Müzeyyen Keskin Şiirleri - Şair Müzeyyen ...

Müzeyyen Keskin

*
Geçen yıl 19 Mayıs 2013' de verilmesi kararlaştırılan 2013, '' Hikmet Okuyar Şiire Üstün Hizmet Ödülü ''; Kocaeli - Yalova arasında sahibine teslim edilecek..
Ödül kargo ile Topçular Muhtarı Şair Rabia Karataş Şentürk takdimleriyle verilecek..
Aslen Sivaslı olan, halen Kocaeli Gölcük'te yaşayan; Şiir, müzik, beste, yorum organizeleriyle Ünlü;
Güzel Sanatlar Öncüsü, Şair, Şiir Yorumcusu, Şule Ersöz Kaynak'a verilmesi kararlaştırılan; 2013, '' Hikmet Okuyar Şiire Üstün Hizmet Ödülü ''kargo ile gönderildi.
Ödül;

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Benimle birlikte aynı doğum tarihini taşıyan doğan bütün şair dostlarımızın doğum günlerini kutlarken, kutlama mesajı yazan,gönderen,telefonla arayan değerli dostlarıma sonsuz teşekkürler. Gören gözleriniz,kalem tutan elleriniz ve sevgi ile atan yükekleriniz var olsun daim olsun. İyi ki varsınız dostlar can dostsuz olmazmış bir kez daha anladım. Selam ve Saygılarımı gönderiyorum

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Yeni Yılınızı ve Kurban Bayramınızı kutlar,sağlık ve esenlikler dilerim.

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Ünlü Karikatürist Özdabak, ödülünü Yeni Asya Tesislerinde alacak..

Giresun, Şebinkarahisar, Köprübaşı'nda; Hikmet Okuyar imzasıyla özenle hazırlanan, Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri; Şebinkarahisar Sevdası, Karadeniz Sevdası, Türkiye Sevdası proje çalışmalarına kapak resimleriyle olsun karikatürlerriyle olsun saygın yaygın ve etkin katkılar sağlayan Şebinkarahisarlı Ünlü Karikatürist Halil İbrahim Özdakak'a verilmesi kararlaştırılan ve duyurusu da 19 Mayıs 2013 tarihinde Şebinkale Şiir Şenlikleri kapsamında medya ile paylaşılan; 2013, '' Hikmet Okuyar Şiire Hizmet Ödülü '' İstanbul'da Yeni Asya Tesislerinde verilecek.

Haber İletişim: Müzeyyen KESKİN
Amasyaşat Başkanı

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Bir daha olmayacaksa eğer
Cansız dolaşmanın ne anlamı var
Fırlat sevgili yedi kat gökyüzüne
Demir atmış yüreğimi batır
Denizin en karanlık yerine
Yedir köpek balıklarına

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

2014 yılı barış, sevgi, huzur, sağlık, mutluluk ve bol üretkenlikler yılı olsun Vatanımıza, Milletimize ve tüm insanlığa hayır ve uğurlar getirmesini dilerim. YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Gözler manasız
Sözler yetersiz
Duygular anlamsız
Sev nasıl seveceksen

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin


Zulmetme kendine, geçiyor zaman
Elmas gibi işler, vuslatı zaman
Handeler de gül can, şiir de umman
Rahmeti Rahman’a sonsuzdur duan.
Aç gönül kapını, Zehra can gelsin..

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

AMASYA SEVDASI ile BODRUM GÜNLERİ
*
25.07- 01.08.2015 tarihleri arasında Muğla Bodrum'da hem tatil yaptık hem de yıllardan beri hayal ettiğim mekanlarda Amasya Sevdası ile etkinlikler tertiplemek tanıtımlar yaptık..
*
‘’Amasya Sevdası Tanıtım, Turizm, Kültür Sanat Eseri tanıtımları, şiir sergisi ve imza günü etkinliğimiz muhteşem oldu..
İlgi yoğunluğuna sevindik. Amasya Sevdası danışmanı Canan Keskin de etkinliklerimizde fotoğraf çekimleriyle şairinden imzalı şiir satışlarıyla çok önemli öncülük görevi yaptı..

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Amasya SEVDASI ile K K TC Coşkusu../ Müzeyyen KESKİN
=
27.07.2013 tarih de saat:14.00 de Ankara Esenboğa dan ben kardeşim Canan ve iki yeğenim Pınar ve Müjde ile birlikte yaklaşık bir saat süren uçak yolculuğun da öyle değişik duygulara kapıldım ki; biraz heyecanın yanı sıra gök yüzü….! Bulutların arasına girmek ve sislere dalmak, yer yüzünü evleri kirpik kutusu gibi görmek denizleri aşmak, ormanları dağı tepeyi aşmak ve varacağınız yere kısa sürede ulaşmak çok güzel.. zamandan tasarruf.
Uçakta olmanın ve yerle irtibatınız kesildiğin de 37 bin fite çıktığınızda insanın nefesini kesen o muhteşem manzara, yer yüzü, ortası bulutlar,üstü bulutsuz gök yüzü muhteşem…! hiç bulut yok harika bir manzara ve bizler hava ne kadar bulutlu ya da çok açık az bulutlu deriz, havayı gök yüzünü bunun gibi biliriz, ama öyle değilmiş.
İşte yeri ve göğü yaratan Allah’a bir kez daha şükrediyorsun ve işte sadece bildiğimiz bu kadar yer yüzü, bulutlar ve gök yüzü oysa Yüce Yaratıcının yedi kat yer yedi kat gök dediği aklıma geldi. Kim bilir diğer katlar ne muhteşemdir.
Yaklaşık 1 saat sonra Kıbrıs, Lefkoşe Ercan hava alanındaydık.Valizlerimizi aldık KİBHAS dedikleri servislerle Girne’ye ulaştık. Tekrar otele kadar şehir içi münibüsleriyle de otelimize ulaştık. Otelimize yerleştik hava çok sıcaktı ama nem yoktu hayret ettim.

Devamını Oku