Necdet Gürçiftçi Şiirleri

1393

ŞİİR


5

TAKİPÇİ

Herkes gibi yaşadım ancak herkes gibi olmadım. Hayatımın en özeti bu.

Necdet Gürçiftçi

10 kasım'larda Atatürk'e saygı duruşu yaılıyor
Yani Atatürk'ün doğduğu ya da bu ülkeyi kurduğu günde değil öldüğü günde
Yani Atatürk'ün ölümüne saygı duyuluyor gibi oluyor
10 kasım'larda Atatürk'e saygı duruşu yapılıyor
Tuhaf bir cihazın tuhaf bir sesi eşliğinde
Anlamıyorlar mı durmak değil

Devamını Oku
Necdet Gürçiftçi

'18 yaşa idam cezası var da neden oy hakkı yok?' diyorlardı. 18 yaşa idam cezası var diye felsefe, bilim, Din hadisileri bilmeyen insanlara yaşları kaç olursa olsun seçme ve seçilme hakkı zaten yanlıştır yani burada çözüm idam cezasını doğrulamak için seçim yaşını da düşürmek değildir; idam cezasını da kaldırmaktır; felsefe, bilim, Din hadisileri'ni bilmeyenlerin seçme ve seçilme haklarını da kaldırmaktır.

'Kadın yapınca suç da erkek yapınca neden suç değil?' deyip zinayı kadın için de suç olmaktan çıkardılar yani zina batangemininmalları(batan geminin malları) oldu. Oysa çözüm zinayı erkek için de suç yapmaktı.

'Fatih 18 yaşında İstanbul'u aldı' diye seçme ve seçilme yaşını 18 yaptılar. Oysa kimseye '18 yaşındasın' diye zeka, akıl, mantık, bilimsellik, bilinç vermiyorlar. İstanbul'u da Fatih almadı; yanındaki koca koca, kimisi asker, kimisi alim, adamlar aldı. Gerçek ve doğru beceriye değil felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne bağlıdır; ve Osmanlı hanedanlığı'nda olan 'Kundakdaki bebekleri bile öldürtmek' ne felsefede ne bilimde ne Din hadisileri'nde ne Türkülükte ne insanlıkta vardır. Felsefe, bilim, Din hadisileri 'Şurayı al, burayı al, orayı al' demez, 'Düşünür, alim, alime, bilge ol' der; bebekleri, çocukları öldürtmek de düşünürlüktei, alimlikte, alimelikte, bilgelikte yoktur.

Devamını Oku
Necdet Gürçiftçi

Osmanlıcı, gerici, bilimdışı, evrim düşmanı siyasetçiler
Hem toplumun doğru dini yani dini tanımlayan
Din hadisileri'ni öğrenmesini engelliyorlar
Hem de toplumun medeniliğini, ilerlemişliğini yok ediyorlar
Kuşkusuz ki siyaset ancak şeytanın dostudur
Çünkü siyaset cehalet, yalan, kibir ve nefstir,

Devamını Oku
Necdet Gürçiftçi

28 şubat kararları kara da sonrası ak mı
28 şubat kararları kara olsa da
Şimdiki dönem karadan da kara
28 şubat kararları ne içinmiş sava göre
Demokrasiyi, laikliği yani devleti korumak için
Yani irticaya karşı,

Devamını Oku
Necdet Gürçiftçi

Akp felsefe, bilim ve dini tanımlayan Din hadisileri açısılarından çürük, fos bir dünya olduğu için kendine felsefe, bilim ve Din hadisileri açısılarından çürük, fos kahramanlar yaratmak, bulmak, oluşturmak gereksinimi içindedir.

Bu kahramanlarından biri de 2. Abdülhamid adlı bir sultandır. Ancak bundan önce 'Sultanlarla düşüpkalkan alimler bile hırsızdır' sözünü hatırlayıp dinin de, İslamiyet dini inançının da sultanlarda gördüğü hali bilmek zorundayız. Yani demek ki Din hadisileri'nin utanç saydığı şeyler Din hadisileri'ni bilmeyenlere ya da Din hadisileri'ne aykırılara övünç olabilmektedir.

Sayın, saygın ve dahi kahraman Atatürk hakkında iddialar açıktır: Sigara, rakı içmiş, falan. Üstelik de Atatürk de Armstrong'un Bozkurt adlı kitabının önsözünde de denildiği gibi eleştirilmeye ve özeleştiriye de açık bir insandı. Yani Atatürk'ün ne saklısı gizlisi vardır ne yapıp da 'Ben yapmadım' dediği birşey. Ancak tuhaf ki Osmanlı hanedanlığı tarihi taht nefsi için bebek, çocuk kardeşlerini; öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmüş sultanları anlatır; Akp iktidarının baştaçı, çok sevdiği, pek övdüğü bir eski şair hakkında da uyuşturucu kullanmış iddiası vardır; bakın, Atatürk hakkında ne böyle iddialar vardır, ne yolsuzluk iddiası gibi iddialar; Atatürk hakkındaki iddialar insanlığın utanç duymayacağı iddialar olur ancak; ancak ne yazık ki Akp'nin baştaçı ettiği dünya için durum böyle değildir.

Devamını Oku
Necdet Gürçiftçi

37 MİLYON TL'YE HAMAM TAŞITAN İKTİDAR TASARRUFTAN SÖZ EDEMEZAçık ki Akp'nin olduğu yerde tasarruf olmaz, olsaydı zaten en başta Külliye'sinden belli olurdu ancak Külliye'si bile israf makinası.

Devamını Oku
Necdet Gürçiftçi

Medyada sıkça duyarız 'Einstein'dan daha zeki çocuk' haberilerini(haberlerini), ve ülkemizde de 'Üstün zekalı çocuklar okulu, 'Üstün zekalı çocuklar sınıfı', 'Üstün yetenekli çocuklar okulu', 'Üstün yetenekli çocuklar sınıfı' gibi şeyler var.

Geçenlerde bir kadın şöyle diyordu, lise öğrencisi çocuğu konusunda: 'Öğretmeni benim çocuğun çok zeki olduğunu, ve onu Üstün zekalılar okuluna göndermek istediğini söyledi'.

Acaba o öğretmen zeki mi?

Devamını Oku
Necdet Gürçiftçi

Demokrasi, demokrasi demokrasi diye sayıklar
Yılda bin işçiyi iş kazasından tahtalı köye yollar kayıklar
Sağlık sağlıklı gidayı mum ile arar
Adaletin heykel kadını saçını Osmanlı'dan kalma kanlı tarak ile tarar
Kimin umurunda
4,5 G'niz oldu

Devamını Oku