Kültür Sanat Edebiyat Şiir

^^eroin güncesi/kanat güner^^ sizce ne demek, ^^eroin güncesi/kanat güner^^ size neyi çağrıştırıyor?

^^eroin güncesi/kanat güner^^ terimi Serhat Yıldız tarafından 17.07.2008 tarihinde eklendi

 • Barış Sevgi Özgürlük
  Barış Sevgi Özgürlük 05.02.2011 - 02:47

  3 yıl evvel okumuştum sanırım. Beni derinden etkilemişti. Çok edebi denemez ama gerçekliğiyle kanınızı dondurabilir.

 • Nazende Ten
  Nazende Ten 04.12.2009 - 22:00

  Sevgili tavşancığım,
  Sana bir şeyler yazmak yerine milyonlarca şey söylemek isterdim ama artık imkansız galiba. Sanırım seni çok şaşırttım. Senin intihar planlarınla her dalga geçişimde kendi ölümüme kendimi alıştırıyor, korkaklığımı yenmeye çalışıyordum. Birde öyle bir hayalim vardı ki gerçekleşmesi demek, yeniden doğmuş olmam demekti. Fakat gerçekleşmesi bir değil üç imkansızı getiriyordu. Yinede umut yakamı bırakmıyordu.

  Sen, ben ve oğlum! Ne kadar imkansız bir hayalim varmış değil mi? Hep bir mucize olacak, sen beni fark edeceksin, seveceksin ve benim sevmeme izin vereceksin diye bekler dururdum. Geçmişini, özellikle de Hakan’ı unutup, zekanın ve güzelliğinin farkına varmanı, iyileşmeni istedim. Toparlanabilseydin, kendini öldürmekten vazgeçseydin, beni de yaşamla barıştırabilirdin. Ama ölmekte o kadar kararlıydın ve ben senin ölüm haberini kaldıramayacak kadar zayıftım ki, senden hızlı hareket etmek zorundaydım.

  Sen dünyanın en inatçı insanısın, kendini cezalandırmayı kafana koymuşsun, sevmemeye yemin etmişsin. Sevgisiz yaşayamayacağın için de yavaş yavaş öleceksin. Senin gözümün önünde eriyişini daha fazla seyredemez muhteşem zekanı yok edişine dayanamazdım. Ulaşılmaz tanrıçamın sinyal çekerek eroin parası toplayışını hazmedemezdim.

  Ardımdan çok fazla üzülmemişsindir. Son zamanlarda dertleşmek için bile uğramaz olmuştun. Yokluğuma kolay alışırsın sanırım. Eşyalarımı satıp “H”’e çevirmeye başlamışsındır. Ne yaparsan yap, senden sadece kitabını bitirmeni istiyorum. Ne yap et, o kitap bitene kadar ölme! Birilerinin işine yarayacak, seni anlatacak, birilerini utandıracak o kitap. O kitapta, yaşarken verdiğin mücadelenin meyvesini ölümünden sonra alacaksın. En azından şu lanet toplumun bir hatunun hiç kimsenin orospuluğunu yapmadan, canının istediği her şeyi yapabildiğini görmesi lazım. Göster onlara! Belki yaptıkların doğru değildi ama sen istedin ve tek başına sen yaptın, ödün vermeden, dürüstlüğünü yitirmeden, özgürlüğünden vazgeçmeden ve en önemlisi insanların birbirine oynayıp durdukları iki yüzlü, basit çirkin, küçük oyuncakların hiçbirinde oynamadan, paranın kudretine karşı koyarak yaşadın. Bunları bilmeliler, yazmalısın, benim gibi sessiz sedasız terk etme sahneyi. Belli mi olur, belki selam için tekrar sahneye çıkma sansı verirler ve o zaman iyi alkış alırsın.

  Seni çok fazla bekleyebileceğimi sanmıyorum ama bu tarafa gelirken bari biraz güzel dedikodu ve değişen bir şeylerin haberini getir. SENİ SEVİYORUM…”(x)  muş devlet hastanesinde başlayıp,cerrahpaşa tıpta geçen 8 yılı kapsayan içten bir günlük...

 • Aşık Mahzun İ
  Aşık Mahzun İ 12.10.2009 - 17:34

  henüz okumak kısmöet olmadı

 • Senem Erdem
  Senem Erdem 06.10.2009 - 06:04

  EVET OKUDUM AMA BEĞENMEDİM

 • Banu Nakip
  Banu Nakip 06.08.2009 - 10:09

  bnde okudum..güzel bi kitap ama 13-15 yaşlar için biraz tehlikeli,özendirici...yine de çok başarılı...tam olarak gerçeği yansıtıyor...

 • Gus Gus
  Gus Gus 04.08.2009 - 15:57

  meyillilerin okuması en sakıncalı kitap..
  yerine meyillilerin önünü kesecek Cristian F. EROIN isimli kitabı tavsiye ederim.. Sonrasında eserden esinlenerek filmi de çekildi.
  İrkiltici bir kitap.. film..

 • Sementer Sementer
  Sementer Sementer 28.05.2009 - 15:37

  Yeni okudum.Kanat Güner'in kendi hayatını anlattığı ve ölümle son bulan eroin yolculuğunu en ince ayrıntısını anlatıyor.İnsanın ta başından evdeki sorumsuzluk ve insanların çocuklarını başıboş bırakmaları sonucunda kendini boşvermişliğe adamak ve hayallarinin bittiği an eroin belası.Bu kötü dönemde ibret alınabilecek nitelikte bir eser.Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.Allah kimseyi özellikler çocuklarımızı bu duruma düşümesin.

 • Mukaddes Köroğlu
  Mukaddes Köroğlu 18.05.2009 - 22:57

  Bir eğitimci olarak kitap beni çok etkiledi. Gençlerin hayatlarında yaşadıkları boşlukların geri dönülmez sonuçlar doğurduğunu gördüm.Yaşamın inceliklerini, toplumun çelişkilerini çok iyi fark etmiş, dile getirmiş.Yaşadıklarını akıcı bir dille,çok güzel aktarmış. Keşke tedavi edilmesi için, gereken yapılsaymış. Zeki, akıllı bir genç kızmış. Yaşanan bu durum beni çok üzdü. Ama hiç olmazsa amacına ulaşıp,yaşadıklarını diğer gençlere aktarmayı başarmış. Beni sevindirdi.

 • Berrin Akın
  Berrin Akın 05.03.2009 - 14:21

  bende en az on yıl oldu okuyalı
  ama çok büyük hayat dersleri var içinde..

 • Duru Su
  Duru Su 22.02.2009 - 14:49

  güzel bi kitaptı hayatın içinden gerçkleri yansıtan

 • Serhat Yıldız
  Serhat Yıldız 22.02.2009 - 11:41

  Evet madde bağımlısı olan Kanat Güner'in,bir bar köşesin de altın vuruşu yapana kadar hayatın da geçen kesitleri anlatıyor..

  Buradan sizlere yavan gelebilir bu cümleler ama okumanız gerekiyor..

  Ruhun şad olsun kanat güner..

 • İsmet Yılmaz
  İsmet Yılmaz 04.12.2008 - 18:03

  gerçekte olmuş, bir kızın madde bağımlısı hatıralarını anlatıyordu 12-13 yıl önce okumuştum güzel bir kitaptı

 • Necla Argüz
  Necla Argüz 08.11.2008 - 21:18

  okuduğum kitabın adı sadece bunu çağrıştırdı çok oldu okuyalı