Mehmet Yaşar Genç: Hayatı, Biyografisi, ...

615

ŞİİR


6

TAKİPÇİ

MEHMET YAŞAR GENÇ HAYATI

Mehmet Yaşar Genç 1971 Erzurum Horasan doğumlu olan şâir halen Erzurum Atatürk Üniversitesinde memur olarak görev yapmaktadır. 1989-1994 yılları arasında Timaş Yayınlarında görev aldı. 1994 yılından sonra birçok yerel radyo ve televizyonda programlar yaptı ve programlara konuk oldu.
(Doğu TV, Kanal 25, Kardelen TV, Er FM, Radyo Dadaş, TRT Erzurum Radyosu, Radyo iletişim, Radyo Eksen, Yıldız FM, Radyo Dinamik) vs.
Birçok dergi ve gazetelerde de şiirlerini yayınladı.(Çizgi, Yakutiye, Gülzar-i Hacegan, Işık, Erzurum sevdası, Elbistan Kaynarca, Kümbet, Beyaz Şehir Palandöken, Şehr-i Kadim Aziziye) vs.
“Çanakkale Ruhuyla Yeniden Dirilmek “ adıyla yazdığı şiirsel drama 2015 yılı Şubat ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülkemizin tüm okullarına tavsiye edilmiş olup, 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamaları münasebetiyle birçok okulumuzda sahnelenmiş ve onlarca il ve ilçede protokole hazırlanmıştır. Şiir hali ise Çanakkale 18 Mart üniversitesi tarafından Çanakkale savaşlarının 100 yılı anısına şiir yarışmasında ilk üçe girmiştir.“ Sabah Ezanıyla Yükselen Şehir: Erzurum, Sarıkamış’ı Anlat Bana, Vatan Ömer Haslidemir ve Biz ayrıca Şarkın sönmeyen iki kandili“ adlı yeni dramaları da sahne için hazır hale getirilmiştir. Yeni hikâye çalışmaları da devam eden şair, birçok şiir yarışmasında da derece almıştır.2006 yılından itibaren Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi yönetim kuruluna seçilmiş olup bu görevini on yıl kesintisiz devam ettirmiştir. Türkiye Yazarlar Birliği ve diğer kurumlarca düzenlenen şiir etkinliklerine, şölenlere katılmakta ve kendi yönetiminde de programlar gerçekleştirmektedir. İLESAM üyesi, evli ve üç çocuk babasıdır


EserleriESERLERİ
Gözlerinde Gördüğüm
Hasret Öteki Adındır Senin (NR Yayınları)
Kalbimde Unuttum Ellerimi (NR Yayınları)
Yûsuf Hüznü (NR Yayınları)
Çiçeklerle Geldik Sana Efendim (Atatürk Üniversitesi Yayınları)
Aziziye “Anadolu’nun İlk Çanakkale’sidir” (Aziziye Belediyesi Yayınları)

İrtibat: 0538 3023237
Eposta: myasar_genc