Romantik ve duygusalım,asabi olduğumda söylenir.İdealistim,bilhassa gençlik yıllarımda mükemmeliyetçiydim.Ancak geçen yıllar ve tecrübelerim, hayatın ve insanın böyle olmadığını öğretti.. Ne var ki ca ...

Romantik ve duygusalım,asabi olduğumda söylenir.İdealistim,bilhassa gençlik yıllarımda mükemmeliyetçiydim.Ancak geçen yıllar ve tecrübelerim, hayatın ve insanın böyle olmadığını öğretti.. Ne var ki can çıkmadan huy çıkmıyor.Yani huysuzluk ve eleştiriye devam diyoruz..Ve şöyle düşünüyorum:Gerek okullarımızda gerekse hayatın içinde bilgili,kültürlü ve gerçek anlamda dindar insanlar yetiştiremiyoruz..Sosyal ve kültürel hayatımızda büyük yozlaşmalar var.Aklı selim her kişi gibi bunlara üzülüyor ve şiirlerimde bu temaları işlemeye çalışıyorum..
Ne olursa olsun zengin olmak,makam veya mevkii sahibi olmak..Yani insanın ruhunu Şeytana ve şeytanlığa satarak bile olsa birşeyler kazanmasını aklım almıyor.Fikrimce, İnsan fiziksel anlamda ne kadar güzel, maddi anlamda nice zengin ve mevki sahibİ olsada ruhen ve manen gelişmedikçe bir şey kazanmış değidir.Aksine hüsranda ve kaybetmiştir.Bu hususlar
yüce kitabımız Kur'an da anlatılmaktadır. Maalesef,İslam'ın bu büyük düsturları halkımıza yeterince anlatılamamıştır.Öz unutulmuş,şekil öne çıkarılmıştır..(Hala türban,çarşaf ve sarıkla uğraşıyoruz.)Gerçek sanatçılarımız çok az.İlim adamlarını dinleyen yok.. Kaba tabirle,magandalık hızla yayılmakta,Entellektüeller azalmakta hatta silinmektedir..

Kır ve kasaba ortamında yetiştim.Çocukluk ve İlk gençlik yıllarımda Çobanlık,tarla bahçe işleri yaptım.Babamın ticarethanesinde ona refakat ettim.Yani hayat mücadelem 8-10 yaşlarımda başladı ve devam etmekte..Lise'den sonra bir sene Bursa Ticari İlimler Akademisi'nde okudum.Anarşi ve sair sebeplerden dolayı terkettim.1973 yılında Kadastro Kursu'nu bitirdikten sonra memuriyet hayatım başladı.Beş yıl sonra oradan ayrıldım.Kömür İşletmeleri Keles İlçesi'nde 4 yıl çalıştım.son memuriyetim Keles Halk Kütüphanesi oldu ve 1999 yılında emekli oldum.2007 yılına kadar müteveffa Babamın işini devam ettirdim.Şimdi torunlarımla beraberim..
Resme ve şiire meraklıyım.Fırsat bulursam, bilhassa kültürel gezileri tercih ediyorum.Kitap kurdu değilim,ancak yatağımın başucunda 10-15 adet kitap bulunur.Sevdiğim eserleri tekrar tekrar okurum.Sinema zevkimde böyledir.Beğendiğim bir filmi bir kaç kez izlerim.
     Özetle,dindarım ancak tutucu değilim.Yeniliğe açığım fakat eskiyi bir kenara atmam.'El elden üstündür' düsturunu şiar edinirim.Öğrenmenin yaşı başı olmadığına,gerçek ilmin C.Allah katından ve çalışmakla elde edileceğine inanırım..En büyük düşmanın insanın kendi nefsi olduğuna,bu büyük düşmanı yenmek için saygı, sevgi yüksek  ahlak ve sabıra ihtiyacı oldğuna inanıım.Ve nihayet ali hasletllerin kalbi ve ruhu yücelteceğine;aşk ile bakanın kalbiyle göreceğine inanırım..

Tamamını Oku

 • Şair arkadaşımız Sayın Süleyman Orhan

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın grubumuzda görmek dileklerimle esen kalın.

  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *

 • * Arkadaş Grubumdan * Şair arkadaşımız Sayın Süleyman Orhan

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda aramızda görmek
  dileklerimle esen kalın.

  * Dr.Jivago - Işık German Ersoy *
  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *
  * Antoloji.Com Çağdaş Şair ...

 • Şair arkadaşımız Sayın Süleyman Orhan

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**