Mevlid Kandili Şiiri - Hüseyin Çankaya

Hüseyin Çankaya
11

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Mevlid Kandili

Ondört asır öncesi
Bir rebiülevvel gecesi
Onu dünyaya gönderdi
Alemlerin Efendisi

Şükür sana Allahım
Verdiğine hamd olsun
Bugün MEVLİD KANDİLİ
KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Hüseyin Çankaya
Kayıt Tarihi : 8.11.2019 09:36:00
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


MEVLİD KANDİLİ İÇİN YAZILMIŞTIR

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Cihat Şahin
  Cihat Şahin

  Kıymetli kardeşim şiirinize yorum yazarken naklettiğim bir ayetin bir kelimesini eksik bırakmışım düzeltir özür dilerim.

  Ayet-i kerimenin doğrusu şu şekildedir; "ENTE MEVLANA FENSURNA ALEL KAVMİL KAFİRUN" -SEN KAFİRLERE KARŞI BİZE YARDIM EDEN MEVLAMIZ, EFENDİMİZSİN"

  Hayırlı çalışmalar.

 • Cihat Şahin
  Cihat Şahin

  Dinler tarihi hocalarının TV kanallarında açıkladıklarına göre Resulullah-sav-ın doğum günü belli değildir kardeşim. Hatta yılı bile müphemdir. Onların açıkladıklarına göre bu doğum olayı 569, 570 ve ya 571 yıllarından birinde vukua gelmiştir ki bu da tahmin ve zanna dayanır. Gerçek yıl,ay ve gün belli değildir.Ayrıca İslamda böyle bir gün kutlaması da yoktur. Bunlar sonradan ihdas edilmiş bidatlerdendir.

  Ayet-i kerimelerin beyanlarına göre alemlerin tek efendisi ALLAH-CC- TIR kardeşim. BAKARA suresinin bir bölümü olan ve hocaların her yatsı namazından sonra camide okudukları "AMENERRASULÜ" de ne diyor Rabbimiz? "ENTE MEVLANA ALEL KAFİRUN" -SEN BİZİM KAFİRLER ÜZERİNE MEVLAMIZ,EFENDİMİZSİN" diyor. Buna mümasil başka ayetler de vardır ve bunlardan birinde Rabbimiz; "SİZİN GERÇEK MEVLANIZ,EFENDİNİZ, SAHİBİNİZ BENİM" buyuruyor.

  Hayırlı çalışmalar ve hayırlı Cumalar dilerim.

TÜM YORUMLAR (2)