Muhammed Attar Bakiri hz. ve Kesif Mehme ...

Mustafa Burakci
91

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Evet, bu baba oğul Zaatların türbeleri Kayseri Felahiye ilçesinin Küçük Toraman beldesinde köy halkı tarafından deli harman diye bilinen mevkidedir. Nakşibendi tarikati mensubları, Halidi kolu ve ruh hali künyeleriyle...meftundurlar.
Ilk sözüm: Hemen ve her fırsatta gidip görmenizi, bu güzel beldeyi tanımanızı, o güzel türbeleri ziyaret ederek feyzinden bereketinden istifade etmenizi tavsiye edeceğim. Mevlam bu naçizane ve guzide Allah Dostlarının himmetinden bizleri mahrum eylemesin.
Küçük Toraman halkı tarafından Kuşburnu diye tanınan yerden türbelere kadar, Ali Şahin önderliğinde (Sahali) müridleri ve sevenleri tarafından yardım edilerek kilit taşlar döşemisler. Evet, müridleri ve sevenleri sevdiklerinin ayaklarına tane tane, inci inci taşlar döşemisler. Sevdiklerine hürmetlerini sevgilerini saygılarini muhabbetlerini ve vefakarlıklarını ancak böyle anlatabilmişler.
Allah onlardan razı ve memnun olsun.
Efendim; Sana gelmek için yollarına taşlar döşedik. Daha olmaz ise yollarına güller döktürürüz diyorlar...Aman Allahım, bu ne kadar güzel bir samimiyet, bu ne kadar güzide bir baglılık, bu ne kadar sevgi dolu bir vefakarlık.
Güzinde, kışında gidebilirsiniz.Arabam kayar veya çıkamaz diye aklınıza gelmesin.
'' Aşıkların hayatı gönüldür. Gönül,gönül verilerek alınır.''

Tamamını Oku
 • Rüveyda Türkoğlu
  Rüveyda Türkoğlu 13.07.2014 - 14:19

  ....'Yarabbi belkide Türkiyenin en bakımlı, en temiz ziyaretgahları göklere uzanıyor. '' Sıradan otlar bir ayda yetişirler. Gül yetiştirmek istersen bir yıl bekleyeceksin...''
  Böyle yerleri görmediyseniz Allah bizlere bu güzel yerleri görmeyi, ziyaret etmeyi, feyizinden bereketinden istifade etmeyi ve terki dünya ettiisek böyle zatlarin türbelerinin bahçelerinde rahat rahat yatmayı nasip eylesin.
  '' Allah dostlarının türbeleri cennet bahçelerinden bir bahce gibidirler. Onların civarlarına tatlı bir rahmet rüzgarı eser, her kim o gülüstana komşuluk yaparsa, iki cihanda sıkıntı ve elemlerden korunmuş olur.'

  Cok güzel bir anlatim, amin diyorum inseAllah !!
  Kaleminize saglik ..

 • Mehmet Şahin Sahmedi
  Mehmet Şahin Sahmedi 25.08.2010 - 16:09

  Yüreğine kalemine sağlık gardaşım. Allah razı olsun. Güzel bir çalışma olmuş. Baki selamlarımla ve tam puan

Bu şiir ile ilgili 2 tane yorum bulunmakta