AHMET İNCE KİMDİR?

    1950 yılında Trabzon-Tonya Karaağaçlı Köyünde doğmuşum. 1971 yılında Fatih Eğitim Enstitüsü’nün TÜRKÇE Bölümünü bitirdim. 
    T ...

AHMET İNCE KİMDİR?

    1950 yılında Trabzon-Tonya Karaağaçlı Köyünde doğmuşum. 1971 yılında Fatih Eğitim Enstitüsü’nün TÜRKÇE Bölümünü bitirdim. 
    Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde Türkçe- Edebiyat Öğretmenliği yaptım. Meslek yaşamım süresince, şiir-sanat, edebiyat; yurt ve dünya sorunları üzerine, yerel ve ulusal düzeyde yayın yapan çeşitli gazete ve dergilerde şiirlerim, yazılarım yayımlandı. 
    1968'de bitirdiğim, 2001'de öğretmeni olduğum Trabzon Lisesi'nden 2002 yılında emekli olduktan sonra, kimi yerel ve ulusal yayın organlarında “eğitim-kültür-sanat, felsefe; inceleme-eleştiri” içerikli yazılar ve şiirler yazmaya, bazı yerel televizyonlarda kültür-sanat programlarına katılmaya devam ediyorum. 
   Ocak 1988’de 'UMUDUN FISILTISI' adlı şiir kitabımla edebiyat dünyasına adım attım.
   Ekim 1989'da yayımlanan 'DEMOKRATİK ÖĞRETMEN HAREKETİ' ile eğitim emekçilerinin örgütsel mücadelesini, tarihsel gelişimi içinde yansıtmaya çalıştım.
   'ÖĞRETMEN HAKLARI VE SENDİKAL BİRLİK' adlı kitabımda, eğitim çalışanlarının sendikal sorunlarıyla, demokratik haklarıyla ilgili çözüm önerileri sundum.
     Kasım 1994'te yayımlanan 'ÖZLEMİN ÇAĞRISI' adlı şiir kitabımda sevgi, umut, acı ve özlemlerin, toplumsal gerçeklerin çeşitli yansımalarını, dile getirmeye çalıştım. 5000 adet basılan bu yapıttan, 1995 yılında, Kültür Bakanlığı 1000 adet satın aldı ve kendi kütüphanelerine dağıttı. Söz konusu eser, okuyucudan gördüğü yoğun ilgi üzerine, kısa sürede tükenmiştir.
    Şiirin sabırlı, sürekli ve yorucu bir isçilik gerektirdiği gerçeğinden hareketle, yıllarca, üzerinde çalıştığım şiirlerimi www.ozanahmetince.blogcu.com  sitesinde izleyicilerin ilgisine sundum. O web sitesinde, çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanan düşün- sanat yazılarım, eski ve yeni şiirlerim yer almaktadır. Ayrıca, kültür-sanat-sendika- biyografi... konularında hazırladığım web siteleri, izleyicilere hizmet vermeye devam etmektedir. 
   İLETİŞİM:
 incegil@hotmail.com

WEB SİTELERİ:
http://ozanahmetince.blogcu.com/
http://incesan.blogcu.com
http://incegil.blogcu.com/
http://tonyabiyografi.blogcu.com/
http://incebay.blogcu.com
http://emekevreni.blogcu.com
http://www.antoloji.com/siir/sair/sair.asp?sair=4585
 

 

Tamamını Oku

 • Şair arkadaşımız Sayın Ahmet İnce

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  - Sizi'de sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Sitesi Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

 • Sayın Ahmet İnce

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

 • Arkadaş Grubumdan Öğretmen ve Şair arkadaşımız Sayın Ahmet İnce

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda aramızda görmek
  dileklerimle esen kalın.

  * Dr.Jivago - Işık German Ersoy *
  * Mustafa Kemal Atatürk Birliği MKAB *
  * Antoloji Sitesi Yetkili ...

 • Ters-h-ane

  Dilek Burak

  03.05.2011 - 23:19

  Ahmet İNCE / TRABZON: Sevgili Dilek, bu şiirin çağrışım gücü, oldukça yüksek... Diğer şiirlerinde de, duyarlı bir yüreğin çarpıntıları kolayca hissediliyor. Şiir sanatının engin denizlerinde, kanat çırpmaya devam et... Unutma ki, sanatla düş gücünü geliştiren toplumlar, daha çok üretiyor ve daha çok ...