber olarak bilim ve bilgi kazanmasıdır? »
  M.KEMAL ATATÜRK

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün14.12.2009 - 01:58

  Bilelim ki,milli benliğini bilmeyen milletler,başka milletrlerin şikarıdır(Avıdır) .