Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ahmet piriştina sizce ne demek, ahmet piriştina size neyi çağrıştırıyor?

ahmet piriştina terimi Master_of_puppets tarafından tarihinde eklendi

 • Julıe Berrıe
  Julıe Berrıe

  hergece ruhu şad olsun dediğim, vatansever, benim gibi göçmen 1 aileden gelen ve eşsiz izmirim için çok kıymetli işler başarmış ve ömrü daha uzun olsaydı izmiri dünyanın sayılı kentlerinden 1i yapabilecek kabiliyet,birikim ve niyette olan çok değerli hemşehrim.

 • Hasan Otomobilci
  Hasan Otomobilci

  hizmet insanı, örnek devlet adamı, çok sevdiğimiz abimiz. allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

 • Yok
  Yok

  Allah razı olsun...izmiri şekle soktu. hem eshot larda 650 basıyoruz ögrenci.harika yaa...

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan

  izmir de, taraflı tarafsız çoğunluğun takdirini almış, saygı ile anılan büyük şehir belediye başkanı idi....

  öldüğü gün manavkuyu da yeni açılan adliye binasında idim.. oraya getirildi...adli tıp ardından morg....ve yine ardından milyonlarca gözün döktüğü gözyaşlarıyla uğurlandı.....izmirliler O' nu asla unutmayacak..:((

 • Zeynep Karabağlı
  Zeynep Karabağlı

  Ahmet Piriştinayı kaybedişimizin bi yılına daha geliyoruz.Onu o kadar özledim ki,Bir İzmirli olarak öksüzlüğümü tekrar hissediyorum.Babamı kaybettiğim zamanki gibi yanlızlık hissediyorum.Gerçekten gönlü geniş ve çağdaş bir insandı.Saygıyla Başkanımızı anıyorum.Hepimiz bu dünyayı terk edeceğiz keşke erken olmasaydı. O hergün bizimle .İzmirin her taşında ağacında hergün kordondan geçerken,melezden geçerken o koca koca palmiyeler Ahmet Pirştina yaşıyor diye fısıldıyor izmirin kulağına.

 • Necibe Sucuoğlu
  Necibe Sucuoğlu

  Ahmet Piriştina,insan için, insan gibi yürek taşıyan biridir-idi.....

  Yeri zor doldurulacak bir insan,bir başkan ve bir İzmirli....

  Siyasetin içine girip,temiz kalabilen ve de siyasetin entrika değil,hizmet yarışı olduğunu gösterebilen birisi....

  Rahat uyu,olmasan da aramızda,yüreklerde yaşatırız seni....

 • Zeynep Deniz
  Zeynep Deniz

  Ahmet Piriştina, AK Parti rüzgarının estiği seçimlerde CHP'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olmuş fakat görevini 5 yıla tamamlamaya ömrü yetmemiştir..

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  mesala biz ardından yakılan ağıdı abarttığımız hiç kimseyi hatırlamayız aradan aylar geçtikten sonra...çünkü göz yaşı dökerken bile gözümüzden akan yaş değil samimiyetsizliktir hani...

 • Nevin Akova
  Nevin Akova

  İzmir halkının gerçekten çok sevdiği,bir siyasetçiden beklenmeyecek oranda doğal,İzmir ve Türkiye için en büyük hayali UNIVERSIADE 2005' İZMİR'i hakkıyla yaşama geçirebilmek olan ve bu uğurda Fuardaki UNIVERSIADE EVİ'nde tüm çalışanlarla gecesini gündüzünü paylaşan,İZMİR'in efsanevi Belediye Başkanı..........

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  Fenerbahçe-Juventus karşılaşmasının gelirinin belirli bir kısmı ahmet piriştina için açılan derneğe bağışlanacak

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, 8 Nisan 1952 yılında İzmir’de doğdu. Türkay Koleji mezunu olan Piriştina, 1994 seçimlerinin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde DSP Grup Başkanı olarak meclis üyeliği yaptı. 1995 yılında DSP’den İzmir milletvekili seçildi.

  Kamu İktisadi Teşekkülü Komisyonu’na daimi üyelik yaptı. TBMM Genel Kurul Salonu’nun yenilenmesi ile ilgili komisyonda başkanlık, Uğur Mumcu suikastının Araştırma Komitesi üyesi olarak görev yaptı. 1999 seçimlerinde DSP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Piriştina, daha sonra CHP’ye geçmiş ve 5 yıllık görev süresinin dolmasının ardından yapılan 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı oldu. 15 Haziran 2004 günü geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata veda etti.


  Fransızca bilen Piriştina, evli ve iki çocuk babasıydı.


  Allah rahmet eylesin..

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  Smyrnalıların başı sağolsun...Hocamıza Allah gecinden versin, amin.

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  ölmeden 'sefa sirmen' başlığınında açılması gerektiğini düşündüren güzel belediye başkanı..

 • Mm
  Mm

  sevenlerine başsağlığı merhuma rahmet diliyoruz..

 • Senem Shamsili
  Senem Shamsili

  On binler Piriştina'yı uğurladı

  Kalp krizi nedeniyle 52 yaşında yaşamını yitiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, gözyaşları, çiçekler ve alkışlar arasında, yurttaşların yoğun katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı. Kentin sokaklarını ve onun çok sevdiği Konak Alanı'nı dolduran İzmirli yurttaşlar başkanlarını unutmayacaklarını haykırdılar. Devlet töreni, yoğun katılım ve izdiham nedeniyle gecikmeli olarak başlayabildi.

  CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Piriştina'nın yüzlerce okulu onararak binlerce çocuğa sahip çıktığını anımsattı. Yüksel, 'O çocuklar bugün başkanları için gözyaşı döküyor. Çalışma arkadaşlarım dediği işçiler de on binlerce İzmirliyle kendisini son yolculuğuna uğurluyor. Yarattığın İzmir'i korumaya ant içiyoruz' dedi. Piriştina'nın cenazesi Narlıdere'deki Yeni Mezarlık'ta toprağa verildi.

 • Senem Shamsili
  Senem Shamsili

  'Giderek karanlığa çekilen Türkiye'de iki aydınlık simge isim vardı: Piriştina ve İzmir! Artık İzmir Piriştina'sız. Çok üzgünüz...'