Mustafa Engin Karatay: Hakkında ziyaretç ...

Mustafa Engin Karatay
115

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

 • Gülnihal Çobanoğlu
  Gülnihal Çobanoğlu 16.08.2011 - 15:00

  Hemşehri olmanın avantajını dün akşam fazlasıyla gördük. Gönül tabibi demişler size baktım da. Kendim gibi sizi dinlemenin tadına varmış olabilenlere ne mutlu. Dün gece unutulmazdı. Unutulmaz kalır. Her şey için tekrar teşekkürler. Abartı değil Sakarya sizinle iftihar ediyor. Sakaryanın bir ferdi olarak tabi ben de. Gönlümüze sultan oldunuz.

 • Hümeyra Hub
  Hümeyra Hub 01.08.2011 - 04:46

  Ramazan-ı Şerif'iniz hayırlı olsun. Bu ilk sahur vaktinde inanın mest oldum şiirlerinizle ve şiirlerinize kattığınız hissiyatınızla. Bir kez daha ismimle iftihar ediyorum. İsmimin ise sizin şiirlerinizde ayrı bir anlam kazanmasından dolayı memnuniyetimi ifade edecek kelime bulamıyorum.
  Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler, Engin Bey.

 • Tuba Özturpçu
  Tuba Özturpçu 31.05.2011 - 14:15

  Sizinle aynı okulun öğrencisi olmak gurur verici bir ayrıcalık. Aslında siz zaten Sakarya İmam Hatip'in yetiştirdiği değerlerden biri olmanız sebebiyle okulumuzun da gurur kaynağısınız. Bir de üstüne aynı mahallenin havasını teneffüs ediyor olmak, aynı mahallenin çocukları olabilmek benim açımdan kelimelerle telaffuz edilemeyecek kadar ayrı bir güzellik. Her daim başarılarınız artsın ki biz de bu başarılarla övünmeye devam edelim. Dualarım sizinle...

 • Abdullah Acar
  Abdullah Acar 06.05.2011 - 16:21

  Değerli Şair Kardeşim
  Öncelikle güzel şiirleriniz için sizi tebrik ederim. Doğrusu ilham periniz oldukça çalışkanmış :) Bu arada
  Bu şiirde sanırım yazarken bir hata oluşmuş, 'yelkenlerle devrildi, tepe taklak çevrildi' dizelerinde durum tersi olmalı gibi. Yani 'Yelkenlerle çevrildi, tepe taklak devrildi' olmalı, yanılıyormuyum?
  selamlar

 • Zeynel Zorlu
  Zeynel Zorlu 16.04.2011 - 15:45

  Bu gün sairi meftun eden kisinin yani sevdiginin dogum günü. 16.04.1980. Benim kim oldugum o kadar önemli degil.

 • Dilara Dizdar
  Dilara Dizdar 11.05.2009 - 21:00

  Senin kadar olamasak da bak bakalim begenecek misin?
  - :)))

  AÇ YÜREĞİNİ

  Bu kadar kalbini kırdılar madem
  Ne diye sen hâlâ peşlerindesin?
  Bir biri üstüne vurdular madem
  Dönerler umudu düşlerindesin

  Dönmezler bekleme gidenler gitti
  Acıyla kederle ömrü tüketme
  Anılar tarihe gömüldü bitti
  Boş yere kendini hor harab etme

  Başını kaldır da etrafına bak!
  Sana meftun olan kimler var yani - :)))
  Gözünün içine, melül bakarak
  Kul bende olacak nerdeyse hani - :)))

  Belki de mutluluk tekrar gelecek
  Küsmemen gerekir hayata derim
  Hele aç yüreğini, kıymet bilecek
  Ben isem, belki de hazırdır yerim

  Dilâra Dizdar 11.5.09 Münih 11.19

  Begenmezsen bir daha yazmam ona göre! ! !

 • Cevat Arpa
  Cevat Arpa 25.11.2007 - 00:22

  Mustafa Engin Karatay...Şiirlerini okudum.Sevgiliye şiiri ve diğerlerine bir çok şairi incelemiş biri olarak okuduğumda ilk olarak aklıma direk Edgar Alan Poe geldi.Bunlar taklit şiirler.Alelade hece vezni içine Anglikan ve Frenk terimler zorla monte edilmeye çalışılmış.Destansı ütopik tarz ise bariz Edgar Alan Poe'dan taklit gibi geldi bana.Günümüzde önüne gelenin ve bizim karşımızdaki bakkalın bile 'Yılın Müşterisi' gibi ödül verdiği bir ortamda böylesine islam dışına saldırgan bir tarz ile bişeyler karalayan bir şahsa Avrupa'da ödül verilmesi beni pek etkilemedi açıkçası.İslam ve müslümanlık ile ilgili düşüncelerini yakından bildiğim bu şahıs bence şair olamaz olsa olsa şairin yandan yemişi olur ancak...Zaten niyeti sanat için şiir yazmak değil.Verdiği mesaj çok açık.Kendisinin savunduğu değerlerin tam tersini savunan ve şairim diye geçinmeyen onlarca insan bilirim herbirinin kurduğu gönülden gözleri ıslak bir tek cümlesini bile bu şahsın bütün şiirlerine değişmem..Yolu açık olsun bakalım gittiği yere kadar.

 • Gülseren Bodur
  Gülseren Bodur 03.09.2007 - 22:56

  Yıllar önce hakkınızda yazdığım yorumdan sonra biraz mahcup bir edayla tekrar yazma ihtiyacı hissettim. Siz gerçekten şairsiniz itiraf etmeliyim. O günden sonra hep gölge okuyucunuz, takipçiniz oldum. Sizin bundan haberiniz olmasa da. Yolunuz, bahtınız açık olsun şair. Yüreğiniz incinmesin.

 • Beyhami Tüzmen
  Beyhami Tüzmen 28.05.2007 - 16:36

  Hanım kardeşlerimize gülümsüyorum. Tabiki böyle bir yüreğe hayran olmamak mümkün değil.
  Hürmet ve muhabbetle selamlıyorum birader.

 • Sebile Göksu
  Sebile Göksu 27.03.2007 - 21:50

  Genelde bayanlar yazmış baktım da şöyle. Fakat sizde bayan ruhuna hitap etme, etkileme ve okşama sözkonusu. Hislerinizin yanında şiirlerinizin büyüleyici olmasına diğer neden şiirdeki ustalığınız. Güzel günler sizin olsun.