Mirza Dmf - Ay Karası Şiiri - Aşığınım M ...

Aşığınım Mirza
1

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Mirza Dmf - Ay Karası

—————— AY KARASI——————-
Kimse kötü doğmaz kızım,
Hangisi iyidir iyi bir insan olarak ölmek mi?
Yoksa bir canavar gibi yaşamak mı? Aldanmamak mı hayata yoksa aldanmak mı?
Herkes canavarı yaftalar kızım ama kimse sormaz nasıl neden nerde canavar olduğunu. Her kötünün bir kötü olma hikayesi vardır kızım. ikinci hayat kızım, birincisine ihanet etmekmiş. EYY AY KARASI , en güçlü ağaç bile birgün kurur hangisi kızım, huzura ait olmak mı? Yoksa ait olmadığın yerde yok etme pahasına durmak mı? İnsan bir defa ölmez kızım, bin defa ölmekmiş doğru olanı yapmak, ne zor şeymiş birdaha görmemek pahasına doğru olanı yapmak. Ay yarımında bir sedyede durmakmış yarım yaşamak. Defalarca hançerlesede yine ona dönmek istemekmiş sırtını, uçsuzca yaşamak mış meydan okurcasına.
Herşey geçer alışır herşeye insanoğlu ancak bir kere yara aldıysa o kalp bir daha umutsuz atar deler hayallerini ruhu ayrı kenarda bırakmıştır o adam, Kendisini gömmüştür bir kere.kalbi toprakta atar yorgun bir şehir gibi yaşlanmıştır, bulanmıştır karanlığa.

Aşığınım Mirza
Kayıt Tarihi : 27.10.2021 02:43:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
ÖNCEKİ ŞİİR
SONRAKİ ŞİİR
Hikayesi:


20 Eki 2021 Youtube'de paylaşılmıştır Tam Olarak Ne Zaman KALEM'e Alındığı bilinmiyor. 96 Yılında vefat etmiş birbirini çok sevmiş ancak kadının geçirdiği ruhsal ve pskolojik sorunlar yüzünden birtürlü mutlu olamamış bir çiftti konu almış

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Aşığınım Mirza