Merhum gazeteci, şair yazar sanatkarlar ...

Zeki Çelik
7767

ŞİİR


31

TAKİPÇİ

Merhum gazeteci, şair yazar sanatkarlar anılacak

Merhum Gazeteci, Şair, Yazar, Sanatkarlar anılacak..

Saygıdeğer gönül dostlarım. 13 Ekim 2018 cumartesi günü saat :11 den 18 kadar Merhum gazeteciler, şairler, yazarlar, ve sanatkarlar şiirlerle dualarla Kurucusu ve sahibi olduğum Zekice Kültür ve Sanat evimde anılacak.
Günü birlik olan programıma yakın bölgeden gelecek gönül dostlarım çoğunluktadır. Ankara'dan, Afyon'dan, Antalya'dan, Denizli'den ve diğer bölgelerden gelecek arkadaşlarıma , Gül şehrim Isparta'dan katılacak tüm gönül dostlarıma şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu programa manevi destek veren Prof dr merhum : İsa Kayacan hocamızın kurmuş olduğu Kerkük Kültür Derneği yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Allah izin verirse belediye sosyal işler kültür müdürümün katılımı, cemiyet başkanlarımızın, dernek başkanlarımızın katılımları programa ayrı bir anlam kazandıracaktır. Gönül dostlarımızın okuyacağı birbirinden değerli şiirlerde duygu dolu anılar yaşatacaktır.

Sanat evimdeki yiyecek ve içecek giderlerinin sponsorluğunu yapmaktan da ayrıca mutluluk duyuyorum Allah kabul etsin inşallah. Neden böyle bir program yapmayı gereğini duydum kısaca izah etmeye çalışayım. Bu program belkide umumi anma programlarında bir ilk olacak. Genelde biz ilklerin mimarıyız. Dünyada benzeri olmayan proje taslağı benim olan yuvarlak ortasından minareli Yıldıztepe cami 2003 de temeli atıldı, 2007 de de ibadete açıldı kadrolu imamıyla hizmetinizdedir.

1990 yılında da resmi ve ilk olarak Türkiye'de kitap okuma ve kiralama sistemini başlattım. 2000 yılında bölgenin en büyük derneği olan göller bölgesi yazarlar ve şairler derneğinin kurulmasına vesile oldum. Mümkün mertebe kapalı kapılar ardındaki değerli şahsiyetleri ön plana çıkardık, kalem tutan ellerin, doğru konuşan dillerin , seven gönüllerin bir arada olmasını sağladık. Yapmış olduğumuz şiir ve müzik şölenleri, çıkarmış olduğum dernek bültenleri ve antoloji okuyucularıyla buluşmuş oldu.

Gül şehrimde ilk defa uluslararası şiir ve müzik programları gerçekleşmiş olduk. Sigarayı bırak okumaya bak kampanyasını da 2001 yılında başlattık. Yine Türkiye de benzeri olmayan Zekice kültür ve sanat evimi de 2014 yılında uluslararası katılımla hizmete açmış olduk. O günden bu güne sanat evim amacına ulaşmış oldu.Ziyaretçi akını sürmektedir. 47 yıllık binlerce arşivimi görenler hayretler içinde kalmaktadır.

Başlık konumda bahsettiğim gibi Merhum gazeteci şair ve yazar sanatkarları toplu halde ilk defa anılmasına vesile olmaktan hem mutlu hem hüzünlüyüm. Mutluluğum Allah bana bu imkanı ve fırsatı verdiği için. Hüzünlü oluşum : Geçmiş yıllarda programda beraber olduğumuz arkadaşlar Yaratanın emriyle birer birer aramızdan ayrılmaktadır.

Vatan ve bayrak uğruna verdiğimiz şehitler elbette her zaman dualarla anılacaktır. Ülkemizde ki gazetecilerin de, şairlerin de, yazarların da, sanatkarların da, hatta artistlerin de bu ülke ekonomisine, kültürüne bir çok katkı sağladığı muhakkaktır. Aramızdan ayrılanları dualarımızla , onları anlatan şiirlerle, yazılarla anmak sanırım verimli olacaktır. Her aile yakını bundan memnun kalacaktır. Unutulmamak dileğimizdir.

Gazetecilerin , muhabirlerim koşuşturmalarını şahit oluyoruz. Bu süreç içinde beklenmedik kaza ve afetlerde yaşanmaktadır. Felaketlerin sonucunda her kesimden kaybımız oluyor. Allah beterinden saklasın ve cümlemizi korusun inşallah. Aslında gazeteciler de,şair ve yazarlar sanatkarlarda, artistler de çok şanslıdır.

Uhrevi aleme göç etseler bile yazdıkları eserler ilelebet kalıcıdır. Gerideki mirasçılarda eserlere sahip çıkarlarsa öyle inanıyorum ki kültürümüzde de gelişmeler yaşanacaktır. Çünkü yetenekli insanlar binde birdir civarındadır. Onlardan biri de ben olduğuma göre neden imkanları değerlendirip program yapmayayım ki.

Katılımın 100 civarında gönül dostumun olmasını bekliyorum. Bizler merhum arkadaşlarımızı şiirlerle, dualarla anmaya çalışırsak bizleri de ananlar olur inşallah diyorum. Başta vatan bayrak şehitlerimiz olmak üzere tüm merhum gönül dostlarımızı saygıyla anıyorum , Yaralı gazilerimize şifalar diliyorum . Allah sağlığımızı , varlığımızı, birliğimizi, dirliğimiz bozmasın inşallah.hoşça ve dostça kalınız.dostça kalınız.

ZEKİCE KÜLTÜR ve SANAT EVİ ISPARTA

Zeki Çelik
Kayıt Tarihi : 11.10.2018 01:29:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
  • İlyas Kırlı
    İlyas Kırlı

    zeki bey çok güzel bir calisma bence bu yaptiginiz organizasyon....oncelikle TEBRIK EDIYORUM....yapmak istedigim yapamadim seylere cevap olmus sizin projeleriniz....hayirli mutlu keyifli günler dilerim

    Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (1)

Zeki Çelik