Münevver Düver ve Etkinlikleri (Yazan Ma ...

Münevver Düver
436

ŞİİR


4

TAKİPÇİ

Münevver Düver ve Etkinlikleri (Yazan Mansur Ekmekçi)

Bizden öncekileri gibi, yüzyıllardır kültürleri için kendi öz imkânlarıyla çaba sarf eden sanatçılarımız, bu çabalarını gelecek kuşaklara aktarmak için mücadele ederler. Bu uğurda uğraş verirken bazıları günübirlik yaptıklarıyla yetinir, bazıları ise bulduğuyla yaptığıyla yetinmez, daha fazlasını aramaya ve yaşadığı topluma daha fazla hizmet etme çabalarına girer. Zamanla yarışır, uykusuz gecelerini ve beden yorgunluğunu hiçe sayarak sağlığını heba eder kültürüne bir şeyler katabilmek için. Bu kültürü genç nesillere, gelecek kuşaklara aktarmak için bir görev sayar kendine.
İşte bu kültür emekçilerinden birisi de Gazeteci, Araştırmacı,Yazar, Şair,Fotoğraf Sanatçısı Münevver Düver’dir. Söz konusu vasıfları fazlasıyla benliğinde taşıyan Münevver Düver yılmadan, usanmadan maddi ve manevi gücünü birleştirerek yaşadığı toplum için sürekli yararlı kitaplar yazar, yayımlar ve sunar.
Yaşadığı hayatta “yapılmayanı yapmayı” kendisine görev bilen Münevver Düver ilk kitabını yayımlarken bile,1-Sevginin Bedeli Olmaz, 2-Yalgın, 3-Sırça Yürek, 4-Güzeller Kervanı Gönülden Geçer, 5-Dağardı Duyamıyorum, 6-Bombalarımıza Sponsor Arıyoruz adlı 5+1=6 kitabını birden yayımlayarak bir ilki gerçekleştirmişti.
Yine ikinci bir ilki başararak yapılmayanı hayata geçirme aşamasında derken onları da toplu halde yayımlamayı başardı. Tek kalemde ve aynı anda yayımladığı kitapları sırasıyla 1-Adı Zenginliğinde Gizli ADANA (Araştırma İnceleme) 2-Avrasya’da Runik Yazı(Araştırma İnceleme) 3-Bir Milletin yok ediliş Fermanı ÇEÇENİSTAN(Araştırma İnceleme) 4-Ey Türk Gençliği (Araştırma İnceleme) 5-Horasan Türkleri (Araştırma
İnceleme) 6-Eski Türk İnancı ŞAMANİZM (Araştırma İnceleme) 7-Şehit Sinan Eroğlu (Anı) 8-İslamiyet Öncesi ve sonrası TÜRK DESTANLARI (Araştırma İnceleme)
9-TÜRKİYE’DE YAŞAYAN AZINLIKLAR (Araştırma İnceleme) 10-Kıl çadırdan İmparatorluğa OSMANLLAR (Araştırma İnceleme) 11-BATI TRAKYA TÜRKLERİ (Araştırma İnceleme) 12-Hrıstiyan Türk Boyu GAGAUZLAR (Araştırma İnceleme)
13-MEHMEDİM’E (Şiir) 14-ANNE’YE ÖZLEM (Şiir) 15-SEVGİ BARIŞ DOSLUK (Şiir)
Mucizelerle dolu hayat yaşantısıyla kültür sanat ve edebiyat çevresinde çok sevilen “Güneyin Kızı” Münevver Düver, adeta insanlık âlemine hizmet etmek için yaşıyor, paylaşıyor ve yaptıklarını geleceğe aktarıyor.
Gazetedeki köşe yazılarında yurdun şair ve yazarlarını tanıtıyor. Sayısız internet iletişim ve bloklarında sanatçıların görüntülemelerini(Klip) ,
müziklerini ve ilgili belgelerini yayınlıyor. Sayısız derneklerde de faaliyetlerini sürdüren Münevver Düver dil, din, ırk, sosyal statü ve siyasi görüş ayırmadan, zengini-fakirden, şişmanı-zayıftan kayırmadan her türlü sanatsal faaliyetlerini sürdürmektedir. Gönül evindeki bu tarafsızlık olgusu ona, toplum içerisindeki sevgi ve güven anahtarını sunmuştur.
Yaşadığı topluma örf, adet ve gelenekleri doğrultusunda yaşamsal kaynakları sunmak isteyen Münevver Düver, yaptıklarıyla kültür ve sanat camiasına kendisini kanıtlamış geleceğe güven veren bir sanatçıdır.
Sözün açık, Gözün açık, Özün açık olsun güzel dost Münevver Düver.
05.01.2009
Mansur Ekmekçi
Yazar-Şair
ADANA

Münevver Düver
Kayıt Tarihi : 13.10.2009 21:17:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Sözün açık, Gözün açık, Özün açık olsun güzel dost Münevver Düver. 05.01.2009 Mansur Ekmekçi Yazar-Şair ADANA

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Münevver Düver